Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dzień postaci bajkowej i filmowej 2018

Dzisiaj w naszej szkole miał miejsce Dzień postaci filmowej i bajkowej. Na szkolnych korytarzach mogliśmy spotkać elfy, księżniczki, myszki, strażaków... Organizacja tego dnia była kolejnym działaniem Samorządu Uczniowskiego.

Images: podsumowanie 015.jpg

Bal Wszystkich Świętych

31 października w naszej szkole poczuliśmy się, jak w niebie, a to za sprawą dużej ilości świętych, którzy pojawili sie między nami. Ci święci , to przebrani,  najmłodsi uczniowie oraz grupa przedszkolaków z bystrzyckiego porzedszkola, którzy przybyli na Bal Wszystkich Świętych. Zabawa była bardzo udana, a pomysłodawcą i głównym prowadzącym balu, była Pani Alicja Bronowicka, nasza katechetka. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak bal wyglądał, obejrzyjcie fotorelację.
Images: IMG_0580disc3.JPG

Na bystrzyckim cmentarzu, kwestujemy dla "Mogiły Pradziada..."

W Święto Zmarłych, przed wejściem na cmentarz w Bystrzycy, tak jak w Oławie i na większości cmentarzy na Dolnym Śląsku, będą kwestowali wolontariusze akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”. Do oznakowanych puszek będą zbierali datki na finansowanie wyjazdów dolnośląskiej młodzieży, również uczniów naszej szkoły, na wakacyjny wyjazd na Kresy. Tam już od sześciu lat ciężko pracujemy: karczujemy cmentarne zarośla, kosimy trawę, czyścimy pomniki, utrwalamy napisy na polskich mogiłach, zapalamy znicze. Każdego, kto chciałby dołożyć się do ratowania polskich kresowych cmentarzy, gorąco zachęcamy do udziału w kweście 1. listopada.


Wolontariusze akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”


Images: podsumowanie 015.jpg

Cmentarz w Uszni


bohaterON

UDZIAŁ NASZEJ SZKOŁY W PROJEKCIE BOHATER-ON

BohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W ramach projektu uczniowie z całej Polski wysyłają pocztówki do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Także nasza szkoła uczestniczyła w projekcie. Napisaliśmy ponad 150 pocztówek, w których dziękowaliśmy, pozdrawialiśmy, podziwialiśmy, życzyliśmy zdrowia... Pocztówki do powstańców redagowaliśmy na lekcjach języka polskiego i historii.

Images: podsumowanie 015.jpg

Konkurs "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków".

23 października miał miejsce finał konkursu dla klas I-III „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Podczas apelu Pani dyrektor Anna Chlebosz wręczyła wyróżnienia zwycięzcom konkursu. Każdy laureat otrzymał nagrodę, oczywiście Słodziaka. Więcej o konkursie na następnej stronie.

Images: szlachcice 1.jpg

konkursy 2018 zDolny Ślązak i zDolny Ślązaczek

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach zDolny Ślązak oraz zDolny Ślązaczek. Także w tym roku mierzą się z zadaniami z różnych dziedzin m.in. z polskiego, matematyki, historii, fizyki, geografii, biologii i chemii. Nowością w tym roku jest konkurs z języków obcych - pierwszy raz konkurs ten przebiega w formie papierowej.
Życzymy wszystkim uczniom powodzenia i czekamy na wyniki!

Images: podsumowanie 015.jpg

podsumowanie akcji Zbiórka dla Burka

W dniach od 8 do 12 października wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili na terenie szkoły akcję Zbiórka dla Burka. Dzięki włączeniu się do akcji wielu uczniów, rodziców, nauczycieli z naszej szkoły udało się zebrać sporą ilość karmy, puszek, przysmaków dla psów i kotów. Szczególne podziękowania kierujemy do najmłodszych uczniów naszej szkoły, którym nie jest obojętny los zwierząt i codziennie przynosili do swoich wychowawczyń i wolontariuszy dyżurujących na parterze szkoły różne przysmaki dla psów i kotów. Słowa podziękowania kierujemy także do starszych uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy przyłączyli się do naszej akcji!
DZIĘKUJEMY!!!
Wszystkie dary zostaną przekazane do oławskiego schroniska dla zwierząt.

Images: podsumowanie 015.jpg

Images: podsumowanie 015.jpg

wycieczka klas piątych w ramach programu integracyjnego

16 października klasy piąte wraz z wychowawczyniami, panią pedagog oraz panią Aleksandrą Szczerbą wybrały się do Wrocławia. Głównym celem wycieczki była integracja zespołów klasowych. Jako pierwszy punkt programu zwiedzaliśmy niezwykle ciekawe muzeum interaktywne Hydropolis i dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów na temat wody. Najciekawszą częścią wycieczki była wizyta we wrocławskim aquaparku, gdzie przez dwie godziny szaleliśmy na zjeżdżalniach i w basenach. Tam to dopiero była integracja:)

Images: podsumowanie 015.jpg

Dzień Edukacji Narodowej 2018

15 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasy piąte przygotowały program artystyczny. W czasie apelu nie zabrakło słów podziękowania oraz przeprosin, które uczniowie kierowali do swoich nauczycieli i wychowawców. Przedstawiciele klas piątych podziękowali dyrekcji w imieniu całej społeczności uczniowskiej za trud kierowania szkołą. Podziękowania skierowano także do emerytowanych pracowników szkoły, którzy wychowali i wykształcili wiele pokoleń bystrzyckiej młodzieży. Po krótkiej części artystycznej, w czasie której mogliśmy usłyszeć wiersze oraz piosenki, przyszedł czas na rozdanie dyplomów dla nauczycieli.
Jesteś ciekawy, jak zagłosowali uczniowie naszej szkoły w nietypowym plebiscycie? Przeczytaj!

Images: podsumowanie 015.jpg

Pasowanie na ucznia

12 października 2018 r. odbyło się pasowanie naszych najmłodszych uczniów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: zastępca wójta Teresa Jurijków- Górska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty -Stanisław Górka,dyrektor Szkoły Podstawowej w Bystrzycy-Anna Chlebosz, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Bystrzycy –Ilona Czernik, Mariusz Michałowski- przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych Gminy Oława.

Uczniowie klas pierwszych, po przedstawieniu w wykonaniu klasy III a, w obecności dyrekcji szkoły oraz zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców, złożyli uroczystą przysięgę. Każdy uczeń został pasowany przez panią dyrektor Annę Chlebosz na ucznia Szkoły Podstawowej w Bystrzycy poprzez dotknięcie ramienia wielkim ołówkiem.

Rodzice uczniów klas pierwszych wraz z wychowawczyniami Iwoną Piątek i Anna Jabłońską dziękują za prezenty ufundowane przez Gminę Oława oraz firmę GAZ SYSTEM.

Podziękowanie kierują również do p. Lidii Majewskiej-Piszczek oraz klasy III a za piękne, pouczające przedstawienie i własnoręcznie wykonane upominki dla młodszych kolegów.

Images: podsumowanie 015.jpg

Wycieczka klas czwartych

1 października klasy 4a oraz 4b uczestniczyły w wycieczce integracyjnej do Hubertówki w Janikowie. Oprócz zabaw i pieczenia kiełbasek, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w edukacji leśnej, którą poprowadził leśniczy Marek Pasławski. Żywiołowość czwartaków pomogły opanować mamy, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.
Wycieczkę zorganizowano w ramach realizacji programu adaptacyjnego dla klas czwartych.

Images: podsumowanie 015.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.06
2,524,171 Unikalnych wizyt