Kiermasz Bożonarpdzeniowy 2018
Dodane przez Admin dnia Grudzień 15 2018 07:19:29

 

 

„Jest taki dzień, który łączy wszystkich ludzi…”

8 - 9 XII 2018 r. - Dwudniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy w Bystrzycy

 

Już po raz piaty w bystrzyckiej świetlicy został zorganizowany dwudniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy.

W sobotę odbyły się świąteczne warsztaty organizowane przez stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” we współpracy z radą rodziców miejscowej szkoły z sołectwem, bystrzyckim przedszkolem i uczniami szkoły.
Panował bardzo świąteczny nastrój. Wspólnie lepiono pierogi, malowano świece, dekorowano pierniki oraz tworzono wspaniałe ozdoby świąteczne, aby kultywować tradycje i wzmacniać ich rolę w naszym życiu.
Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, zwłaszcza, że każdy miał szansę popisać swoimi zdolnościami. To czas, który spędzono wraz z bliskimi w niecodziennej atmosferze. Liczne atrakcje dla dzieci, w tym wspólne ubieranie choinki, kawiarenka ze świątecznymi przysmakami, uczyniły te chwile wyjątkowymi.
W naszych warsztatach uczestniczyła zaprzyjaźniona delegacja z niemieckiej miejscowości Neckeroda.

Warsztaty zorganizowano dzięki funduszom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach realizacji zadania publicznego Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży pt. „Warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i młodzieży”.


Images: podsumowanie 015.jpg

To był wspaniały i twórczy czas, który przybliżył wszystkich uczestników do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W niedzielne popołudnie w czasie drugiego dnia kiermaszu bardzo licznie zebrani mieszkańcy Bystrzycy i okolicznych miejscowości mogli podziwiać występy dzieci ze szkoły i przedszkola i wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę . Przybyli goście mieli również okazję do zakupu ozdób choinkowych, stroików, świec oraz świątecznych smakołyków przygotowanych przez: radę rodziców, nauczycieli szkoły i przedszkola, radę sołecką panie z Klubu Seniora Kalina. Pozyskane ze sprzedaży fundusze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenu nad rzeką w Bystrzycy.

Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy ciężką pracą przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia naszej tradycyjnej imprezy. Szczególne podziękowania składamy naszym sponsorom, Zarządowi Rady Rodziców przy szkole w Bystrzycy, Radzie Sołeckiej w Bystrzycy, Klubowi Seniora Kaliny, nauczycielom szkoły i przedszkola.