Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Gminny Konkurs Mat- Myszka

10 maja 2019 r. odbył się Gminny Konkurs matematyczno- informatyczny Mat-Myszka. Gospodarzem konkursu była Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach. Reprezentanci naszej szkoły: Emilia Bień i Allan Doliński z klasy III a

zdobyli I miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Lidia Majewska - Piszczek

GRATULUJEMY!!!

Images: szlachcice 1.jpg

INFORMACJA

Sprawozdanie finansowe za 2018 rok obejmujące: bilans, rachunek zysków i strat, zestawienie zmian funduszu jednostki oraz informację dodatkową do sprawozdania znajduje się na stronie bip.gminaolawa.pl

konkurs język angielski - 2019

Ogólnopolski konkurs z j.angielskiego Big Challenge
Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z klas od IV do VIII oraz Gimnazjum. Uczniowie pisali test na komputerach ze słuchawkami, po raz pierwszy pojawiło się dużo bardzo ciekawych zadań ze słuchania. Dziękuje wszystkim uczestnikom za udział i życzę zwycięstwa.
Koordynator Iwona Kivrak

Images: podsumowanie 015.jpg

Konkursowo

W dniu dzisiejszym, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w IX edycji Oławskiego Powiatowego Turnieju Wiedzy o Internecie - Interiada 2019 💻
Chłopcy zajęli II miejsce 🥈,co bardzo nas cieszy!

GRATULUJEMY!!!

Images: IMG_0580disc3.JPG

XVII Powiatowy Konkurs Poezji Niemieckiej

4 kwietnia w Szkole Muzycznej w Oławie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Poezji Niemieckiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a gimnazjum - Oliwia Świtajło oraz Alicja Jarosławska. W kategorii recytacja Oliwka zajęła zaszczytne II miejsce, a Ala w kategorii poezja śpiewana zajęła III miejsce. Uczennice do konkursu przygotowała pani Justyna Zemła.
Podziękowania kierujemy także do pani Anny Mality-Bień oraz pani Alicji Bronowickiej za pomoc w przygotowaniu uczennic do konkursu!

Images: podsumowanie 015.jpg

Degustacja klasy 5 a - edukacja rówieśnicza

29 marca, degustację w ramach projektu "Atrakcyjne II śniadanie, inne niż tradycyjna kanapka" przeprowadzała klasa 5a. Ich produktem przewodnim była kasza manna. W manu znalazły się więc takie potrawy jak bananowe placuszki z kaszy manny, omlety z kaszy manny, kasza manna z sokiem oraz placuszki z kaszy manny z dżemem lub owocami. Wszystkim degustującym bardzo smakowało!

Images: konkurs_plastyczny.jpg


"Niezłe Kwiatki Czyli Nowy w Rodzinie"

Dziś wybraliśmy się do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka na spektakl pt:” Niezłe Kwiatki Czyli Nowy w Rodzinie”. Spektakl bardzo nam się podobał, uważnie, grzecznie z wielkim zaciekawieniem siedzieliśmy i oglądaliśmy co nam aktorzy przedstawiają. Po spektaklu spacerowaliśmy po wrocławskim rynku poszukując krasnali oraz podziwiając uroki miasta. Dzień uważamy za bardzo udany. :):):) Pozdrawiamy Zerówkowicze

/Tekst i fot. D. Sawka- Tkacz/

Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

edukacja rówieśnicza - relacja klasy 5b

W ramach edukacji rówieśniczej klasa 5b przygotowała zdrowe drugie śniadanie - jesteś ciekawy, jak było - przeczytaj relację!

Images: podsumowanie 015.jpg

projekt Ikony polskiej muzyki

1 kwietnia szkolne koło teatralne prowadzone przez panią Beatę Lasotę zaprezentowało uczniom naszej szkoły program teatralno - muzyczny pt. "Ikony polskiej muzyki". W czasie godzinnego przedstawienia poznaliśmy najsłynniejszych piosenkarzy polskiej sceny muzycznej od lat dwudziestych XX wieku aż do współczesności. Uczniowie wcielili się w takich wykonawców jak Mieczysław Fogg, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, czy Sylwia Grzeszczak. Największą niespodzianką był jednak występ Kory, w roli której wystąpiła pani Beata Lasota. Dziękujemy za ciekawy program artystyczny!

Images: podsumowanie 015.jpg

nagraliśmy słuchowisko - 6a

6A - Jesteśmy autorami pouczającego słuchowiska !


28 marca na języku polskim nagrywaliśmy słuchowisko radiowe na podstawie utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ,,Teatrzyk Zielona Gęś ma zaszczyt przedstawić sztukę dydaktyczną pt. Potęga słów, czyli ostrożnie z przekleństwami” . Prace rozpoczęliśmy, przydzielając role. W postać Tatusia wcielił się Adrian Burtan. Pozostałych bohaterów zagrali inni uczniowie klasy 6a. Nasze słuchowisko nagraliśmy, wykorzystując telefon komórkowy. Przy nagrywaniu i wysłuchaniu naszego dzieła było wiele śmiechu i dobrej zabawy, ale też nauczyliśmy się, że nie należy używać przekleństw.


ANNA STOLARCZYK


Images: IMG_0580disc3.JPG

Warsztaty ekologiczne

W poniedziałek 18 marca, uczniowie klas siódmych uczestniczyli


w dwugodzinnych warsztatach ekologicznych.


Na początku usłyszeli jak prawidłowo segregować odpady, poznali techniki ich przetwarzania oraz


dowiedzieli się o konsekwencjach spalania odpadów


w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Następnie grali z prowadzącymi


w upcyklingowe memory. W praktycznej części zajęć, metodą upcyklingu, przekształcali odpady w


przedmioty użytkowe i dekoracyjne, min. widoczne na zdjęciu serduszka z przeczytanych gazet.


Nasza szkoła była jedną z pięciu w Gminie Oława oraz jedną ze 107 szkół objętych realizacją


międzynarodowego projektu współpracy pn.: EKO LGD, prowadzonego przez stowarzyszenie


Brzesko-Oławska Wieś Historyczna


w Krzyżowicach, współpracującego ze stowarzyszeniem „Moja Bystrzyca”.


 

Images: podsumowanie 015.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.04
2,702,398 Unikalnych wizyt