Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

klasy piąte na wycieczce w Krakowie

Klasy piąte uczestniczyły w tym roku szkolnym w dwudniowej wycieczce do Krakowa. Pierwszego dnia podziwialiśmy zabytki byłej stolicy, drugiego dnia wybraliśmy się do kopalni soli w Bochni. Ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Motyli oraz warsztaty kulinarne pt."Heca z pieca". W czasie wycieczki nie zabrakło miejsca na relaks i odpoczynek przy ognisku oraz wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu:)

Images: podsumowanie 015.jpg

Wycieczka do Zoo

Dzisiejszego dnia wybraliśmy się na wspaniałą wycieczkę do opolskiego ZOO. Egzotyczne zwierzęta, ptaki, wilki, pandy i flamingi robiły na nas potężne wrażenie. Pomimo upału doskonale spędziliśmy ten dzień, jesteśmy bardzo szczęśliwi. Posiadamy nową wiedzę i wspaniałe wrażenia.

Serdecznie pozdrawiamy, Zerówka :)
Images: aw7.jpg

Leśne warsztaty

Na czym polega praca leśnika? Czy Wąż Eskulapa jest jadowity? …

Tego wszystkiego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiedzieli się uczniowie klas pierwszych na warsztatach prowadzonych przez p. Katarzynę Kopacką i p. Szymona Żaka.

Przeprowadzone zajęcia pozwoliły pierwszakom poznać pracę pracowników Nadleśnictwa. Uczniowie mogli podziwiać mundury, sprzęt, którym posługują się leśnicy w swojej codziennej pracy oraz zapytać o interesujące ich tematy.

Bardzo dziękujemy za pomoce edukacyjne otrzymane na pamiątkę tego spotkania!

Images: aaaa1.jpg

Dzień Dziecka 2019

Na ten dzień dzieci czekają cały rok. Dorośli o tym pamiętają i przygotowali dla maluchów i starszych uczniów mnóstwo atrakcji. Dzień Dziecka, który przypada w sobotę 1 czerwca, w naszej szkole obchodzony był dzisiaj, 30 maja. Dzieci spędziły go aktywnie na świeżym powietrzu. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców, Panu Krystianowi Pikausowi oraz Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie tak radosnych obchodów tego święta!
Images: aw7.jpg

Gminny Konkurs Ekologiczny

Kacper Kasperek i Adam Ozdarski nie dość, że zdobyli II miejsce w XVI Gminnym Konkursie Ekologicznym, to podbili serca organizatorek konkursu, z SP w Chwalibożycach, zyskując miano "Ulubieńców". Tylko trzy punkty dzieliły ich od zwycięstwa, zasłużenie przyznanego drużynie z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie. Rywalizacja między ośmioma szkołami gminnymi była twarda i na dobrym poziomie, dotyczyła treści programowych i pozaprogramowych z ekologii i ochrony środowiska dla klasy ósmej, a nasi reprezentanci to dopiero siódmoklasiści!
W ich sukcesie niemały udział miała praca plastyczna na temat " Woda  źródłem życia", wykonana przez klasową koleżankę Adama, Julię Kulicką. Praca bardzo wartościowa dydaktycznie, pomysłowa i ciekawa plastycznie, brawurowo zaprezentowana przez Kacpra
i Adama, zdobyła maksymalną ilość punktów.
Gratulacje dla Całej Trójki

Images: podsumowanie 015.jpg

KONKURS MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZE DUETY

We wtorek, 21 maja 2019, już po raz szesnasty odbył się

Gminny Konkurs Matematyczno - Przyrodnicze Duety.

Uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii i ekologii, a także krzyżówki oraz zadania logiczne. W poprzednich latach był to konkurs adresowany do uczniów klas II gimnazjalnych, obecnie, ze względu na reformę, przeznaczony jest dla klas VIII. Już sam udział w konkursie był wyróżnieniem, ponieważ tylko najlepsi mogli się zmierzyć z pytaniami z tak wielu dziedzin.

W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny ze szkół w Gminie Oława. Najlepszą okazała się para z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie - Aleksandra Januszkiewicz i Julia Taraziewicz. II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie - Kinga Diuk i Adam Charciarek, którzy o 0,5 pkt., wyprzedzili naszą parę Zofię Kamińską i Angelikę Jurijków.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Bystrzycy, a współorganizatorem oraz fundatorem nagród Nadleśnictwo Bystrzyca. Kierownictwo i pracownicy nadleśnictwa wspierają nas od początku, są nie tylko sponsorami, ale także autorami pytań z rozpoznawania roślin i zwierząt. Jak zawsze mogliśmy również liczyć na finasowe wsparcie Rady Rodziców.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i do zobaczenia za rok :)


Images: podsumowanie 015.jpg


 

Symboliczna złotówka

Fundacja Studio Wschód i TVP Polonia pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty organizuje kolejną,

już X edycję letniej akcji ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą

p.n. Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.

W ramach tej akcji, uczniowie naszej szkoły przekazali symboliczną złotówkę na ten cel. W klasach zostały uruchomione puszki, do których zbierano przynoszone pieniążki. Po komisyjnym przeliczeniu, uzbierana kwota została wysłana na konto organizatora akcji - Fundacji Studio Wschód, a poniżej zamieszczamy protokół ze zbiórki.


Images: podsumowanie 015.jpg

lekcje języka polskiego w 5c - 2019

PREZENTACJE LEKTUR
4 i 29 kwietnia w klasie 5c odbyły się prezentacje lektur pt. "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" oraz "Mikołajek". Wszystkie prace były bardzo dopracowane i na równym poziomie. Część prezentacji była multimedialna, a część na papierze. To były bardzo ciekawe dni, podczas których świetnie się bawiliśmy, prezentując i oglądając swoje prace.

KLASOWY KONKURS RECYTACJI BAJEK
30 kwietnia na lekcji języka polskiego klasy 5c odbył się klasowy konkurs recytacji bajek Ignacego Krasickiego. Wszyscy bardzo ładnie wyrecytowali przygotowane utwory. Pod koniec nie mogliśmy wyłonić zwycięzcy. Bardzo długo zastanawialiśmy się, co zrobić z tym faktem. Ostatecznie wszyscy dostali oceny bardzo dobre. Ta lekcja była fantastyczna. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze taka będzie.

ADAM KAMIŃSKI            

klasowy konkurs 6a 2019

Klasowy konkurs pięknej recytacji w klasie 6A

06.05. na lekcji języka polskiego wzięliśmy udział w konkursie recytatorskim. Każdy z nas zaprezentował swoją interpretację wiersza Tadeusza Różewicza pt. "List do ludożerców".
Najpiękniej wyrecytowały wiersz Ania Stolarczyk oraz Alicja Jewusiak. Brawo dziewczyny! Pozostali uczniowie również wykazali się dobrą dykcją i ciekawą interpretacją.
ADRIAN BURTAN

EDUKACJA RÓWIEŚNICZA KLASY 4B

W ramach PROJEKTU PROMOCJI ZDROWIA POPRZEZ EDUKACJĘ RÓWIEŚNICZĄ, w czwartek 16 maja, klasa 4b serwowała proste w przygotowaniu, zdrowe i smakowite przekąski z fasoli. W naszym sklepiku za grosiki można było kupić przepyszne dania wykonane z dodatkiem fasoli: tortille, krem, sałatkę, kanapki, pasztet, ciasto, muffinki, fasolkę po bretońsku.

Uczniowie dowiedzieli się, że aby cieszyć się dobrym zdrowiem, nie trzeba kończyć specjalistycznych kursów. W rzeczywistości wystarczy jeść odpowiednie produkty, które zawierają dużo wartości odżywczych. I takim produktem jest fasola.

Dzięki witaminom, minerałom i związkom chemicznym zawartym w fasoli, jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z kamieniami nerkowymi

Fasola jest także świetnym źródłem potasu. Jeśli szukacie pokarmu, który zwiększy Waszą pamięć, należy się przyjrzeć właśnie temu warzywu. Kluczowym składnikiem mineralnym jest zawarta w fasoli tiamina, która pomaga w pracy tej części naszego mózgu, odpowiedzialnej za dobrą pamięć.

Błonnik zawarty w fasoli zwiększa uczucie sytości i zapobiega objadaniu się. Jest to niezbędny czynnik przy próbie odchudzenia organizmu.Images: podsumowanie 015.jpg

Maluchy też" Posprzątały Świat"

Akcja "Sprzątanie świata" 2019

Takiego zaangażowania jeszcze u najmłodszych nie widziałam. 17 maja, dobrze przygotowani, gotowi do działania, pełni energii z uśmiechem na twarzy, ruszyliśmy sprzątać naszą okolicę. Przy tym uczyliśmy się dbać o naszą planetę, otaczające nas środowisko. Kształtowanie takich nawyków u najmłodszych to szansa dla nas wszystkich.

Klasy zero i 1,2,3 pozdrawiają!

Images: ISEM5.JPG

Wygenerowano w sekund: 0.03
2,838,971 Unikalnych wizyt