Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Gminny Konkurs Ekologiczny

Kacper Kasperek i Adam Ozdarski nie dość, że zdobyli II miejsce w XVI Gminnym Konkursie Ekologicznym, to podbili serca organizatorek konkursu, z SP w Chwalibożycach, zyskując miano "Ulubieńców". Tylko trzy punkty dzieliły ich od zwycięstwa, zasłużenie przyznanego drużynie z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie. Rywalizacja między ośmioma szkołami gminnymi była twarda i na dobrym poziomie, dotyczyła treści programowych i pozaprogramowych z ekologii i ochrony środowiska dla klasy ósmej, a nasi reprezentanci to dopiero siódmoklasiści!
W ich sukcesie niemały udział miała praca plastyczna na temat " Woda  źródłem życia", wykonana przez klasową koleżankę Adama, Julię Kulicką. Praca bardzo wartościowa dydaktycznie, pomysłowa i ciekawa plastycznie, brawurowo zaprezentowana przez Kacpra
i Adama, zdobyła maksymalną ilość punktów.
Gratulacje dla Całej Trójki

Images: podsumowanie 015.jpg

KONKURS MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZE DUETY

We wtorek, 21 maja 2019, już po raz szesnasty odbył się

Gminny Konkurs Matematyczno - Przyrodnicze Duety.

Uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii i ekologii, a także krzyżówki oraz zadania logiczne. W poprzednich latach był to konkurs adresowany do uczniów klas II gimnazjalnych, obecnie, ze względu na reformę, przeznaczony jest dla klas VIII. Już sam udział w konkursie był wyróżnieniem, ponieważ tylko najlepsi mogli się zmierzyć z pytaniami z tak wielu dziedzin.

W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny ze szkół w Gminie Oława. Najlepszą okazała się para z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie - Aleksandra Januszkiewicz i Julia Taraziewicz. II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie - Kinga Diuk i Adam Charciarek, którzy o 0,5 pkt., wyprzedzili naszą parę Zofię Kamińską i Angelikę Jurijków.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Bystrzycy, a współorganizatorem oraz fundatorem nagród Nadleśnictwo Bystrzyca. Kierownictwo i pracownicy nadleśnictwa wspierają nas od początku, są nie tylko sponsorami, ale także autorami pytań z rozpoznawania roślin i zwierząt. Jak zawsze mogliśmy również liczyć na finasowe wsparcie Rady Rodziców.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i do zobaczenia za rok :)


Images: podsumowanie 015.jpg


 

Symboliczna złotówka

Fundacja Studio Wschód i TVP Polonia pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty organizuje kolejną,

już X edycję letniej akcji ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą

p.n. Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.

W ramach tej akcji, uczniowie naszej szkoły przekazali symboliczną złotówkę na ten cel. W klasach zostały uruchomione puszki, do których zbierano przynoszone pieniążki. Po komisyjnym przeliczeniu, uzbierana kwota została wysłana na konto organizatora akcji - Fundacji Studio Wschód, a poniżej zamieszczamy protokół ze zbiórki.


Images: podsumowanie 015.jpg

lekcje języka polskiego w 5c - 2019

PREZENTACJE LEKTUR
4 i 29 kwietnia w klasie 5c odbyły się prezentacje lektur pt. "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" oraz "Mikołajek". Wszystkie prace były bardzo dopracowane i na równym poziomie. Część prezentacji była multimedialna, a część na papierze. To były bardzo ciekawe dni, podczas których świetnie się bawiliśmy, prezentując i oglądając swoje prace.

KLASOWY KONKURS RECYTACJI BAJEK
30 kwietnia na lekcji języka polskiego klasy 5c odbył się klasowy konkurs recytacji bajek Ignacego Krasickiego. Wszyscy bardzo ładnie wyrecytowali przygotowane utwory. Pod koniec nie mogliśmy wyłonić zwycięzcy. Bardzo długo zastanawialiśmy się, co zrobić z tym faktem. Ostatecznie wszyscy dostali oceny bardzo dobre. Ta lekcja była fantastyczna. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze taka będzie.

ADAM KAMIŃSKI            

klasowy konkurs 6a 2019

Klasowy konkurs pięknej recytacji w klasie 6A

06.05. na lekcji języka polskiego wzięliśmy udział w konkursie recytatorskim. Każdy z nas zaprezentował swoją interpretację wiersza Tadeusza Różewicza pt. "List do ludożerców".
Najpiękniej wyrecytowały wiersz Ania Stolarczyk oraz Alicja Jewusiak. Brawo dziewczyny! Pozostali uczniowie również wykazali się dobrą dykcją i ciekawą interpretacją.
ADRIAN BURTAN

EDUKACJA RÓWIEŚNICZA KLASY 4B

W ramach PROJEKTU PROMOCJI ZDROWIA POPRZEZ EDUKACJĘ RÓWIEŚNICZĄ, w czwartek 16 maja, klasa 4b serwowała proste w przygotowaniu, zdrowe i smakowite przekąski z fasoli. W naszym sklepiku za grosiki można było kupić przepyszne dania wykonane z dodatkiem fasoli: tortille, krem, sałatkę, kanapki, pasztet, ciasto, muffinki, fasolkę po bretońsku.

Uczniowie dowiedzieli się, że aby cieszyć się dobrym zdrowiem, nie trzeba kończyć specjalistycznych kursów. W rzeczywistości wystarczy jeść odpowiednie produkty, które zawierają dużo wartości odżywczych. I takim produktem jest fasola.

Dzięki witaminom, minerałom i związkom chemicznym zawartym w fasoli, jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z kamieniami nerkowymi

Fasola jest także świetnym źródłem potasu. Jeśli szukacie pokarmu, który zwiększy Waszą pamięć, należy się przyjrzeć właśnie temu warzywu. Kluczowym składnikiem mineralnym jest zawarta w fasoli tiamina, która pomaga w pracy tej części naszego mózgu, odpowiedzialnej za dobrą pamięć.

Błonnik zawarty w fasoli zwiększa uczucie sytości i zapobiega objadaniu się. Jest to niezbędny czynnik przy próbie odchudzenia organizmu.Images: podsumowanie 015.jpg

Maluchy też" Posprzątały Świat"

Akcja "Sprzątanie świata" 2019

Takiego zaangażowania jeszcze u najmłodszych nie widziałam. 17 maja, dobrze przygotowani, gotowi do działania, pełni energii z uśmiechem na twarzy, ruszyliśmy sprzątać naszą okolicę. Przy tym uczyliśmy się dbać o naszą planetę, otaczające nas środowisko. Kształtowanie takich nawyków u najmłodszych to szansa dla nas wszystkich.

Klasy zero i 1,2,3 pozdrawiają!

Images: ISEM5.JPG

EDUKACJA RÓWIEŚNICZA KLASY 4A

ATRAKCYJNE II ŚNIADANIE, INNE NIŻ TRADYCYJNA KANAPKA,

WEDŁUG UCZNIÓW KLASY 4A

W ramach PROJEKTU PROMOCJI ZDROWIA POPRZEZ EDUKACJĘ RÓWIEŚNICZĄ, we wtorek 14 maja, klasa 4a serwowała proste w przygotowaniu, zdrowe i smakowite przekąski, które w większości nadają się do samodzielnego przygotowania już przez czwartoklasistę.

Głównym składnikiem naszej degustacji, były owoce. Jeśli któryś kęsik, pozostawiał niedosyt i mocno pobudzał apetyt, w naszym sklepiku ” za grosze” można było kupić w większych porcjach:

  • owoce w galaretce z kleksikiem waniliowego lub truskawkowego homogenizowanego serka

  • domowy kisiel owocowy z białą, serkową czuprynką

  • pieczone jabłko z miodem i płatkami migdałów

  • placuszki bananowo-owsiane muśnięte owocami ze słoika,

  • racuchy, na życzenie zdobione chmurką truskawkowego serka

  • kubeczek napełniony koktajlem jagodowym lub truskawkowo-malinowym na bazie kefiru i mleka bez laktozy

  • plasterek bananowego chlebka z borówkami amerykańskimi zatopionymi w puszystym, białym serku

  • którąś z wybornych szarlotek upieczonych przez nasze mamy i babcie

Mamy nadzieję, że było smacznie i zachęcająco do tego, by samodzielnie sobie przyrządzać i przynosić do szkoły podobne drugie śniadania. Jesteśmy wdzięczni wszystkim dorosłym, którzy pomogli nam w zorganizowaniu owocowej degustacji, bo było to nasze pierwsze doświadczenie w tak odpowiedzialnym działaniu.

Uczniowie klasy 4a
Images: podsumowanie 015.jpg

 

Biwak klas czwartych w ramach programu "Cudze chwalicie"

Biwaki klasowe, to jedna z form realizacji Programu Profilaktyki Uzależnień "Cudze chwalicie ...", stworzonego przez pedagogów naszej szkoły, na potrzeby klas czwartych i piątych.
Czwartaki z klas a i b, podczas swoich biwaków w dwa kolejne piątki, ciekawie spędziły popołudniowo-wieczorny czas, biorąc udział w zabawach integracyjnych z wychowawcą oraz w zajęciach z panią pedagog Anetą Szpinetą na temat uzależnień. Wspólnie przygotowali sobie posiłek - ulubione tosty i niektórzy udowodnili tezę, że w miarę jedzenia apetyt rośnie. Images: podsumowanie 015.jpg

 

Images: podsumowanie 015.jpg

akcja Sprzątanie Świata 2019

17 maja nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Każda klasa otrzymała mapkę z wyznaczonym terenem do posprzątania. Niestety już po kilku minutach nasze worki były pełne śmieci... Uczniowie byli przerażeni ogromem śmieci, które leżą tuż obok ich domów. Wśród znalezionych odpadów poza butelkami, papierami, puszkami, znajdowały się także buty, wiadra, stare ubrania, rury, a nawet suszarka do włosów. Po ciężkiej pracy czekała na uczniów wspaniała nagroda w postaci ogniska i pieczonych kiełbasek. Uczniowie spedzili miło czas, a przy okazji pomogli Ziemi.

Images: podsumowanie 015.jpg

Warsztaty kulinarne "Jak jeść smacznie i zdrowo"

Uczniowie klas pierwszych, 13.05.2019, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez szefa kuchni p. Pawła Strugacza.

Prócz zasad zdrowego odżywiania pierwszaki dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o smakach i sposobach ich łączenia. Pan Paweł zademonstrował dzieciom kilka sposobów, jak sprawić żeby każdy posiłek był nie tylko smaczny, ale i zdrowy.

Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście…..LODY!

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od szefa kuchni pamiątkowe czapki kucharskie.

Dziękujemy!

Images: szlachcice 1.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.03
2,702,433 Unikalnych wizyt