O szkole

Dokumenty

Samorząd Uczniowski

Losowa Fotka

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 11
-> Najnowszy użytkownik: KrystynaMarcinkowska

Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Łańcuch Dobra LISTOPAD 2019

Uczniowie naszej szkoły już drugi raz włączyli się do akcji charytatywnej Stowarzyszenia ProSalute, która polegała na stworzeniu jak najdłuższego papierowego łańcucha choinkowego. Tworzenie tego łańcucha ma wymiar symboliczny – ma pokazać dzieciom cierpiącym na dystrofię mięśniową, że tyle osób, ile tworzyło łańcuch wspiera ich w chorobie. Dodatkowo celem akcji jest zebranie funduszy na rehabilitację dzieci dzięki sprzedaży łańcucha oraz pobicie rekordu Guinnessa.

Images: podsumowanie 015.jpg

JEŚLI KTOŚ Z PAŃSTWA CHCIAŁBY WSPOMÓC STOWARZYSZENIE PROSALUTE I ZAKUPIĆ FRAGMENT WYKONANEGO PRZEZ NAS ŁAŃCUCHA, PROSIMY O KONTAKT Z SEKRETARIATEM SZKOŁY!

Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

Zachęcamy uczniów szkoły podstawowej wraz z rodzicami do udziału w Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Uczniowie naszej szkoły będą rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VI i i klasy VII-VIII.

Szopkę należy wykonać z dowolnych materiałów, dowolną techniką, powinna to być przestrzenna praca plastyczna. Prace składamy do 9 grudnia 2019 roku u pani Renaty Windysz w bibliotece szkolnej . Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 grudnia 2019 roku podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy. Uczestnicy kiermaszu będą mieli możliwość oddania głosu na najładniejsze szopki bożonarodzeniowe. Głosy zostaną policzone przez Komisję i w ten sposób zostaną wyłonieni zwycięzcy. Laureaci konkursu otrzymają nagrody a pozostali uczestnicy drobne upominki. Wszystkie prace będzie można podziwiać na wystawie w szkole w dniach od 09-12 grudnia 2019 i w świetlicy wiejskiej podczas kiermaszu.

 

andrzejkowa dyskoteka 2019

Dyskoteka andrzejkowa już za nami - przeczytaj, jak było!

Images: podsumowanie 015.jpg

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM RODZICOM I NAUCZYCIELOM, KTÓRZY ZGODZILI SIĘ PILNOWAĆ NAS W CZASIE DYSKOTEKI!

powiatowe Ślązaki 2019

Liczna grupa uczniów z naszej szkoły zakwalifikowała się do powiatowego etapu konkursu zDolny Ślązak z różnych przedmiotów. 21 listopada mierzyli się oni z zadaniami z języka niemieckiego i angielskiego. A oto najlepsi z języków obcych w naszej szkole... GRATULUJEMY!

Images: podsumowanie 015.jpg
JĘZYK NIEMIECKI: Oliwia Prokopowicz, Sylwia Mucha, Julia Liebenthal

Images: podsumowanie 015.jpg
JĘZYK ANGIELSKI: Martyna Kaczmarska, Kacper Kasperek, Magda Bator, Julia Liebenthal, Sylwia Mucha, Roksana Musiał

Dzień życzliwych słów

21 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Życzliwych Słów - w tym dniu ludzie wymieniają się miłymi słowami, aby choć trochę poprawić sobie humor w szary, listopadowy dzień. Nasi uczniowie także włączyli się do obchodów Dnia Życzliwych Słów. Na przygotowanych karteczkach wymieniali się komplementami, a z karteczek powstał długi łańcuch, który ozdobi naszą szkolną choinkę.

Images: podsumowanie 015.jpg

Bezpieczni na drodze- warsztaty edukacyjne.

W dniu dzisiejszym, tj.20.11.2019, w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. "Bezpieczni na drodze". Omawiano na nich bezpieczne zachowanie się na drodze oraz jaki mamy wpływ na nasze bezpieczeństwo. Klasy 1-3 oraz "zerówkowicze" chętnie brały udział w konkurencjach oraz zadaniach jakie przygotowała nam Pani Małgosia Mazur. Warsztat był częścią projektu "Odlotowy Playroom". Jednocześnie zachęcamy do oddawaniaa głosów na naszą szkoną świetlicę. https://www.siegrasiema.com/swietlice/234
Images: podsumowanie 015.jpg

Poznajemy zawody- pielęgniarka.

Dzisiaj  klasay trzecie odwiedziła Pani Alina Szuszkiewicz- pielęgniarka. Bardzo ciekawie opowiadała uczniom o swoim zawodzie. Przyniosła torbę medyczną wypełniną  przedmiotami, które są jej niezbędne w codziennej pracy. Wiemy, że praca pielęgniarki, to służba, bardzo odpowiedzialna i ciężka praca. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i tak interesujące zajęcia.
Images: podsumowanie 015.jpg

SZLACHETNA PACZKA 2019

KOLEJNY RAZ CHCEMY SPEŁNIĆ MARZENIE POTRZEBUJĄCEJ OSOBY - PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS!
Images: podsumowanie 015.jpg

Kwesta na "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia"

We Wszystkich Świętych przy cmentarzu w Bystrzycy, kwestowali wolontariusze - uczniowie z naszej szkoły. Do specjalnych puszek zbierali datki na ratowanie polskich cmentarzy na Kresach Wschodnich. Na początku lipca, jak już od 7 lat, w ramach dolnośląskiej akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia", grupa młodzieży z Bystrzycy i okolic, pojedzie na Ukrainę, by pracować tam, przy karczowaniu zarośli, odnawianiu napisów, stawianiu przewróconych mogił na zapomnianych, niszczejących cmentarzach.

Pieniądze zebrane podczas tegorocznej kwesty to 1207 złotych. To duża kwota, która jest bardzo dobrym zaczątkiem funduszy, które musimy pozbierać, by móc uczestniczyć w tej patriotycznej akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojność i poparcie dla naszych działań.

Wolontariusze z SP w Bystrzycy

Images: podsumowanie 015.jpg

apel na apel - Szkolne Koło Ekologiczne

Ogłaszamy modę na opakowania drugich śniadań, którym nadamy drugie życie!!!


Szkolne Koło Ekologiczne zaprasza całą społeczność szkolną do współpracy nad poprawą kondycji środowiska naszego życia i zadbanie o przyszłość naszej planety.

W czasie ostatnich lat udowodniliśmy, że możemy wiele zdziałać wspólnymi siłami, bo nauczyliśmy się segregować odpady, dzięki czemu trafiają do powtórnego wykorzystania. W naszej szkole, w poprzednim roku szkolnym, do recyklingu przekazaliśmy blisko 20 ton makulatury, ponad 3 tony przezroczystych butelek plastikowych po napojach, ponad 150 kg aluminiowych puszek po napojach i 660 kg baterii. W bieżącym roku liczymy na jeszcze większe zbiory.

Proponujemy jednak rozszerzenie działań, które mogą przynieść pożytek naszej Ziemi, poprzez dążenie do zmniejszenia ilości odpadów.

Codziennie kosze na śmieci zapełniamy opakowaniami po przyniesionym do szkoły drugim śniadaniu i najczęściej są to: woreczki śniadaniowe, folia aluminiowa czy folia spożywcza, butelki plastikowe. Każde z tych opakowań jest użyte tylko przez parę godzin, a potem dziesiątki i setki lat czeka na unicestwienie. Spróbujmy zmienić ten stan.

Od jutra wprowadzamy w naszej szkole modę i promocję opakowań wielokrotnego użytku, np. tak zwanych śniadaniówek, jak również opakowań, którym nadamy drugie życie, np. torebkom po makaronie, ryżu, chrupkach kukurydzianych, po bułce czy chlebie z Herta, i im podobnym. Jeśli w nich bedziecie przynosić swoje drugie śniadanie, to w wybrane dni przy wejściu do szkoły, wszystkie osoby, które zechcą pochwalić się opakowaniem swego śniadania powtórnie wykorzystanym, otrzymają za każdym razem drobną nagrodę oraz zdobędą 10 punktów dodatnich z zachowania.

Zapraszamy i zachęcamy całą społeczność szkolną do współpracy.

Zadbajmy o losy przyszłych pokoleń i nie zostawiajmy im w spadku hałd długo rozkładających się odpadów.

Zanim sięgniesz po nowy woreczek, folię, zastanów się, czy nie możesz zastąpić ich czymś, co można ponownie, czasem wielokrotnie zastosować jako opakowanie dla Twojego drugiego śniadania.


Images: podsumowanie 015.jpg

Gang Słodziaków- druga edycja

Druga edycja konursu dla szkół podstawowych "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" inspirowała dzieci do codziennego czytania i obudziła w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne.  Zadaniem najmłodszych było, oprócz codziennego czytania oczywiście, wykonanie "Magicznego Drzewa Słodziaków", stworzenie dekoracji w klasie z drzewem w roli głównej lub posadzenie nowych drzewek.
Dzisiaj rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny. Najpiękniejsze "Magiczne Drzewo" stworzyli: Blanka Ząbkiewicz 1a, Klara Czachor 1b, Sebastian Ćwiek 2a, Laura Wójcik 2b, Joanna Stebnowska 3a i Zuzanna Grzymska 3b. Gratulujemy!!!!
Images: podsumowanie 015.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.04
3,172,524 Unikalnych wizyt