Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wycieczka klas czwartych

Wycieczka do ZGO, Urzędu Gminy w Oławie, Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej oraz działu dziecięcego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej


 

26 listopada klasy czwarte uczestniczyły w wycieczce do Zakładów Gospodarki Odpadami w Gaci. Podczas Eko- lekcji, dzieci miały możliwość zapoznania się z tematyką dotyczącą odpowiedniego gospodarowania odpadami komunalnymi, ze szczególnym uwzględnieniem selektywnej zbiórki. Oprócz wizyty w ZGO, uczniowie odwiedzili Urząd Gminy w Oławie, gdzie powitały ich Zastępca Wójta Gminy Oława Teresa Jurijków – Górska oraz pani Helena Masło, które opowiedziały im o pracy samorządowej. Uczniowie zwiedzili także Muzeum Ziemi Oławskiej, gdzie mieli możliwość obejrzeć m.in.: figury, które zdobiły ratusz oławski do remontu wieży w 2001 r.: króla, legendarną oławską  śmierć i koguta; wystawę zabytków znalezionych podczas badań archeologicznych w grodzisku Ryczyn; 3 barokowe sarkofagi; niezwykle cenną i unikatową kolekcję pochodzącą z kuli wieży ratuszowej; zabytki sakralne pochodzące z oławskich kościołów; militaria - elementy broni i ekwipunku wojskowego; kolekcję rzeźb Jarosława Furgały; ceramikę Kazimierza Woźniaka i jego warsztat garncarski; wystawę pt. „Kresy. Na koniec odwiedzili oddział dziecięcy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.


Images: podsumowanie 015.jpg

 

lekcja języka polskiego w 7b

Zabawa w teatr na lekcji języka polskiego w 7b


W 7b na języku polskim ,,powiało” prawdziwym teatrem. Uczniowie, wcielając się w bohaterów komedii Aleksandra Fredry, pochwalili się swoim talentem aktorskim. Sami wybrali fragmenty do inscenizacji, zadbali o kostiumu i kunsztowną grę sceniczną. Najciekawsze występy zostały uhonorowane gromkimi brawami i możliwością występu przed szkolną społecznością.


Images: podsumowanie 015.jpg

lekcja języka polskiego w 5c

Klasowy konkurs pięknego czytania i opowiadania na lekcji języka polskiego w klasie 5c!


Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5c, wybierając dowolne fragmenty lektury szkolnej ,,Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara przygotowali się do konkursu pięknego czytania. Uczestnicy wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze. Zwyciężczyni, Marcelina Teuchmann otrzymała 6.
Ci sami uczniowie brali też udział w klasowym konkursie krasomówczym, przygotowując fragmenty lektury ,,W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Mistrzem mowy polskiej okazał się Piotr Grabowski i Adam Kamiński. Gratulujemy!


Images: podsumowanie 015.jpg

5 porcji zdrowia

Uczniowie klas II i III szkoły podstawowej uczestniczyli w programie edukacyjnym "5 porcji zdrowia w szkole". Jego celem było zwrócenie uwagi na potrzebę edukacji w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Im wcześniej dziecko pozna właściwe zasady zdrowego odżywiania, tym szybciej uzna je za naturalne w swojej codziennej diecie. Pamiętajmy też, że kształtowanie właściwych wyborów dotyczących żywienia jest łatwiejsze wśród najmłodszych, aniżeli późniejsze ich korygowanie. Dzięki zajęciom uczniowie dowiedzieli się, że  podstawę ich diety powinny stanowić warzywa i owoce, a szklanka soku może być ich jedną porcją w ciągu dnia.Patronat nad programem objęło m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rzecznik Praw Dziecka oraz wiele renomowanych instytucji zajmujących się m.in. edukacją oraz zdrowiem publicznym.
Zobaczcie, jak wyglądały te zajęcia.
Images: podsumowanie 015.jpg

przedstawienie profilaktyczne Kurtyna

19 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniach profilaktycznych teatru Kurtyna z Krakowa. Najmłodsi uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. Jestem przyjacielem ludzi, natomiast starsi przedstawienie pt.Wyzwanie. Spaktakl "Wzywanie" podejmował problematykę związaną z uzależnieniami od środków psychoaktywnych oraz problematykę cyber-przemocy i relacji rodzinnych. Najmłodsi uczniowie mogli się natomiast przekonać, że postawa otwartości i akceptacji, woli porozumienia oraz ciekawości dotyczącej poznawania różnic pozwala zrozumieć człowiekowi, kim jest i jakie przed nim, jako gospodarzem świata, stoją wyzwania i obowiązki.


Images: podsumowanie 015.jpg


Images: podsumowanie 015.jpg

100 ZADAŃ 100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Nauczyciele matematyki także postanowili uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Sposobów na świętowanie tak wielkiej i ważnej rocznicy jest wiele. Jak na matematyków przystało, ich pomysłem było rozwiązanie 100 zadań.

8 i 9 listopada, na długich przerwach, uczniowie zmierzyli się z setką zadań o różnej trudności. Ustawiła się kolejka, jak po świeże bułeczki. W nagrodę za poprawne odpowiedzi uczniowie byli nagradzani cukierkami.

 

W ten oto właśnie sposób uczciliśmy 100 lat NIEPODLEGŁEJ

POLSKI.


Images: podsumowanie 015.jpg


szafki dla najmłodszych - DZIĘKUJEMY!

Dzięki staraniom Rady Rodziców dokonaliśmy zakupu szafek szatniowych dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych. Rodzice wykonali piękne stroiki, a dochód z ich sprzedaży został przeznaczony właśnie na ten cel. Brakujące 1000 zł pozyskaliśmy od Banku Spółdzielczego. W ubiegłym tygodniu rodzice najmłodszych uczniów zajęli się montażem szafek.

Wszystkim zaangażowanym rodzicom składamy serdeczne podziękowania w imieniu dzieci, nauczycieli i dyrekcji szkoły!


Images: podsumowanie 015.jpg

setna rocznica odzyskania niepodległości - apel

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości dla "upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego" w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości, dlatego w wielu szkołach w całej Polsce, także i w naszej, o godzinie 11:11 odśpiewany został hymn narodowy. Klasy siódme, pod kierunkiem pani Doroty Semenowicz oraz pani Iwony Kivrak, przygotowały uroczysty apel. W trakcie trwania apelu uczniowie mogli usłyszeć najważniejsze informacje związane z historią naszego kraju oraz wysłuchać patriotycznych pieśni. W czasie obchodów 11 listopada uczciliśmy tych, którzy oddali życie za Polskę i dzięki którym nasz kraj po latach niewoli i cierpień odzyskał suwerenność. Ważność tego Święta podkreślały dodatkowo galowe stroje uczniów, kotyliony w barwach narodowych, przepiękne dekoracje i obecność zaproszonych gości.
Obejrzyj FOTORELACJĘ!

Images: podsumowanie 015.jpg

I szkolny konkurs piosenki patriotycznej

"NIEPODLEGŁA, NIEPOKORNA,
ZAWSZE BYŁA, BĘDZIE, JEST.
USKRZYDLONA BIELĄ ORŁA,
BIJE RYTMEM NASZYCH SERC.
NIEPODLEGŁA, NIEPOKORNA,
JUŻ NIE ZNIKNIE NIGDY Z MAP.
BO JEST NASZA, BO JEST WOLNA,
BO NA IMIĘ POLSKA, POLSKA MA."

5 listopada 2018 roku odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Organizatorką konkursu była pani Dorota Semenowicz. W czasie godzinnego koncertu mogliśmy usłyszeć takie pieśni jak "Legiony", "Piechota", czy "Niepodległa, niepokorna". Zmagania uczestników oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Anna Chlebosz, pani Renata Windysz oraz pani Alicja Bronowicka. Koncert był jedną z form uczczenia w naszej szkole setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czasie piątkowego apelu.

Images: podsumowanie 015.jpg

Dzień postaci bajkowej i filmowej 2018

Dzisiaj w naszej szkole miał miejsce Dzień postaci filmowej i bajkowej. Na szkolnych korytarzach mogliśmy spotkać elfy, księżniczki, myszki, strażaków... Organizacja tego dnia była kolejnym działaniem Samorządu Uczniowskiego.

Images: podsumowanie 015.jpg

Bal Wszystkich Świętych

31 października w naszej szkole poczuliśmy się, jak w niebie, a to za sprawą dużej ilości świętych, którzy pojawili sie między nami. Ci święci , to przebrani,  najmłodsi uczniowie oraz grupa przedszkolaków z bystrzyckiego porzedszkola, którzy przybyli na Bal Wszystkich Świętych. Zabawa była bardzo udana, a pomysłodawcą i głównym prowadzącym balu, była Pani Alicja Bronowicka, nasza katechetka. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak bal wyglądał, obejrzyjcie fotorelację.
Images: IMG_0580disc3.JPG
Wygenerowano w sekund: 0.06
2,433,172 Unikalnych wizyt