O szkole

Dokumenty

Samorząd Uczniowski

Losowa Fotka

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 11
-> Najnowszy użytkownik: KrystynaMarcinkowska

Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt matematyczny "Teraz MAT" z Fundacją mBank

Międzyklasowy pojedynek w Dniu Patrona z matematyką w tle był jednym z działań w ramach projektu „Teraz MAT”, który dofinansowała Fundacja mBanku.

Klasy 4-8 wzięły udział w konkurencjach matematycznych.

Najlepsze w szacowaniu długości hali sportowej w krokach okazały się klasy 5a i 7b; komisyjnie długość hali mierzył krokami opiekun Samorządu Uczniowskiego – Pan Mariusz Michałowski.

Najkrótszy ciąg skojarzeń ułożyły klasy: 6a, 7a i 8b.

W zadaniach typu „prawda – fałsz” pojawiły się ciekawe wnioski:

- najbardziej matematykę lubi 8a,

- tylko 8b uważa, że „nie ma miłości, jest matma”,

- wszyscy twierdzą, ze matematyka nie jest trudna, tylko żmudna,

- każdy wie, ze MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE!

 

07-11-2019Images: podsumowanie 015.jpg

Dzień postaci bajkowej w "zerówce"

Nasi najmłodsi, z grup „0”, świętowali dziś Dzień postaci bajkowej. W ramach akcji „Najpiękniej czyta moja mama i mój tata” naszą grupę odwiedziły mama Antosia i mama Julii. Przeczytały nam najpopularniejsze wiersze  J.Tuwima, bajki M.Konopnickiej, a także baśń „Kopciuszek”, która stała się inspiracją do zabawy w segregowanie makaronów :)

Dzieci wykonały także piękne plakaty z ulubioną postacią z bajek :)

Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania mamusiom za poświęcony czas :)

Images: podsumowanie 015.jpg

dzień postaci bajkowej 2019

OBCHODY DNIA POSTACI BAJKOWEJ
Dzisiaj w naszej szkole zaroiło się od wróżek, księżniczek, kotków, elfów, strażaków i innych postaci bajkowych. Dodatkowo, aby uczcić ten dzień Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów quiz wiedzy o bajkach. Na przerwach mogliśmy posłuchać utworów muzycznych z najpopularniejszych kreskówek, a na długiej przerwie uczennice 8b czytały młodszym dzieciom baśnie.

Images: podsumowanie 015.jpg

zDolny Ślązak - wyniki 2019

Uczniowie zakwalifikowani do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak:

1. Bator Magdalena - język angielski
2. Durlej Oliwia - biologia
3. Gelles Damian - matematyka
4. Kaczmarska Martyna - język angielski
5. Kasperek Kacper - matematyka, fizyka, chemia, język angielski
6. Liebenthal Julia - matematyka, język angielski, język niemiecki
7. Mucha Sylwia - język angielski, język niemiecki
8. Musiał Roksana - biologia, język angielski
9. Prokopowicz Oliwia - język niemiecki

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA !!!

kreatywne dzieci II 2019

Przedstawiamy harmonogram zajęć w ramach projektu Kreatywne Dzieci II.
Zapraszamy uczniów chętnych - jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wybrane zajęcia!
Images: podsumowanie 015.jpg

Dzień Uprzejmych Słów

Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Dzień uprzejmych słów, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów. W niektórych  klasach dzieci wykonały gazetki z miłymi, dobrymi i życzliwymi słowami o kolgach i koleżankach ze swojej klasy.

Images: podsumowanie 015.jpg

Tydzień Kariery 2019

Nasz udział w obchodach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

W dniach 21 i 22 października nasi uczniowie wzięli udział w obchodach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery organizowanego przez PODN w Oławie. W pierwszym dniu czteroosobowy zespół pod opieką nauczyciela doradztwa zawodowego Ilony Czernik w składzie: Adrian Burtan z klasy 7a , Julka Świegot, Hania Smyrak i Natalia Kuś z klasy 7b wziął udział w zmaganiach konkursowych „Pasja w zawodzie”. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu różnorodnych zadań związanych z rozpoznaniem zawodów obecnych na współczesnym rynku pracy, charakterystycznych narzędzi do ich wykonywania i przypisania im właściwej ścieżki edukacyjnej. Nasi uczniowie radzili sobie doskonale i choć nie udało się zająć czołowego miejsca to z pewnością zyskali nowy, cenny bagaż doświadczeń.

W drugim dniu zdecydowanie mniej stresującym zespół w składzie: Jola Pawłowska 6b, Szczepan Antoszczyszyn 6c, Szymon Tkacz 6b i Patrycja Kędzierska 6a wziął udział w warsztatach plastycznych wymagających kreatywnego podejścia do wylosowanego zawodu. Trzeba było stworzyć jego symbol i ciekawie zaprezentować. Uczniowie pod opieką bibliotekarza Renaty Windysz doskonale się spisali i świetnie bawili.

W tym samym dniu kilkoro nauczycieli nasze szkoły wzięło udział w konferencji „Nauczyciel z pasją”, na której mogli zaprezentować swoje metody pracy i poznać inne, przedstawiane przez nauczycieli innych szkół.


Images: podsumowanie 015.jpg

 

Images: podsumowanie 015.jpg

Pasowanie pierwszaków

25 października 2019 r. w poczet uczniów naszej szkoły przyjęliśmy maluchy z  klas pierwszych. Uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawoej w Bystrzycy odbyło się w obecności wójta Gminy Oława Henryka Kuriaty, dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty Stanisława Górki, przewodniczącego Rady Gminy Oława Mariusza Michałowskiego oraz dyrekcji naszej szkoły, nauczycieli i rodziców naszych milusińskich. Apel przygotowany przez uczniów klas trzecich wprowadził radośnie młodszych kolegów i koleżanki w arkana wiedzy i życia w naszej społeczności uczniowskiej.
Images: podsumowanie 015.jpg

Dzień Patrona 2019

24 października obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - BRONISŁAWA MALINOWSKIEGO. Tego dnia dużo się działo:)

Images: podsumowanie 015.jpg

"My nie gryziemy"

Dziś klasy 1-3 oraz "zerówki" brały udział w warsztatach pt. "My nie gryziemy", organizowanych przez firmę Acana oraz Fundację Ewy Naworol. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w spotkaniu, a mądre i przydatne w życiu codziennym informacje zapamiętają na długo. Jesteśmy pewni, że nasi uczniowie bezpiecznie będą obcować z psem:)

Images: podsumowanie 015.jpg

 

Także starsi uczniowie uczestniczyli w szkoleniu. W czasie zajęć dowiedzieli się, jak obchodzić się z agresywnym psem,jak radzić sobie w czasie ataku psa, jak wypełniać wszystkie potrzeby psa i być jego dobrym opiekunem. Ciekawym punktem szkolenia była nauka pierwszej pomocy dla zwierząt. Dziękujemy za bardzo wartościowe szkolenie!


Images: podsumowanie 015.jpg

kreatywne dzieci II 2019

Realizacja projektu „Kreatywne Dzieci II”.

We wrześniu 2019 roku ruszyły w naszej szkole zajęcia dodatkowe finansowane przez Starostwo Powiatowe w Oławie. Fundusze pozyskało Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca”, aby po raz kolejny uczniowie mogli doskonalić umiejętności gry w szachy, informatyczne i gry na gitarze. Dwie grupy uczniów relaksują się po lekcjach grając w różnorodne gry planszowe zakupione również z funduszy projektowych. Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności będą przez uczniów wykorzystywane w różnorodnych konkursach i turniejach oraz przyczynią się do rozwoju osobistego naszych dzieciaków.


Images: podsumowanie 015.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.04
3,529,361 Unikalnych wizyt