Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

"Mała Wielka Ojczyzna"- Gminny Konkurs klas III

20 lutego odbył się Gminny Konkurs Mała Wielka Ojczyzna. Uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi naszej ojczyzny oraz gminy, w której mieszkają. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III - Tamara Buczyńska i Szymon Wojtowicz.

Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

 

warsztaty z języka niemieckiego 2019

1 marca 2019 roku naszą szkołę odwiedziła lektorka języka niemieckiego – pani Małgorzata Urlich - Kornacka, która przygotowała dla grupy uczniów ze szkoły podstawowej warsztaty językowe. Jako pierwsi w zajęciach z języka niemieckiego uczestniczyli uczniowie klasy 4a. Lektorka szybko zyskała sympatię czwartoklasistów. Lekcja wyglądała inaczej niż zwykle. Nie było podręczników, zeszytów, siedzenia w ławkach. Uczniowie uczyli się poprzez zabawę: grali w gry, tańczyli, słuchali niemieckiej baśni. Po zakończonych zajęciach z czwartakami, pani Małgorzata zaprosiła na warsztaty uczniów klas siódmych, którzy również rywalizowali w wielu konkurencjach i uczestniczyli w grach. Poprzez zabawę przypomnieli sobie nazwy części ciała w języku niemieckim oraz słownictwo związane z czasem wolnym. Wizyta lektorki w naszej szkole pokazała uczniom, że języka można uczyć się także poprzez zabawę, która doskonale integruje, poprawia humory i wpływa pozytywnie na atmosferę w klasie. Organizatorką warsztatów była pani Justyna Zemła – nauczycielka języka niemieckiego.

Images: podsumowanie 015.jpg

Konferencja prasowa z Tolkienem

Rozmowa z Tolkienem
To był niesamowity dzień dla miłośników literatury. W piątek 22 lutego naszą klasę 5c odwiedził J. R. R. Tolkien, światowej sławy pisarz angielski - tę rolę odegrał Wiktor Rosłoński. Część klasy wcieliła się  w dziennikarzy, był jeden operator kamery, a reszta robiła notatki. W ten sposób mieliśmy w klasie prawdziwą konferencję prasową. Dziennikarze zadawali wiele pytań, m.in. takie: Skąd pomysł na napisanie ,,Hobbita”?
- Opowiadałem moim dzieciom różne historie, a ta była najlepsza, więc postanowiłem ją spisać - odpowiadał znany autor. - Rozsyłaliśmy ją między znajomych, aż dotarła do pewnego wydawnictwa, które zaproponowało mi opublikowanie powieści.
Z wielu pytań i odpowiedzi dowiedzieliśmy się bardzo dużo o życiu Tolkiena.
Adam Kamiński kl.5c

Images: IMG_0580disc3.JPG

Images: IMG_0580disc3.JPG

klasowy klub dyskusyjny

Klasowy klub dyskusyjny- klasa 6a

Ta lekcja języka polskiego pozostanie długo w naszej pamięci. Pani Beata Lasota zaproponowała nam dyskusje na temat naszych ulubionych książek. Każdy z nas miał możliwość zaprezentowania swojej. Wśród omawianych znalazły się takie jak: Harry Potter, Mały Książę, powieści Tolkiena, ale też biograficzne o polskich i światowych piłkarzach, m.in. o Messim , Lewandowskim, autobiograficzna, popularnego dziennikarza- Marcina Prokopa. Te literackie perełki przedstawiliśmy, m.in. wykorzystując plakaty, referaty, lapbook, ilustracje. Bardzo precyzyjny, ciekawy lapbook wykonała Dominika Windysz, a z wielką pasją o Messim opowiadał Adrian Białek, czytając wątki biograficzne sportowca. Najbardziej zaciekawiła nas książka pełna dowcipnych, zabawnych sytuacji, zaprezentowana przez Adriana Burtana Jego Wysokość Longin Marcina Prokopa.


klasa 6a


Images: podsumowanie 015.jpg

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Książka to najlepszy przyjaciel człowieka,

a biblioteka to świątynia jego myśli.


28 lutego w bibliotece szkolnej odbyła się ważna uroczystość klas pierwszych Szkoły Podstawowej – „Pasowanie na czytelnika”. W świat baśni i bajek wprowadziły ich starsze koleżanki i koledzy z Koła Teatralnego, poprzez różne bajkowe postaci. Była Królowa Książka, Czerwony Kapturek, Baj i Kot w butach. Bajkowe postaci wyjaśniły dzieciom, jak należy się obchodzić z książkami i korzystać z biblioteki, jak wspaniałe jest czytanie książek i co daje ono dzieciom. Uczniowie klas pierwszych wysłuchali wielu przydatnych czytelnikom informacji. Kolejnym punktem spotkania była bajkowa zgaduj-zgadula. Po zagadkach i pytaniach, nadszedł najważniejszy moment uroczystości czyli pasowanie za pomocą książki na dbającego i szanującego książki czytelnika. Na pamiątkę nowi czytelnicy otrzymali  dyplomy i zakładki, które wręczyła Pani dyrektor Anna Chlebosz.

Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

Walentynki w świetlicy szkolnej

Images: podsumowanie 015.jpg

Zabawa karnawałowa

15 lutego, na świetlicy wiejskiej,pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci z klas I-III oraz maluchy z oddziałów przedszkolnych przebrane były za bohaterów znanych bajek. Nie sposób wymienić wszystkich postaci, ale rozpoznać dzieci czasami było bardzo trudno... Dziękujemy Pani Małgorzacie Mazur za wspaniałą zabawę, a rodzicom za pomoc w organizacji balu karnawałowego. Tak udany bal dzieci długo będą wspominać:)
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z balu.
Images: IMG_0580disc3.JPG

Dzień gier w oddziale przedszkolnym

Gier i zabaw dla dzieci jest cała masa. Dlatego warto wybierać te pozycje, które w formie atrakcyjnej zabawy rozwijają wiele przydatnych w życiu umiejętności – uczą dyscypliny, determinacji, systematyczności czy cierpliwości, a także doskonalą intelekt./tekst i foto:M. Świegot/

Images: szlachcice 1.jpg

Dzień Babci i Dziadka

23 i 24 stycznia najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych 0a,0b oraz z klas pierwszych Ia, Ib zaprosili kochane Babcie i drogich Dziadków na uroczystość z okazji ich święta.

Seniorzy jak zwykle licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt i prawnucząt.

Po występach dzieci, przyszedł czas na poczęstunek./tekst I.Piątek/

Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i dużo, dużo zdrowia!

Images: szlachcice 1.jpg


spotkanie uczniów z policjantami - bezpieczne ferie

21 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Celem spotkania była rozmowa z uczniami na temat bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii zimowych.

Images: podsumowanie 015.jpg

ZAJĘCIA SZACHOWE

Images: podsumowanie 015.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.04
2,615,576 Unikalnych wizyt