Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

program Bądź sobą - klasy 5abc

28 marca w naszej szkole realizowany był program profilaktyki uzależnień pt. "Bądź sobą".
Głównymi celami programu były:
- wskazanie różnorodnych zagrożeń wynikających z zażywania środków odurzających,
- edukacja w zakresie działania środków uzależniających i ich konsekwencje dla zdrowia fizycznego, psychicznego, funkcjonowania społecznego,
- propagowanie zdrowego stylu życia, alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu, radzenia sobie w sytuacjach trudnych,
- poziomy zagrożenia uzależnieniem w społecznościach rówieśniczych.

Programem zostali objęci uczniowie klas piątych, a zajęcia prowadził certyfikowany instruktor terapii uzależnień, profilaktyk pan Andrzej Bald.
Zajęcia dla uczniów sfinansowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Images: podsumowanie 015.jpg

warsztaty z przedsiębiorczości 2019

26 marca sześcioro uczniów klas 7 wzięło udział w warsztatach pt. „Od kreatywności do przedsiębiorczości” realizowanych w ramach projektu „Dni przedsiębiorczości”, prowadzonych w Powiatowym Ośrodku Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie. Zadaniem grupy było wymyślenie produktu, który chcą sprzedać, a następnie stworzenie opakowania tego produktu. Pudełko musiało przykuwać uwagę potencjalnego kupca oraz w ciekawy sposób przedstawiać towar znajdujący się w środku. Następnie uczniowie mieli 5 min, aby zaprezentować i zareklamować swoje dzieło. Wszystkie grupy biorące udział w warsztatach wykazały się kreatywnością i powstało wiele ciekawych pomysłów.


Images: IMG_0580disc3.JPG

ekonom spring games 2019

Dwa 4 – osobowe teamy z naszej szkoły (klasa 8 i III GM) 21 marca wzięły udział w pierwszej edycji Ekonom Spring Games. Była to gra terenowa zorganizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu. Drużyny miały do odnalezienia na terenie szkoły 12 stacji, na których czekały na nich przeróżne zadania – dla ciała, ducha i umysłu! Mogli zatem m. in. wykazać się wiedzą historyczną, geograficzną czy językową, pośpiewać karaoke, zmęczyć się przy ćwiczeniach fizycznych oraz postrzelać z karabinu snajperskiego. Nasi uczniowie świetnie bawili się podczas tych konkurencji, a drużynie z klas III gimnazjum udało się zająć III miejsce.

GRATULUJEMY!

Images: podsumowanie 015.jpg


Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty:)

22 marca uczniowie klas 0- III przywitali wiosnę. W tym dniu było radośnie i kolorowo. W każdej klasie powstała postać Pani Wiosny, a później wszyscy wyruszyliśmy nad rzekę, aby pożegnać zimę. Udaliśmy się również na spacer do lasu, bo tam rozgościła się już wiosna!!!
Images: szlachcice 1.jpg

BohaterON finał

Images: podsumowanie 015.jpg

Dzień Samorządności 2019

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

Tradycją stało się, że tego dnia dyrektor szkoły przekazuje klucz do szkoły uczniom najstarszych klas. W tym roku uczniowie klasy 8a, 3a i 3b gimnazjum przejęli władzę w szkole. Obchody Dnia Samorządności rozpoczęły te właśnie klasy, których uczniowie wcielili się w nauczycieli i prowadzili lekcje. Następnie wszyscy uczestniczyliśmy w posiedzeniu rady pedagogicznej. Po krótkim i bardzo wesołym przedstawieniu nowego grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły, przyszedł czas na konkurencje sportowe.
Bawiliśmy się wspaniale!


Images: podsumowanie 015.jpg

Już wiosna!

Dziś, z okazji pierwszego dnia wiosny, "zerówki" wybrały się na wycieczkę do lasu sprawdzić, czy ta wiosna naprawdę do nas dotarła. Informacje potwierdzone- mamy wiosnę ️😁!!!

/Tekst i fot. D. Sawka- Tkacz/

Images: aw7.jpg

Mali naukowcy

Skąd się bierze lawa, jak wybucha wulkan, jakie są rodzaje wybuchów wulkanów? Najmłodsi już wiedzą. Gdy lawa zastyga tworzy skałę, którą mieliśmy okazję  oglądać i dotknąć na żywo- to nie są żadne żarty, tylko poważna nauka :)! Dziękujemy serdecznie Pani Małgorzacie Mazur za przygotowanie profesjonalnych warsztatów. /tekst i fot. D.Sawka- Tkacz/

Images: ISEM5.JPG

Światowy Dzień Zespołu Downa - w naszej szkole

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji wielu uczniów naszej szkoły założyło dwie różne skarpetki. Taki gest jest symbolem niedopasowania genotypowego, z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa, a zarazem przejawem solidarności z osobami chorymi.

Images: podsumowanie 015.jpg

I gminny konkurs historyczny

14 marca w Szkole Podstawowej w Osieku odbył się I Gminny Konkurs Historyczny "Drogi do Niepodległości". W czasie konkursu sprawdzano wiedzę uczniów dotyczącą rozbiorów, powstań narodowych oraz I wojny światowej. Naszą szkołę reprezentowali Adam Ozdarski (7a) oraz Damian Gelles (7b), którzy pokonali innych uczniów w eliminacjach szkolnych.
Zarówno Damian, jak i Adam wykazali się dużą wiedzą historyczną. Damian znalazł się wśród pięciu najlepszych uczniów z gminy, którzy zostali wyłonieni spośród uczestników konkursu poprzez test pisemny. W drugiej części konkursu uczniowie odpowiadali ustnie na wylosowane pytania.
Damian uplasował się na czwartym miejscu.
GRATULUJEMY!
Images: IMG_0580disc3.JPG

Dzień Kobiet 2019

A tak świętowano Dzień Kobiet w pokoju nauczycielskim:)

Images: podsumowanie 015.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.04
2,702,376 Unikalnych wizyt