Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Rozstrzygnięcie konkursu ortograficznego

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

25 lutego 2010 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny.

Z poszczególnych klas zostali wyłonieni LUTOWI MISTRZOWIE ORTOGRAFII.

Oto lista laureatów

szkoła podstawowa:

KL. V a   Alicja Gerlach

KL. VI a   Piotr Karpiński

gimnazjum:

KL. I a   Marcin Czajkowski

KL. II a   Ewelina Daniel, Emilia Karpińska, Szymon Marciniak

KL. II b   Jessica Witkowska

KL. III a   Eliza Klimek

KL. III b   Adela Kunicka, Sylwia Werner

Szkolny Konkurs Recytatorski

28 stycznia 2010r. mieliśmy okazję zaprezentować się w szkolnym konkursie recytatorskim dla kl.IV-VI. O miłą atmosferę zadbały panie polonistki oraz jury. Pan dytektor podziękował nam za dostarczenie  wyjątkowych przeżyć artystycznych, zwycięzcom wręczył nagrody książkowe a pozostałym uczestnikom drobne upominki, ufundowane przez radę rodziców.

news: rec13.jpg

Pierwsze miejsce zajęła Natalia Szpineta z kl.IV, przed Sylwia Sztanderą z kl.VA, trzecie przypadło uczennicy kl. IV Kamili Kołodziej, czwarte Martynie Kirkiewicz, również kl.IV. Komisja konkursowa przyznała wyróżnienie Laurze Sikorskiej.

Przegląd małych form teatralnych

PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

news: teatr1.jpg

W dniu 10.12.2009 r. w Miejskim Domu Kultury odbył się III Przegląd Małych Form Teatralnych Profilaktyka w teatrze. Wzięli w nim udział  nasi uczniowie z pierwszych klas gimnazjum. Zaprezentowali kabaret pt. WEEKENT PO POLSKU, ich występ doceniono wyróżnieniem od jury i gromkimi brawami od publiczności. Dyplomy wręczała aktorka wrocławskiego teatru- Pani Małgorzata Kałuzińska.

Mikołajki 2009

Mikołajki w naszej szkole 5 grudnia był w naszej szkole Dniem Mikołajów. Gdzie się nie obejrzało można było zobaczyć „Świętego”, jego żony, pomocników i elfy. Dla jasności- nikt tego dnia nie został daltonistą. Po prostu szkolne korytarze aż raziły czerwonym. Powołano nawet specjalną komisję, która oceniała ilość, jakość „Świętych Mikołajów” i ich bieguny, czyli wystrój klasowy. W tychże konkurencjach najlepsza była kl.IIa Gim. Z p. Anną Malitą-Bień na czele. Dzień św.Mikołaja to wyjątkowa zabawa i dużo wrażeń w naszej szkole

Konkurs "Sing & say it in English"

news: jacek-angielski 018.jpg
news: jacek-angielski 019.jpg

Konkurs recytatorski

"Poezja jest spowiedzią duszy, a nie wytworem ludzkiej myśli"

- tenże cytat przyświecał VI Gminnemu Konkursowi Recytatorskiemu Szkół Podstawowych, który odbył się w czwartek 16 kwietnia br. w Zespole Szkół w Bystrzycy. Nad organizacją spotkania czuwały polonistki: Anna Malita-Bień, Marta Kozioł oraz Magdalena Bobowska.

Uroczystość miała za zadanie spopularyzowanie piękna polskiej mowy, kształcenia poprawnej dykcji oraz inspirowania do twórczej interpretacji tekstu literackiego.
W konkursie wzięło udział 7 szkół z terenu Gminy Oława. Uczestnicy występowali w jednej z dwóch kategorii: recytacji lub poezji śpiewanej.

Swoje interpretacje znanych wierszy zaprezentowało 19 uczestników. Dwie uczennice podjęły trud wyśpiewania utworów wierszowanych. Były to Aleksandra Bańka z Zespołu Szkół w Bystrzycy (zwyciężczyni w tej kategorii) i Anna Bartunek ze Szkoły Podstawowej w Osieku. Pierwsza wybrała utwór „Jest już za późno, nie jest za późno”, a druga „On dla Ciebie przeżył śmierć”.
Komisja, składająca się z nauczycieli polonistów, wyłoniła zwycięzców także w recytacji:
I miejsce zajęło dwoje uczestników: Kinga Zabawka ( SP- Gać) i Eryk Drgas (SP- Osiek), II miejsce: Konrad Klimkiewicz (SP- Marcinkowice), a III- Kasia Romanowicz (SP-Marcinkowice). Jury przyznało również wyróżnienia dla Brygidy Czechury z Drzemlikowic i Sary Stodolnej z Bystrzycy.


Uczniowie wspaniale przygotowali się do prezentacji. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy pamiątkowe i upominki książkowe.
Odpowiedni dobór utworów oraz sprawność językowa, sprawiły, że zmaganiom przysłuchiwano się z prawdziwą przyjemnością. Młodzi ludzie, biorący udział w konkursie, w sposób perfekcyjny ukazali piękno polszczyzny. Udowodnili, iż chętnie sięga się po poezję polską i pogłębia swój kontakt z wartościową literaturą. Gromkie brawa i wzajemne gratulacje zakończyły tegoroczną uroczystość konkursową.DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI- 24.03.2009r.

Uroczystość rozpoczęła się po godz.9.00, po pierwszej planowanej lekcji. Cała społeczność uczniowska (kl.IV-VI SP i GIM), grono pedagogiczne oraz zebrani goście zebrali się na drugim piętrze, gdzie odbył się apel. Pani wicedyrektor Anna Korczowska powitała zgromadzonych, przekazała „klucz do szkoły” klasom trzecim gimnazjum, a następnie odbyła się prezentacja nowego, wiosennego grona pedagogicznego, złożonego z trzecioklasistów. Stroje były bardzo barwne, uczniowie w wielu przypadkach niezwykle realnie wcielili się w swoją postać i odwzorowali nawet najmniejsze elementy zarówno charakteru jak i ubioru przydzielonego im belfra.

Kolejną atrakcją był kabaret o tym, jak uczennice klas trzecich widzą szkołę, czyli jaka jest naprawdę szkolna rzeczywistość. Wesoły Romek wraz z ekipą radia „Osram”, swoimi lolitkami, zaprezentowaną listą przebojów powalili publiczność na kolana. Wszystkim zgromadzonym występ bardzo się podobał i początkujące aktorki nagrodzono sowitymi brawami.


Po skończonej akademii uczniowie podstawówki, a następnie gimnazjum udały się na halę sportową, by wziąć udział w miedzy klasowych rozgrywkach. Odbyły się m.in. konkurencje: literowanie, quiz o naszych nauczycielach, karaoke, w którym uczniowie oraz wychowawcy wykazali się świetnymi talentami aktorskimi i wokalnymi oraz tor przeszkód, tak dla poprawy kondycji na wiosnę. W rywalizacji gimnazjalnej wygrała klasa IIa p.Anny Mality-Bień, natomiast podstawówkowej klasa Va wraz z p.Iwoną Kivrak. W nagrodę zwycięzcy otrzymali wielkie paczki cukierków.

Wszyscy bawili się wyśmienicie , a organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by wspólnie z całą społecznością uczniowską przywołać do nas wiosnę
(więcej zdjęć w galerii)

"Chcemy być sobą"

W marcu klasy pierwsze gimnazjum zostały objęte realizacją programu profilaktycznego „Chcemy być sobą”. Środki pozyskane z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zostaną przeznaczone na integrację zespołów klasowych.
Pierwszym działaniem było przeprowadzenie biwaku połączonego z wycieczką do Wrocławia. Uczniowie w ramach rozwijania zainteresowań odwiedzili redakcję Gazety Wyborczej, gdzie zapoznali się z pracą dziennikarzy i etapami redagowania gazety codziennej. Było też coś dla ciała – pobyt w Parku Wodnym –pełny relaks! Po powrocie do szkoły czekał smaczny obiad, a potem praca w grupach nad realizacją zadania z edukacji rówieśniczej Podstawowe prawa człowieka i dokumenty, które o nich mówią. Już wkrótce uczniowie zaprezentują efekty swojej „ciężkiej „ pracy na apelu szkolnym!

Adopcja Serca

W marcu klasy pierwsze gimnazjum przystąpiły do Adopcji Serca i będą finansować edukację dziecka z afrykańskiego państwa za pośrednictwem misjonarzy. Złożenie deklaracji Adopcji Serca poprzedziło spotkanie uczniów z przedstawicielem Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Mairiti” we Wrocławiu. Uczniowie dowiedzieli się wielu szczegółów dotyczących warunków życia dzieci w Afryce i zasad adopcji.

Edukacja rówieśnicza

W bieżącym roku szkolnym w ramach edukacji rówieśniczej realizujemy projekt „Tak – znam swoje prawa”.
Klasy przygotowują wylosowane zagadnienia i prezentują je kolegom w szkole, w różnych formach: plakatów, ulotek, gazetek, scenek na apelu, wierszy i piosenek. Każdy prezentowany temat kończy się quizem sprawdzającym zdobytą przez uczniów wiedzę.
Oprócz prezentacji tematów podjęliśmy też praktyczne działania związane z prawami człowieka.
W grudniu we współpracy z wrocławskim oddziałem Amnesty International, przeprowadziliśmy akcję pisania listów w obronie „więźnia sumienia” Rosjanina Artura Achmatchanowa. Wysłaliśmy do prezydenta Rosji 120 listów! Zakup znaczków do Moskwy sponsorowali uczniowie.

Basen w nagrodę

Dnia 16 stycznia kl. IVa i IIa Gim. przeżyła wyjątkowy dzień. Można było nieźle powywijać. Otóż za wyniki w nauce - czyli najmniej ocen ndst. w I semestrze klasy w nagrodę otrzymały wyjazd na basen do Brzegu.
Zjeżdżalnie, odpoczynek w bąbelkach, ostre pływanie, a także nurkowanie - to niektóre z zajęć, które długo pozostaną w pamięci prymusów.
Warto było trochę „pokuć” :)
Wygenerowano w sekund: 0.06
3,092,572 Unikalnych wizyt