Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zbiórka dla Burka

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza akcję Zbiórka dla Burka. W dniach od 8 do 12 października na terenie szkoły zbierać będziemy karmę dla zwierząt, która zostanie przekazana do oławskiego schroniska. Karmę można oddać dyżurującym wolontariuszom lub wychowawcy. Dyżury wolontariuszy będą odbywać się na parterze szkoły od najbliższego poniedziałku przed lekcjami.

Images: podsumowanie 015.jpg

Jeśli nie jest Ci obojętny los zwierząt, przyłącz się do naszej akcji!

ankieta - konkurs Pomagamy innym - szkoła promująca wolontariat

Nasza szkoła uczestniczy w konkursie "Pomagamy innym - szkoła promująca wolontariat". Jednym z działań w ramach konkursu było przeprowadzenie ankiety wśród uczniów w celu zebrania informacji na temat funkcjonowania idei wolontariatu w naszej szkole. Przeczytaj newsa - dowiedz się, czy nasi uczniowie znają idee wolontariatu, czy chętnie włączają się w akcje charytatywne!

Images: podsumowanie 015.jpg

Uczniowie w trakcie wypełniania ankiety

Dzień Chłopaka 2018

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE - JESTEŚ CIEKAWY, JAK BYŁO - PRZECZYTAJ NEWSA!!!

Images: podsumowanie 015.jpg

GRATULUJEMY NAGRODZONYM CHŁOPCOM I WSZYSTKIM ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA!

program integracyjny 5c


W poniedziałek 17.09.2018 roku klasa 5c w ramach programu integracyjnego stworzonego przez wychowawczynie klas piątych, pod opieką wychowawczyni p. Alicji Bronowickiej oraz nauczyciela wspomagającego p. Aleksandry Szczerby, udała się na pierwszą wspólną wycieczkę. Uczniowie spacerem, terenem leśnym przeszli do Janikowa na teren Hubertówki, gdzie wcześniej panowie leśnicy przygotowali miejsce na ognisko. Na miejscu dwaj uczniowie zostali pasowani na strażników ognia, następnie pod bacznym okiem wychowawczyni rozpalili ognisko i czuwali, by nie wygasło. W czasie wspólnie spędzonego czasu nie zabrakło miejsca na pieczenie kiełbasek, śpiew przy wtórze gitary oraz wesołe zabawy integracyjno- ruchowe. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali na nas ciekawi relacji rodzice i koledzy i koleżanki. Wierzymy, że przed nami jeszcze wiele równie udanych wypadów.

Images: podsumowanie 015.jpg

Międzynarodowy Dzień Kropki

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pt."The Dot". Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Nasi uczniowie poznali Vashti rok temu i dobrze pamiętają historię dziewczynki. W tym roku klasy pierwsze wykazały się pomysłowością i kreatywnością tworząc prace plastyczne z... kropką w roli głównej. Natomiast klasy II i III, oprócz prac plastycznych, tworzyły opowiadania o dalszych przygodach Vashti. Dzieci zastanawiały się również, co czuła i myślała Vashti, kiedy siedziała nad pustą kartką.

Images: szlachcice 1.jpg


Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2018/2019

17 września 2018 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie głosowali na przewodniczącego Samorządu oraz opiekuna. Jesteśmy bardzo ciekawi wyników!!!
Jutro tj. 18.09.2018 roku komisja wyborcza ogłosi wyniki w czasie oficjalnego apelu.

ZNAMY WYNIKI!!! PRZECZYTAJ NEWSA!!!

Images: podsumowanie 015.jpg

Ryczyn

Images: podsumowanie 015.jpg

rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Drodzy Uczniowie!

U progu nowego roku szkolnego życzymy Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Niech będzie to dla Was rok pełen wyzwań i realizacji marzeń. Waszym Rodzicom życzymy spokojnego roku szkolnego uwieńczonego licznymi sukcesami pociech.

Nauczyciele

 

Images: podsumowanie 015.jpg3 września przywitaliśmy nowy rok szkolny. Z tej okazji klasy 6a i 6b pod opieką pani Anny Mality – Bień oraz pana Krystiana Pikausa przygotowały krótki program artystyczny. W czasie uroczystego apelu Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty pan Stanisław Górka przedstawił rodzicom i uczniom panią Annę Chlebosz pełniącą od 1 września funkcję dyrektora szkoły. W czasie powitania roku szkolnego swoją obecnością zaszczycili nas także pan Mariusz Michałowski – radny i przewodniczący komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych Gminy Oława, gospodarz Bystrzycy - pan Paweł Bubała – sołtys oraz radny Gminy Oława, pan Tomasz Niewodniczański – radny Gminy Oława oraz pani Katarzyna Kopacka – przedstawicielka Nadleśnictwa. W czasie apelu pani Anna Szatkowska oraz pani Alicja Kowalska w imieniu Rady Rodziców skierowały do Pani Dyrektor życzenia sukcesów na polu zawodowym.  Pani wicedyrektor Ilona Czernik przedstawiła grono nauczycielskie oraz powitała nowych pedagogów. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas wraz z wychowawcami.

zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny. Zanim rozpoczął się apel pan Obręcki - dzielnicowy z KPP w Oławie wygłosił krótką prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa na wakacjach. Następnie uczniowie klas czwartych pod okiem pani Agaty Rodziewicz - Struzik i pani Justyny Zemła przygotowali krótki program artystyczny wprowadzający w radosny nastrój wakacji. Wzruszającym elementem apelu były podziękowania kierowane od uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do pana dyrektora Artura Szpinety, który kończy swoją kadencję. W drugiej części apelu wręczono bony pieniężne uczennicom Jolancie Pawłowskiej (4b) oraz Annie Wójcik (2a gm), które osiągnęły najwyższe średnie w szkole. Następnie Martyna Woźniak, Marcela Pasiut oraz Kacper Pluta otrzymali nagrody ufundowane przez pana Piotra Surowiaka za najlepsze wyniki na egzaminie gimnazjalnym. W czasie apelu wyróżniono najlepszych sportowców oraz uczniów, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki szkolnej. Miłym akcentem było rozstrzygnięcie konkursu o puchar dyrektora szkoły. Na pierwszym miejscu uplasowała się klasa 6a, na drugim 4b, a na trzecim 4a - serdecznie gratulujemy! Dyrekcja podziękowała także wszystkim rodzicom, którzy angażowali się w życie szkoły i wspierali nauczycieli w różnych akcjach. Na koniec rozdano świadectwa z wyróżnieniem.

Życzymy wszystkim udanych wakacji, pełnych słońca i wypoczynku!

Images: podsumowanie 015.jpg

ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC 2018 podsumowanie

W tegorocznej akcji "Zamiast kwiatka niosę pomoc" zebraliśmy 3009,50 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy okazali dobre serce i włączyli się do akcji! Pieniądze zostaną wpłacone na konto fundacji "Lepsze dni" z dopiskiem darowizna na leczenie i rehabilitację Patryka Nawrockiego.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Piknik klas 1a i 1b

Już jutro rozdanie świadectw, a klasy 1a i 1b z wychowawczyniami i kilkorgiem rodziców wybrali się na piknik na polanę. Pogoda i humory dopisały. Dzieci spędziły czas na zabawie, wspólnych rozmowach. Miały okazję zobaczyć małe króliczki i ponosić je na rękach z czego były bardzo zadowolone. Dla dzieci był przygotowany grill, a  w drodze powrotnej do szkoły klasy zostały zaproszone na lody. Klasy miały możliwość jeszcze bardziej zintegrować się. Poczuły namiastę nadchodzących wakacji. Dziękujemy zaprzyjaźnionym osobom za ugoszczenie klas i przygotowanie grilla.
Images: podsumowanie 015.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.06
2,433,125 Unikalnych wizyt