Światowy Dzień Pluszowego Misia
Dodane przez halinas dnia Listopad 27 2011 18:49:20
25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Ta maskotka towarzyszy nam od ponad stu lat. Zobacz jak w tym dniu pluszaki pomagały najmłodszym uczniom naszej szkoły w nauce.
Treść rozszerzona

Najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka- Pluszowy Miś. Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę powstania maskotki.

Wizerunek maskotki został wykreowany na poczatku XX wieku. Historia Misia związana jest z polowaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent ujrzawszy biedne zwierzątko, rozkazał je natychmiast uwolnić.

Wydarzenie z misiem uwiecznił na rysunku Clifford Berryman w waszyngtońskiej gazecie. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu- Morrisa Mitchoma, który za specjalnym pozwoleniem prezydenta zaczął produkcję pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy (od zdrobniałego imienia prezydenta). Dziś nazwa Teddy Bear w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych, symbolem świata beztroskiej zabawy, pierwszym i największym przyjacielem.

Tego dnia staraliśmy się połączyć zabawę z nauką. Jak wyszło? Popatrzcie!

Images: mis1.jpg

Images: mis2.jpg

 

Images: mis7.jpg

Images: mis5.jpg

 

Images: mis9.jpg

Images: mis10.jpg