Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

lekcje wychowawcze

W ramach realizacji projektu "Pomagamy innym - szkoła promująca wolontariat" we wszystkich klasach - tych młodszych i starszych - zrealizowano w ramach zajęć z wychowawcą tematy związane z propagowaniem idei wolontariatu. Uczniowie zapoznani zostali z pojęciem wolontariatu i bezinteresownej pomocy, dowiedzieli się także, jakie cechy powinien posiadać wolontariusz. Nadrzędnym celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych i wskazanie form pomocy potrzebującym.

Szkolne Koło Wolontariatu składa serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie ciekawych zajęć dla uczniów!

Images: podsumowanie 015.jpg

Kiermasz Bożonarpdzeniowy 2018

 

 

„Jest taki dzień, który łączy wszystkich ludzi…”

8 - 9 XII 2018 r. - Dwudniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy w Bystrzycy

 

Już po raz piaty w bystrzyckiej świetlicy został zorganizowany dwudniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy.

W sobotę odbyły się świąteczne warsztaty organizowane przez stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” we współpracy z radą rodziców miejscowej szkoły z sołectwem, bystrzyckim przedszkolem i uczniami szkoły.
Panował bardzo świąteczny nastrój. Wspólnie lepiono pierogi, malowano świece, dekorowano pierniki oraz tworzono wspaniałe ozdoby świąteczne, aby kultywować tradycje i wzmacniać ich rolę w naszym życiu.
Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, zwłaszcza, że każdy miał szansę popisać swoimi zdolnościami. To czas, który spędzono wraz z bliskimi w niecodziennej atmosferze. Liczne atrakcje dla dzieci, w tym wspólne ubieranie choinki, kawiarenka ze świątecznymi przysmakami, uczyniły te chwile wyjątkowymi.
W naszych warsztatach uczestniczyła zaprzyjaźniona delegacja z niemieckiej miejscowości Neckeroda.

Warsztaty zorganizowano dzięki funduszom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach realizacji zadania publicznego Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży pt. „Warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i młodzieży”.


Images: podsumowanie 015.jpg

To był wspaniały i twórczy czas, który przybliżył wszystkich uczestników do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W niedzielne popołudnie w czasie drugiego dnia kiermaszu bardzo licznie zebrani mieszkańcy Bystrzycy i okolicznych miejscowości mogli podziwiać występy dzieci ze szkoły i przedszkola i wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę . Przybyli goście mieli również okazję do zakupu ozdób choinkowych, stroików, świec oraz świątecznych smakołyków przygotowanych przez: radę rodziców, nauczycieli szkoły i przedszkola, radę sołecką panie z Klubu Seniora Kalina. Pozyskane ze sprzedaży fundusze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenu nad rzeką w Bystrzycy.

Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy ciężką pracą przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia naszej tradycyjnej imprezy. Szczególne podziękowania składamy naszym sponsorom, Zarządowi Rady Rodziców przy szkole w Bystrzycy, Radzie Sołeckiej w Bystrzycy, Klubowi Seniora Kaliny, nauczycielom szkoły i przedszkola.

 

gminny konkurs recytatorski z języków obcych 2018

Dnia 10 grudnia w siedzibie Gminy Oława odbył się konkurs recytatorski z języków obcych dla uczniów szkół podstawowych. I miejsce w kategorii recytacja w języku niemieckim zajęła uczennica naszej szkoły Julia Liebenthal (klasa 6b), którą do konkursu przygotowały panie Justyna Zemła oraz Anna Malita - Bień. Natomiast uczennica klasy Ib Milena Świegot zajęła III miejsce recytując wiersz w języku angielskim. Milenę do konkursu przygotowała pani Agata Rodziewicz - Struzik.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom ogromnego sukcesu!

szkolne mikołajki 2018

NASZE SZKOLNE MIKOŁAJKI
Z okazji Mikołajek Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów naszej szkoły ogromną niespodziankę - zawody sportowe na hali. Klasy rywalizowały w wielu interesujących konkurencjach. Już nie możemy doczekać się wyników :)

Dodatkowym zadaniem dla klas było przygotowanie świątecznego wystroju klasy, mikołajkowej gazetki, przebranie wszystkich uczniów z klasy oraz przygotowanie portretu Świętego Mikołaja.

Images: podsumowanie 015.jpg


Szlachetna Paczka - podsumowanie

PODSUMOWANIE AKCJI "SZLACHETNA PACZKA" W NASZEJ SZKOLE - PRZECZYTAJ RELACJĘ!


Images: podsumowanie 015.jpg

 

Szkolne Koło Wolontariatu składa serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, indywidualnym darczyńcom za włączenie się do akcji Szlachetna Paczka - dzięki Wam przygotowaliśmy wspaniały, świąteczny prezent, który z pewnością sprawi wiele radości obdarowanemu!

RAZEM ZMIENIAMY ŚWIAT NA LEPSZE!

wycieczka klasy 5ab

W ramach prezentu mikołajkowego 5 grudnia klasy piąte uczestniczyły w wycieczce do Opola. Pierwszym punktem naszego wyjazdu był spektakl teatralny w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora pt. Trzej Muszkieterowie. Literackie poczucie humoru, zwroty akcji, intrygi, pojedynki, interesująca scenografia i rekwizyty oraz doskonała gra aktorów - to wszystko sprawiło, że spektakl wywarł na uczniach ogromne wrażenie. Po spektaklu udaliśmy się na lody, frytki i inne pyszności.

Images: podsumowanie 015.jpg

wycieczka klasy 7ab

W dniu 04.12.2018 roku uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w lekcji fizyki na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem przewodnim był „Ruch i siła”. Doktor Tomasz Ossowski przedstawił zjawiska związane z ruchem prostoliniowym jednostajnym i zmiennym, ruchem drgającym oraz zasadami zachowania pędu i dynamiki. Dzięki ciekawym doświadczeniom, uczniowie mieli możliwość lepszego zrozumienia zasad fizyki oraz zapoznania się z salami wykładowymi Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie udaliśmy się na Kiermasz Bożonarodzeniowy, gdzie spędziliśmy miło czas wśród pięknych dekoracji świątecznych na Rynku Wrocławskim. Ta wycieczka przypomniała nam, że już niedługo święta...


Sala wykładowa Wydziału Fizyki i Astronomii

Images: podsumowanie 015.jpg

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Images: podsumowanie 015.jpg

Międzynarodowy Dzień Misia w "Zerówce"

26 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Misia. Naszą salę wypełniły słodkie misie. Dzieci oglądały prezentację o sławnych misiach, oglądały misiowe bajki z dawnych lat. Wspólnie przygotowywały poczęstunek dla misiów, oraz malowały podobiznę misiów za pomocą widelców. To był naprawdę miły dzień.

/tekst i foto- M. Świegot/

Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

występy teatralne uczniów

Dzisiaj tj. 3 grudnia w trakcie godziny wychowawczej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje aktorskie talenty. Jako pierwsi wystąpili uczniowie należący do koła teatralnego z przedstawieniem mitu Demeter i Kora. Następnie uczennice klasy 7b zaprezentowały fragment „Zemsty” Aleksandra Fredry. Ostatni występ przygotowali szkolni wolontariusze z klasy ósmej, którzy przypomnieli innym ideę wolontariatu oraz działania wolontariackie propagowane w naszej szkole. Nad szkolnymi aktorami czuwały panie Beata Lasota oraz Justyna Zemła. Ostatnim etapem apelu było wyróżnienie najlepszych szkolnych sportowców.


Images: podsumowanie 015.jpg

Klasy czwarte w Filharmonii Wrocławskiej

29 listopada uczniowie klas czwartych mieli okazję gościć w Narodowym Forum Muzyki na przedstawieniu Dziadek do orzechów symfonicznie.

Akcja „Dziadka do orzechów” rozgrywa się w Wigilię, 24 grudnia, dlatego wykonania tego utworu często przypadają na czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia. Po raz kolejny Dział Edukacji Narodowego Forum Muzyki i NFM Filharmonia Wrocławska pragnęli nawiązać do tej tradycji, jednak w tym roku zaprezentowali „Dziadka do orzechów” w całkowicie innej odsłonie. Tym razem nie było na scenie tancerzy, a jedynymi bohaterami koncertu była orkiestra i dyrygent

Spotkanie było okazją do lepszego zrozumienia takich zagadnień, jak instrumentacja, brzmienie, charakter czy tempo utworu. Była to lekcja, dzięki której młodzi słuchacze nauczyli się lepiej odczuwać muzykę i rozumieć jej wspaniały świat.

Uczniowie mieli również okazję zwiedzić Ostrów Tumski. A przede wszystkim Archikatedrę Jana Chrzciciela, ruchomą szopkę w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku, a także przejść się Mostem Tumskim zwanym również Mostem Zakochanych. Zbudowany w 1889 roku nad północną odnogą Odry pomiędzy Ostrowem Tumskim a Piaskiem (Wyspą Piasek), każdego dnia przyciąga setki turystów, którzy – niczym w Paryżu czy Weronie wieszają na nim kłódki na znak swojej miłości.

Wycieczkę zakończyliśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wrocławski Rynek po raz kolejny stał się tłem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek i czekoladowych pierników poczuliśmy magię świąt.


Uczniowie miło wspominają wyjazd.

To był dla nas naprawdę udany dzień!


Images: podsumowanie 015.jpg


Wygenerowano w sekund: 0.04
2,524,217 Unikalnych wizyt