Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

jasełka 2018

Schola "Milusińscy Pana" przygotowała przepiękne jasełka.

Images: podsumowanie 015.jpg

Zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Świąteczne pierniczki w oddziale 0b

Ku tradycji i zwyczajom bożonarodzeniowym grupa najmłodszych z naszej szkoły, chwilę przed świętami, piekła oraz dekorowała pierniczki. W cudownej świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, wybieraliśmy foremki oraz samodzielnie przygotowywaliśmy  różne pierniczki. Z uśmiechem na twarzy i radością spakowaliśmy pierniki i zabraliśmy je do domu. Ten dzień był jednym z weselszych dni w naszej grupie. Byliśmy szczęśliwi, że możemy wspólnie przeżyć ten wspaniały, świąteczny czas. /tekst i foto:Dominika Sawka/

Images: podsumowanie 015.jpg

Dłuuugi łańcuch:)

Stowarzyszenie ProSalute ogłosiło akcję BICIA REKORDU DŁUGOŚCI ŁAŃCUCHA CHOINKOWEGO Z PAPIERU DLA DZIECI Z DYSTROFIĄ MIĘŚNIOWĄ, PODOPIECZNYCH KLINIKI REHABILITACJI DZIECIĘCEJ UMB.


My także tworzyliśmy łańcuch – może wspólnie uda się pobić rekord Guinnessa?


Images: podsumowanie 015.jpg

 

klasa 6b wykonała najdłuższy łańcuch - trochę się poplątał:)

Nasz prezent dla Domu Dziecka

Szkolne Koło Wolontariatu ogłosiło na początku grudnia w naszej szkole akcję „Nasz prezent dla Domu Dziecka”. Do akcji szybko włączyły się wszystkie klasy – od 1 szkoły podstawowej aż do 3 gimnazjum. Każda klasa przygotowała upominek dla podopiecznych Domu Dziecka w Oławie. Udało się zebrać puzzle, gry (chińczyk, monopol, warcaby, 5 sekund i inne), książki, zabawki, kredki, flamastry. Wszystkie rzeczy są nowe i z pewnością sprawią wiele radości dzieciom. Prezenty przekazaliśmy na ręce dyrektor Domu Dziecka, a w ramach podziękowania otrzymaliśmy przepiękne kartki świąteczne wykonane przez dzieci.
Images: podsumowanie 015.jpg

lekcje wychowawcze

W ramach realizacji projektu "Pomagamy innym - szkoła promująca wolontariat" we wszystkich klasach - tych młodszych i starszych - zrealizowano w ramach zajęć z wychowawcą tematy związane z propagowaniem idei wolontariatu. Uczniowie zapoznani zostali z pojęciem wolontariatu i bezinteresownej pomocy, dowiedzieli się także, jakie cechy powinien posiadać wolontariusz. Nadrzędnym celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych i wskazanie form pomocy potrzebującym.

Szkolne Koło Wolontariatu składa serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie ciekawych zajęć dla uczniów!

Images: podsumowanie 015.jpg

Kiermasz Bożonarpdzeniowy 2018

 

 

„Jest taki dzień, który łączy wszystkich ludzi…”

8 - 9 XII 2018 r. - Dwudniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy w Bystrzycy

 

Już po raz piaty w bystrzyckiej świetlicy został zorganizowany dwudniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy.

W sobotę odbyły się świąteczne warsztaty organizowane przez stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” we współpracy z radą rodziców miejscowej szkoły z sołectwem, bystrzyckim przedszkolem i uczniami szkoły.
Panował bardzo świąteczny nastrój. Wspólnie lepiono pierogi, malowano świece, dekorowano pierniki oraz tworzono wspaniałe ozdoby świąteczne, aby kultywować tradycje i wzmacniać ich rolę w naszym życiu.
Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, zwłaszcza, że każdy miał szansę popisać swoimi zdolnościami. To czas, który spędzono wraz z bliskimi w niecodziennej atmosferze. Liczne atrakcje dla dzieci, w tym wspólne ubieranie choinki, kawiarenka ze świątecznymi przysmakami, uczyniły te chwile wyjątkowymi.
W naszych warsztatach uczestniczyła zaprzyjaźniona delegacja z niemieckiej miejscowości Neckeroda.

Warsztaty zorganizowano dzięki funduszom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach realizacji zadania publicznego Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży pt. „Warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i młodzieży”.


Images: podsumowanie 015.jpg

To był wspaniały i twórczy czas, który przybliżył wszystkich uczestników do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W niedzielne popołudnie w czasie drugiego dnia kiermaszu bardzo licznie zebrani mieszkańcy Bystrzycy i okolicznych miejscowości mogli podziwiać występy dzieci ze szkoły i przedszkola i wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę . Przybyli goście mieli również okazję do zakupu ozdób choinkowych, stroików, świec oraz świątecznych smakołyków przygotowanych przez: radę rodziców, nauczycieli szkoły i przedszkola, radę sołecką panie z Klubu Seniora Kalina. Pozyskane ze sprzedaży fundusze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenu nad rzeką w Bystrzycy.

Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy ciężką pracą przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia naszej tradycyjnej imprezy. Szczególne podziękowania składamy naszym sponsorom, Zarządowi Rady Rodziców przy szkole w Bystrzycy, Radzie Sołeckiej w Bystrzycy, Klubowi Seniora Kaliny, nauczycielom szkoły i przedszkola.

 

gminny konkurs recytatorski z języków obcych 2018

Dnia 10 grudnia w siedzibie Gminy Oława odbył się konkurs recytatorski z języków obcych dla uczniów szkół podstawowych. I miejsce w kategorii recytacja w języku niemieckim zajęła uczennica naszej szkoły Julia Liebenthal (klasa 6b), którą do konkursu przygotowały panie Justyna Zemła oraz Anna Malita - Bień. Natomiast uczennica klasy Ib Milena Świegot zajęła III miejsce recytując wiersz w języku angielskim. Milenę do konkursu przygotowała pani Agata Rodziewicz - Struzik.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom ogromnego sukcesu!

szkolne mikołajki 2018

NASZE SZKOLNE MIKOŁAJKI
Z okazji Mikołajek Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów naszej szkoły ogromną niespodziankę - zawody sportowe na hali. Klasy rywalizowały w wielu interesujących konkurencjach. Już nie możemy doczekać się wyników :)

Dodatkowym zadaniem dla klas było przygotowanie świątecznego wystroju klasy, mikołajkowej gazetki, przebranie wszystkich uczniów z klasy oraz przygotowanie portretu Świętego Mikołaja.

Images: podsumowanie 015.jpg


Szlachetna Paczka - podsumowanie

PODSUMOWANIE AKCJI "SZLACHETNA PACZKA" W NASZEJ SZKOLE - PRZECZYTAJ RELACJĘ!


Images: podsumowanie 015.jpg

 

Szkolne Koło Wolontariatu składa serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, indywidualnym darczyńcom za włączenie się do akcji Szlachetna Paczka - dzięki Wam przygotowaliśmy wspaniały, świąteczny prezent, który z pewnością sprawi wiele radości obdarowanemu!

RAZEM ZMIENIAMY ŚWIAT NA LEPSZE!

wycieczka klasy 5ab

W ramach prezentu mikołajkowego 5 grudnia klasy piąte uczestniczyły w wycieczce do Opola. Pierwszym punktem naszego wyjazdu był spektakl teatralny w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora pt. Trzej Muszkieterowie. Literackie poczucie humoru, zwroty akcji, intrygi, pojedynki, interesująca scenografia i rekwizyty oraz doskonała gra aktorów - to wszystko sprawiło, że spektakl wywarł na uczniach ogromne wrażenie. Po spektaklu udaliśmy się na lody, frytki i inne pyszności.

Images: podsumowanie 015.jpg

wycieczka klasy 7ab

W dniu 04.12.2018 roku uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w lekcji fizyki na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem przewodnim był „Ruch i siła”. Doktor Tomasz Ossowski przedstawił zjawiska związane z ruchem prostoliniowym jednostajnym i zmiennym, ruchem drgającym oraz zasadami zachowania pędu i dynamiki. Dzięki ciekawym doświadczeniom, uczniowie mieli możliwość lepszego zrozumienia zasad fizyki oraz zapoznania się z salami wykładowymi Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie udaliśmy się na Kiermasz Bożonarodzeniowy, gdzie spędziliśmy miło czas wśród pięknych dekoracji świątecznych na Rynku Wrocławskim. Ta wycieczka przypomniała nam, że już niedługo święta...


Sala wykładowa Wydziału Fizyki i Astronomii

Images: podsumowanie 015.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.06
2,615,559 Unikalnych wizyt