Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

edukacja rówieśnicza - relacja klasy 5b

W ramach edukacji rówieśniczej klasa 5b przygotowała zdrowe drugie śniadanie - jesteś ciekawy, jak było - przeczytaj relację!

Images: podsumowanie 015.jpg

projekt Ikony polskiej muzyki

1 kwietnia szkolne koło teatralne prowadzone przez panią Beatę Lasotę zaprezentowało uczniom naszej szkoły program teatralno - muzyczny pt. "Ikony polskiej muzyki". W czasie godzinnego przedstawienia poznaliśmy najsłynniejszych piosenkarzy polskiej sceny muzycznej od lat dwudziestych XX wieku aż do współczesności. Uczniowie wcielili się w takich wykonawców jak Mieczysław Fogg, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, czy Sylwia Grzeszczak. Największą niespodzianką był jednak występ Kory, w roli której wystąpiła pani Beata Lasota. Dziękujemy za ciekawy program artystyczny!

Images: podsumowanie 015.jpg

nagraliśmy słuchowisko - 6a

6A - Jesteśmy autorami pouczającego słuchowiska !


28 marca na języku polskim nagrywaliśmy słuchowisko radiowe na podstawie utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ,,Teatrzyk Zielona Gęś ma zaszczyt przedstawić sztukę dydaktyczną pt. Potęga słów, czyli ostrożnie z przekleństwami” . Prace rozpoczęliśmy, przydzielając role. W postać Tatusia wcielił się Adrian Burtan. Pozostałych bohaterów zagrali inni uczniowie klasy 6a. Nasze słuchowisko nagraliśmy, wykorzystując telefon komórkowy. Przy nagrywaniu i wysłuchaniu naszego dzieła było wiele śmiechu i dobrej zabawy, ale też nauczyliśmy się, że nie należy używać przekleństw.


ANNA STOLARCZYK


Images: IMG_0580disc3.JPG

Warsztaty ekologiczne

W poniedziałek 18 marca, uczniowie klas siódmych uczestniczyli


w dwugodzinnych warsztatach ekologicznych.


Na początku usłyszeli jak prawidłowo segregować odpady, poznali techniki ich przetwarzania oraz


dowiedzieli się o konsekwencjach spalania odpadów


w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Następnie grali z prowadzącymi


w upcyklingowe memory. W praktycznej części zajęć, metodą upcyklingu, przekształcali odpady w


przedmioty użytkowe i dekoracyjne, min. widoczne na zdjęciu serduszka z przeczytanych gazet.


Nasza szkoła była jedną z pięciu w Gminie Oława oraz jedną ze 107 szkół objętych realizacją


międzynarodowego projektu współpracy pn.: EKO LGD, prowadzonego przez stowarzyszenie


Brzesko-Oławska Wieś Historyczna


w Krzyżowicach, współpracującego ze stowarzyszeniem „Moja Bystrzyca”.


 

Images: podsumowanie 015.jpg

program Bądź sobą - klasy 5abc

28 marca w naszej szkole realizowany był program profilaktyki uzależnień pt. "Bądź sobą".
Głównymi celami programu były:
- wskazanie różnorodnych zagrożeń wynikających z zażywania środków odurzających,
- edukacja w zakresie działania środków uzależniających i ich konsekwencje dla zdrowia fizycznego, psychicznego, funkcjonowania społecznego,
- propagowanie zdrowego stylu życia, alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu, radzenia sobie w sytuacjach trudnych,
- poziomy zagrożenia uzależnieniem w społecznościach rówieśniczych.

Programem zostali objęci uczniowie klas piątych, a zajęcia prowadził certyfikowany instruktor terapii uzależnień, profilaktyk pan Andrzej Bald.
Zajęcia dla uczniów sfinansowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Images: podsumowanie 015.jpg

warsztaty z przedsiębiorczości 2019

26 marca sześcioro uczniów klas 7 wzięło udział w warsztatach pt. „Od kreatywności do przedsiębiorczości” realizowanych w ramach projektu „Dni przedsiębiorczości”, prowadzonych w Powiatowym Ośrodku Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie. Zadaniem grupy było wymyślenie produktu, który chcą sprzedać, a następnie stworzenie opakowania tego produktu. Pudełko musiało przykuwać uwagę potencjalnego kupca oraz w ciekawy sposób przedstawiać towar znajdujący się w środku. Następnie uczniowie mieli 5 min, aby zaprezentować i zareklamować swoje dzieło. Wszystkie grupy biorące udział w warsztatach wykazały się kreatywnością i powstało wiele ciekawych pomysłów.


Images: IMG_0580disc3.JPG

ekonom spring games 2019

Dwa 4 – osobowe teamy z naszej szkoły (klasa 8 i III GM) 21 marca wzięły udział w pierwszej edycji Ekonom Spring Games. Była to gra terenowa zorganizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu. Drużyny miały do odnalezienia na terenie szkoły 12 stacji, na których czekały na nich przeróżne zadania – dla ciała, ducha i umysłu! Mogli zatem m. in. wykazać się wiedzą historyczną, geograficzną czy językową, pośpiewać karaoke, zmęczyć się przy ćwiczeniach fizycznych oraz postrzelać z karabinu snajperskiego. Nasi uczniowie świetnie bawili się podczas tych konkurencji, a drużynie z klas III gimnazjum udało się zająć III miejsce.

GRATULUJEMY!

Images: podsumowanie 015.jpg


Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty:)

22 marca uczniowie klas 0- III przywitali wiosnę. W tym dniu było radośnie i kolorowo. W każdej klasie powstała postać Pani Wiosny, a później wszyscy wyruszyliśmy nad rzekę, aby pożegnać zimę. Udaliśmy się również na spacer do lasu, bo tam rozgościła się już wiosna!!!
Images: szlachcice 1.jpg

BohaterON finał

Images: podsumowanie 015.jpg

Dzień Samorządności 2019

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

Tradycją stało się, że tego dnia dyrektor szkoły przekazuje klucz do szkoły uczniom najstarszych klas. W tym roku uczniowie klasy 8a, 3a i 3b gimnazjum przejęli władzę w szkole. Obchody Dnia Samorządności rozpoczęły te właśnie klasy, których uczniowie wcielili się w nauczycieli i prowadzili lekcje. Następnie wszyscy uczestniczyliśmy w posiedzeniu rady pedagogicznej. Po krótkim i bardzo wesołym przedstawieniu nowego grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły, przyszedł czas na konkurencje sportowe.
Bawiliśmy się wspaniale!


Images: podsumowanie 015.jpg

Już wiosna!

Dziś, z okazji pierwszego dnia wiosny, "zerówki" wybrały się na wycieczkę do lasu sprawdzić, czy ta wiosna naprawdę do nas dotarła. Informacje potwierdzone- mamy wiosnę ️😁!!!

/Tekst i fot. D. Sawka- Tkacz/

Images: aw7.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.04
2,838,894 Unikalnych wizyt