O szkole

Dokumenty

Samorząd Uczniowski

Losowa Fotka

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 11
-> Najnowszy użytkownik: KrystynaMarcinkowska

Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Poznajemy zawody- pielęgniarka.

Dzisiaj  klasay trzecie odwiedziła Pani Alina Szuszkiewicz- pielęgniarka. Bardzo ciekawie opowiadała uczniom o swoim zawodzie. Przyniosła torbę medyczną wypełniną  przedmiotami, które są jej niezbędne w codziennej pracy. Wiemy, że praca pielęgniarki, to służba, bardzo odpowiedzialna i ciężka praca. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i tak interesujące zajęcia.
Images: podsumowanie 015.jpg

SZLACHETNA PACZKA 2019

KOLEJNY RAZ CHCEMY SPEŁNIĆ MARZENIE POTRZEBUJĄCEJ OSOBY - PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS!
Images: podsumowanie 015.jpg

Kwesta na "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia"

We Wszystkich Świętych przy cmentarzu w Bystrzycy, kwestowali wolontariusze - uczniowie z naszej szkoły. Do specjalnych puszek zbierali datki na ratowanie polskich cmentarzy na Kresach Wschodnich. Na początku lipca, jak już od 7 lat, w ramach dolnośląskiej akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia", grupa młodzieży z Bystrzycy i okolic, pojedzie na Ukrainę, by pracować tam, przy karczowaniu zarośli, odnawianiu napisów, stawianiu przewróconych mogił na zapomnianych, niszczejących cmentarzach.

Pieniądze zebrane podczas tegorocznej kwesty to 1207 złotych. To duża kwota, która jest bardzo dobrym zaczątkiem funduszy, które musimy pozbierać, by móc uczestniczyć w tej patriotycznej akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojność i poparcie dla naszych działań.

Wolontariusze z SP w Bystrzycy

Images: podsumowanie 015.jpg

apel na apel - Szkolne Koło Ekologiczne

Ogłaszamy modę na opakowania drugich śniadań, którym nadamy drugie życie!!!


Szkolne Koło Ekologiczne zaprasza całą społeczność szkolną do współpracy nad poprawą kondycji środowiska naszego życia i zadbanie o przyszłość naszej planety.

W czasie ostatnich lat udowodniliśmy, że możemy wiele zdziałać wspólnymi siłami, bo nauczyliśmy się segregować odpady, dzięki czemu trafiają do powtórnego wykorzystania. W naszej szkole, w poprzednim roku szkolnym, do recyklingu przekazaliśmy blisko 20 ton makulatury, ponad 3 tony przezroczystych butelek plastikowych po napojach, ponad 150 kg aluminiowych puszek po napojach i 660 kg baterii. W bieżącym roku liczymy na jeszcze większe zbiory.

Proponujemy jednak rozszerzenie działań, które mogą przynieść pożytek naszej Ziemi, poprzez dążenie do zmniejszenia ilości odpadów.

Codziennie kosze na śmieci zapełniamy opakowaniami po przyniesionym do szkoły drugim śniadaniu i najczęściej są to: woreczki śniadaniowe, folia aluminiowa czy folia spożywcza, butelki plastikowe. Każde z tych opakowań jest użyte tylko przez parę godzin, a potem dziesiątki i setki lat czeka na unicestwienie. Spróbujmy zmienić ten stan.

Od jutra wprowadzamy w naszej szkole modę i promocję opakowań wielokrotnego użytku, np. tak zwanych śniadaniówek, jak również opakowań, którym nadamy drugie życie, np. torebkom po makaronie, ryżu, chrupkach kukurydzianych, po bułce czy chlebie z Herta, i im podobnym. Jeśli w nich bedziecie przynosić swoje drugie śniadanie, to w wybrane dni przy wejściu do szkoły, wszystkie osoby, które zechcą pochwalić się opakowaniem swego śniadania powtórnie wykorzystanym, otrzymają za każdym razem drobną nagrodę oraz zdobędą 10 punktów dodatnich z zachowania.

Zapraszamy i zachęcamy całą społeczność szkolną do współpracy.

Zadbajmy o losy przyszłych pokoleń i nie zostawiajmy im w spadku hałd długo rozkładających się odpadów.

Zanim sięgniesz po nowy woreczek, folię, zastanów się, czy nie możesz zastąpić ich czymś, co można ponownie, czasem wielokrotnie zastosować jako opakowanie dla Twojego drugiego śniadania.


Images: podsumowanie 015.jpg

Gang Słodziaków- druga edycja

Druga edycja konursu dla szkół podstawowych "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" inspirowała dzieci do codziennego czytania i obudziła w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne.  Zadaniem najmłodszych było, oprócz codziennego czytania oczywiście, wykonanie "Magicznego Drzewa Słodziaków", stworzenie dekoracji w klasie z drzewem w roli głównej lub posadzenie nowych drzewek.
Dzisiaj rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny. Najpiękniejsze "Magiczne Drzewo" stworzyli: Blanka Ząbkiewicz 1a, Klara Czachor 1b, Sebastian Ćwiek 2a, Laura Wójcik 2b, Joanna Stebnowska 3a i Zuzanna Grzymska 3b. Gratulujemy!!!!
Images: podsumowanie 015.jpg

W bibliotece

W ramach współpracy biblioteki szkolnej z biblioteką publiczną w Bystrzycy, uczniowie klas 1-3 nauczania zintegrowanego miały okazję odwiedzić i zapoznać się z biblioteką wiejską. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w tej bibliotece. Dzięki bibliotekarce pani Małgorzacie Teuchmann, uczniowie dowiedzieli się jaka jest różnica między biblioteką szkolną, a publiczną, co należy robić, aby stać się jej czytelnikiem i jak należy się w niej zachowywać. Największą atrakcją było spotkanie z żywą „Zakładką”, kotkiem , który mieszka od niedawna w bibliotece.

Images: podsumowanie 015.jpg


101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń oraz uświadomienie młodym Polakom roli wartości w życiu narodu.

W trakcie trwania apelu uczniowie mogli usłyszeć najważniejsze informacje związane

z historią naszego kraju oraz wysłuchać patriotycznych pieśni.

Także chcieliśmy uczcić tych, którzy oddali życie za Polskę i dzięki którym nasz kraj po 123 latach niewoli i cierpień odzyskał suwerenność.

Ważność tego Święta podkreślały dodatkowo galowe stroje uczniów, kotyliony w barwach narodowych, przepiękne dekoracje i obecność zaproszonych gości. Wójta Gminy Óława Henryka Kuriatę i Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty Stanisława Górkę.


Images: podsumowanie 015.jpg

Kreatywnie o Narodowym Święcie Niepodległości

Dzisiaj w klasie 2b kreatywnie świętowaliśmy Narodowe Święto Nieodległości. Uczniowie kodowali, układali puzzle, zrobili lapbook i rozwiązywali quizy. Przydała się również myślografia.

Images: podsumowanie 015.jpg

sukcesy sportowe klas 4-6 i 7-8

Duże sukcesy w tym tygodniu odnieśli nasi uczniowie!!!
Chłopcy z klas młodszych 4-6 zdobyli w środę, w hali w Gać, pierwsze miejsce w zawodach gminnych w mini koszykówce, wywalczając tym samym awans do turnieju powiatowego! Również bardzo dobrze zaprezentowali się dzisiaj nasi starsi zawodnicy z klas 7-8, którzy zdobyli drugie miejsce w turnieju gminnym w halową piłkę nożną, zdobywając przepustkę do turnieju powiatowego! Brawo i czekamy na dalsze sukcesy!!!

Images: podsumowanie 015.jpg

Images: podsumowanie 015.jpg

Szkolny Logopedyczny Konkurs Recytatorski

8.11.2019 odbył się Szkolny Logopedyczny Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięło udział 22


uczestników z klas II i III. Zaprezentowali oni wierszyki przepełnione trudnymi głoskami.


Laureaci:


Dominika Prokopowicz-I miejsce


Zofia Budzisz-I miejsce


Pola Ozdarska-II miejsce


Hanna Załęska- III miejsce


Hanna Surdel- III miejsce


Olivier Michałków- wyróżnienie


Maja Kędziora-wyróżnienie


Milena Świegot- wyróżnienie.


Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!


Images: podsumowanie 015.jpg


Zdrowe odżywianie

6 listopada klasy trzecie gościły panią dietetyk Paulinę Lis, mamę jednego z uczniów. Mama Krystiana opowiedziała jak jeść zdrowo, jakie produkty wybierać i jakich pokarmów unikać, aby być zdrowym i pełnym energii. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i bardzo cenne uwagi żywieniowe:))
Images: podsumowanie 015.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.04
3,534,205 Unikalnych wizyt