O szkole

Dokumenty

Samorząd Uczniowski

Losowa Fotka

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 11
-> Najnowszy użytkownik: KrystynaMarcinkowska

Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Gminny konkurs recytatorski poezji śpiewanej styczeń 2020

Zmagania uczniów Szkoły Podstawowej  w Bystrzycy w Gminnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej zakończyły się sukcesem. Uczennica klasy 6c Marcelina Teuchmann zajęła I miejsce, recytując wiersz Edwarda Szymańskiego ,,Do mojej matki", w tej samej kategorii uczeń 6a Adam Marcinów otrzymał wyróżnienie, deklamując utwór Edwarda Stachury ,,Ite missa est". Nasi uczniowie prym wiedli  także w poezji śpiewanej, zajmując I m.-Zuzanna Mykita z kl. 5a i II m. -Julia Mełech  z 6a , prezentując twórczość Wolnej Grupy Bukowiny, przy akompaniamencie pani Alicji Bronowickiej.
Cieszymy się i gratulujemy zwycięzcom,
Beata Lasota

Images: podsumowanie 015.jpg

Images: podsumowanie 015.jpg

Podsumowanie projektu TerazMat

Co nam się udało w projekcie „Teraz MAT”, który realizowaliśmy dzięki dotacji Fundacji mBanku?

Oceńcie sami i zagłosujcie na najbardziej udane Waszym zdaniem działania projektowe (ankiety w formie elektronicznej znajdziecie w Librusie).


Przypomnijmy te działania:


Indywidualne projekty – wywiady nt. użyteczności matematyki w życiu codziennym (wyróżnione prace – w kl.7 Julii Liebenthal i Błażeja Szpinety, w kl.8 Zuzanny Draguły i Kacpra Kasperka);


Pojedynek międzyklasowy w Dniu Patrona klasy 4-8 w trzech matematycznych konkurencjach: szacowanie długości hali sportowej, zdania typu Prawda – Fałsz, tworzenie ciągu skojarzeń;


Konkurs na projekt gry matematyczno-logicznej

(wyróżnione prace – Jan Gałęza i Dominika Ożga)


Miniaturki teatralne „Matematyczne przewinienia TERAZ MAT”


Film z występu można obejrzeć na facebook-u:

https://www.facebook.com/SPBystrzyca1/videos/vb.742799806067096/717283275431745/?type=2&theater


• Zajęcia – gry matematyczno-logiczne;


Powiatowy Turniej Gier logicznych;


• Zajęcia – matematyka z komputerem;


Szkolna Liga Mistrzów – zajęcia pozalekcyjne (rozwiązywanie zagadek matematyczno –      logicznych).

 

 

Images: podsumowanie 015.jpg

sukcesy, sukcesy:)

Na koncie naszych uczennic znalazło się kilka ważnych sukcesów. Magda Bator (8b) i Roksana Musiał (8a) zakwalifikowały się do finałowego, wojewódzkiego etapu konkursu zDolny Ślązak z języka angielskiego, który miał miejsce 20 stycznia. Czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki! Julia Liebenthal (7b) i Sylwia Mucha (8b) zakwalifikowały się natomiast do etapu regionalnego konkursu z języka niemieckiego "Lust auf Lesen", który odbędzie się pod koniec lutego.
GRATULUJEMY!

Images: podsumowanie 015.jpg

Images: IMG_0580disc3.JPG

teatr REGENERACJA 2020

20 stycznia uczniowie obejrzeli dwa przedstawienia o tematyce profilaktycznej. Naszą szkołę odwiedził teatr Regeneracja z Nysy - przeczytaj więcej!

Images: podsumowanie 015.jpg

pomoc dla Tosi

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu postanowili pomóc małej Tosi Wiśniewskiej cierpiącej na stwardnienie rozsiane. W tym celu w dniach 13-17 stycznia zorganizowano w naszej szkole sprzedaż domowego ciasta, gofrów oraz tostów. Wolontariusze zbierali także datki do puszki. Dzięki dobroduszności naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli udało się pozyskać 2450,47 zł - całą kwotę przekazaliśmy dla Tosi poprzez internetowy portal charytatywny SIEPOMAGA.PL

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO NASZEJ AKCJI!

Images: podsumowanie 015.jpg

szkolny konkurs recytatorski i poezji śpiewanej 2020

Szkolny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej dla klas IV-VI

15 stycznia szkolni artyści Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Bystrzycy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności deklamacyjnych i wokalnych w szkolnym konkursie recytatorskim i poezji śpiewanej, który przebiegał pod hasłem ,,Różne oblicza miłości”. Do eliminacji przystąpiło 13 uczestników z klas 4-6, wśród nich wyłoniono trzech laureatów w kategorii recytacja: Marcelina Teuchmann, Hanna Gałęza, Adam Marcinów i dwóch w kategorii poezja śpiewana: Zuzanna Mykita i Julia Mełech. Te osoby swoje zdolności zaprezentują w Gminnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej, który odbędzie się 22 stycznia 2020r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Oławie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Organizatorzy konkursu: pani Beata Lasota i pani Alicja Bronowicka

 

Images: podsumowanie 015.jpg

Pamiętamy o chorych dzieciach

Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Idą Święta nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!". Dzieci z grupy 0 i uczniowie klas I-III napisali życzenia i pozdrowienia świąteczne, które zostały przekazane dla chorych dzieci spędzających święta w szpitalu. Kartki dostarczyliśmy do fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Fundacja pomaga pacjentom kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Images: podsumowanie 015.jpg

jasełka i życznia :)

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech w tych magicznych chwilach najważniejsze będą miłość, wsparcie i wzajemne zrozumienie, a także radość z czasu spędzonego w gronie najbliższych. Niech ten wspaniały czas będzie okazją do chwili odpoczynku od codziennego pośpiechu i obowiązków. Życzymy też, by Nowy Rok był pełen radości i sukcesów!

Images: podsumowanie 015.jpg

akcja wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało dla podopiecznych oławskiego Domu Dziecka wyjątkowy prezent - dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i wychowawców oddziału 0a, klas 2ab, 3a, 5a, 6abc oraz 8b dzieci otrzymają nowe puzzle, gry oraz materiały papiernicze - DZIĘKUJEMY!

Images: podsumowanie 015.jpg

Święta tuż, tuż...

Na naszej szkolnej choince zawisł łańcuch z życzliwymi słowami, które uczniowie napisali do siebie w Dniu Życzliwości:)

Images: podsumowanie 015.jpg

kiermasz bożonarodzeniowy grudzień 2019

„Jest taki dzień, który łączy wszystkich ludzi…”

14-15 XII 2019 r. - Dwudniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy w Bystrzycy

 

Images: podsumowanie 015.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.04
3,587,081 Unikalnych wizyt