Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

EDUKACJA RÓWIEŚNICZA KLASY 4A

ATRAKCYJNE II ŚNIADANIE, INNE NIŻ TRADYCYJNA KANAPKA,

WEDŁUG UCZNIÓW KLASY 4A

W ramach PROJEKTU PROMOCJI ZDROWIA POPRZEZ EDUKACJĘ RÓWIEŚNICZĄ, we wtorek 14 maja, klasa 4a serwowała proste w przygotowaniu, zdrowe i smakowite przekąski, które w większości nadają się do samodzielnego przygotowania już przez czwartoklasistę.

Głównym składnikiem naszej degustacji, były owoce. Jeśli któryś kęsik, pozostawiał niedosyt i mocno pobudzał apetyt, w naszym sklepiku ” za grosze” można było kupić w większych porcjach:

  • owoce w galaretce z kleksikiem waniliowego lub truskawkowego homogenizowanego serka

  • domowy kisiel owocowy z białą, serkową czuprynką

  • pieczone jabłko z miodem i płatkami migdałów

  • placuszki bananowo-owsiane muśnięte owocami ze słoika,

  • racuchy, na życzenie zdobione chmurką truskawkowego serka

  • kubeczek napełniony koktajlem jagodowym lub truskawkowo-malinowym na bazie kefiru i mleka bez laktozy

  • plasterek bananowego chlebka z borówkami amerykańskimi zatopionymi w puszystym, białym serku

  • którąś z wybornych szarlotek upieczonych przez nasze mamy i babcie

Mamy nadzieję, że było smacznie i zachęcająco do tego, by samodzielnie sobie przyrządzać i przynosić do szkoły podobne drugie śniadania. Jesteśmy wdzięczni wszystkim dorosłym, którzy pomogli nam w zorganizowaniu owocowej degustacji, bo było to nasze pierwsze doświadczenie w tak odpowiedzialnym działaniu.

Uczniowie klasy 4a
Images: podsumowanie 015.jpg

 

Biwak klas czwartych w ramach programu "Cudze chwalicie"

Biwaki klasowe, to jedna z form realizacji Programu Profilaktyki Uzależnień "Cudze chwalicie ...", stworzonego przez pedagogów naszej szkoły, na potrzeby klas czwartych i piątych.
Czwartaki z klas a i b, podczas swoich biwaków w dwa kolejne piątki, ciekawie spędziły popołudniowo-wieczorny czas, biorąc udział w zabawach integracyjnych z wychowawcą oraz w zajęciach z panią pedagog Anetą Szpinetą na temat uzależnień. Wspólnie przygotowali sobie posiłek - ulubione tosty i niektórzy udowodnili tezę, że w miarę jedzenia apetyt rośnie. Images: podsumowanie 015.jpg

 

Images: podsumowanie 015.jpg

akcja Sprzątanie Świata 2019

17 maja nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Każda klasa otrzymała mapkę z wyznaczonym terenem do posprzątania. Niestety już po kilku minutach nasze worki były pełne śmieci... Uczniowie byli przerażeni ogromem śmieci, które leżą tuż obok ich domów. Wśród znalezionych odpadów poza butelkami, papierami, puszkami, znajdowały się także buty, wiadra, stare ubrania, rury, a nawet suszarka do włosów. Po ciężkiej pracy czekała na uczniów wspaniała nagroda w postaci ogniska i pieczonych kiełbasek. Uczniowie spedzili miło czas, a przy okazji pomogli Ziemi.

Images: podsumowanie 015.jpg

Warsztaty kulinarne "Jak jeść smacznie i zdrowo"

Uczniowie klas pierwszych, 13.05.2019, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez szefa kuchni p. Pawła Strugacza.

Prócz zasad zdrowego odżywiania pierwszaki dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o smakach i sposobach ich łączenia. Pan Paweł zademonstrował dzieciom kilka sposobów, jak sprawić żeby każdy posiłek był nie tylko smaczny, ale i zdrowy.

Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście…..LODY!

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od szefa kuchni pamiątkowe czapki kucharskie.

Dziękujemy!

Images: szlachcice 1.jpg

Gminny Konkurs Mat- Myszka

10 maja 2019 r. odbył się Gminny Konkurs matematyczno- informatyczny Mat-Myszka. Gospodarzem konkursu była Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach. Reprezentanci naszej szkoły: Emilia Bień i Allan Doliński z klasy III a

zdobyli I miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Lidia Majewska - Piszczek

GRATULUJEMY!!!

Images: szlachcice 1.jpg

INFORMACJA

Sprawozdanie finansowe za 2018 rok obejmujące: bilans, rachunek zysków i strat, zestawienie zmian funduszu jednostki oraz informację dodatkową do sprawozdania znajduje się na stronie bip.gminaolawa.pl

konkurs język angielski - 2019

Ogólnopolski konkurs z j.angielskiego Big Challenge
Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z klas od IV do VIII oraz Gimnazjum. Uczniowie pisali test na komputerach ze słuchawkami, po raz pierwszy pojawiło się dużo bardzo ciekawych zadań ze słuchania. Dziękuje wszystkim uczestnikom za udział i życzę zwycięstwa.
Koordynator Iwona Kivrak

Images: podsumowanie 015.jpg

Konkursowo

W dniu dzisiejszym, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w IX edycji Oławskiego Powiatowego Turnieju Wiedzy o Internecie - Interiada 2019 💻
Chłopcy zajęli II miejsce 🥈,co bardzo nas cieszy!

GRATULUJEMY!!!

Images: IMG_0580disc3.JPG

XVII Powiatowy Konkurs Poezji Niemieckiej

4 kwietnia w Szkole Muzycznej w Oławie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Poezji Niemieckiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a gimnazjum - Oliwia Świtajło oraz Alicja Jarosławska. W kategorii recytacja Oliwka zajęła zaszczytne II miejsce, a Ala w kategorii poezja śpiewana zajęła III miejsce. Uczennice do konkursu przygotowała pani Justyna Zemła.
Podziękowania kierujemy także do pani Anny Mality-Bień oraz pani Alicji Bronowickiej za pomoc w przygotowaniu uczennic do konkursu!

Images: podsumowanie 015.jpg

Degustacja klasy 5 a - edukacja rówieśnicza

29 marca, degustację w ramach projektu "Atrakcyjne II śniadanie, inne niż tradycyjna kanapka" przeprowadzała klasa 5a. Ich produktem przewodnim była kasza manna. W manu znalazły się więc takie potrawy jak bananowe placuszki z kaszy manny, omlety z kaszy manny, kasza manna z sokiem oraz placuszki z kaszy manny z dżemem lub owocami. Wszystkim degustującym bardzo smakowało!

Images: konkurs_plastyczny.jpg


"Niezłe Kwiatki Czyli Nowy w Rodzinie"

Dziś wybraliśmy się do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka na spektakl pt:” Niezłe Kwiatki Czyli Nowy w Rodzinie”. Spektakl bardzo nam się podobał, uważnie, grzecznie z wielkim zaciekawieniem siedzieliśmy i oglądaliśmy co nam aktorzy przedstawiają. Po spektaklu spacerowaliśmy po wrocławskim rynku poszukując krasnali oraz podziwiając uroki miasta. Dzień uważamy za bardzo udany. :):):) Pozdrawiamy Zerówkowicze

/Tekst i fot. D. Sawka- Tkacz/

Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.04
2,838,922 Unikalnych wizyt