O szkole

Dokumenty

Samorząd Uczniowski

Losowa Fotka

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 11
-> Najnowszy użytkownik: KrystynaMarcinkowska

Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dzień Seniora

W niedzielę, 26 stycznia, podczas Dnia Seniora zorganizowanego przez Radę Sołecką na świetlicy wiejskiej w Bystrzycy, zaprezentowali swoje umiejętności laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas 0-3: Hanna Tymrakiewicz, Jakub Niedźwiedź, Liliana Burtan, Max Libenthal, Milena Świegot, Pola Ozdarska, Zuzanna Grzymska i Dominika Prokopowicz. Uroczystość uświetnił również szkolny zespół „Słoneczniki” pod kierunkiem p. Doroty Semenowicz.

Moc najlepszych życzeń dla każdej Babci, dla każdego Dziadka

 

oraz dużo, dużo zdrowia i 200 lat życia!

Images: podsumowanie 015.jpg


tournee Milusińskich Pana

W niedzielę 02.02.2020 roku schola parafialna Milusińscy Pana zakończyła swoje tournee z przedstawieniem jasełkowym. Dzieci dały łącznie 8 przedstawień  - jesteś ciekawy jak było? Przeczytaj więcej!

Images: podsumowanie 015.jpg

między nami kobietkami

31 stycznia uczennice klas szóstych uczestniczyły w programie edukacyjnym o dojrzewaniu pt. Między nami kobietkami.

Images: podsumowanie 015.jpg

poczta walentynkowa 2020

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZACHĘCA WSZYSTKICH UCZNIÓW DO PISANIA I WYSYŁANIA WALENTYNEK. SKRZYNECZKA ZNAJDUJE SIĘ OBOK GABINETU 31!

Images: podsumowanie 015.jpg

Wyróżnienia na XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Legnicy

28 stycznia 2020 roku, to dla zespołu Słoneczniki dzień pełen wrażeń. Na XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Legnicy, zespół, grupa młodsza i starsza, zdobył wyróżnienie. Indywidualnie wyróżnienie zdobyły Maja Kędziora i Emilka Skorupa.
Dziewczyny dziękuję i JESTEM Z WAS DUMNA :)

Images: podsumowanie 015.jpg

Images: podsumowanie 015.jpg

Herody i Milusińscy Pana

25 stycznia Milusińscy Pana wzięli udział w XXXV Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych "HERODY" w Lewinie Brzeskim. Dzieci walczyły o główną nagrodę - berło Heroda.
Nasi aktorzy dali wspaniałe, pełne zaangażowania przedstawienie. Chociaż berło w tym roku przypadło innej grupie kolędniczej, Milusińscy Pana wrócili do domu bardzo szczęśliwi. Indywidualną nagrodę dla opiekuna grupy odebrała pani Alicja Bronowicka. Nagranie z przedstawienia można zobaczyć na YouTube.

Images: podsumowanie 015.jpg

Gminny konkurs recytatorski poezji śpiewanej styczeń 2020

Zmagania uczniów Szkoły Podstawowej  w Bystrzycy w Gminnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej zakończyły się sukcesem. Uczennica klasy 6c Marcelina Teuchmann zajęła I miejsce, recytując wiersz Edwarda Szymańskiego ,,Do mojej matki", w tej samej kategorii uczeń 6a Adam Marcinów otrzymał wyróżnienie, deklamując utwór Edwarda Stachury ,,Ite missa est". Nasi uczniowie prym wiedli  także w poezji śpiewanej, zajmując I m.-Zuzanna Mykita z kl. 5a i II m. -Julia Mełech  z 6a , prezentując twórczość Wolnej Grupy Bukowiny, przy akompaniamencie pani Alicji Bronowickiej.
Cieszymy się i gratulujemy zwycięzcom,
Beata Lasota

Images: podsumowanie 015.jpg

Images: podsumowanie 015.jpg

Podsumowanie projektu TerazMat

Co nam się udało w projekcie „Teraz MAT”, który realizowaliśmy dzięki dotacji Fundacji mBanku?

Oceńcie sami i zagłosujcie na najbardziej udane Waszym zdaniem działania projektowe (ankiety w formie elektronicznej znajdziecie w Librusie).


Przypomnijmy te działania:


Indywidualne projekty – wywiady nt. użyteczności matematyki w życiu codziennym (wyróżnione prace – w kl.7 Julii Liebenthal i Błażeja Szpinety, w kl.8 Zuzanny Draguły i Kacpra Kasperka);


Pojedynek międzyklasowy w Dniu Patrona klasy 4-8 w trzech matematycznych konkurencjach: szacowanie długości hali sportowej, zdania typu Prawda – Fałsz, tworzenie ciągu skojarzeń;


Konkurs na projekt gry matematyczno-logicznej

(wyróżnione prace – Jan Gałęza i Dominika Ożga)


Miniaturki teatralne „Matematyczne przewinienia TERAZ MAT”


Film z występu można obejrzeć na facebook-u:

https://www.facebook.com/SPBystrzyca1/videos/vb.742799806067096/717283275431745/?type=2&theater


• Zajęcia – gry matematyczno-logiczne;


Powiatowy Turniej Gier logicznych;


• Zajęcia – matematyka z komputerem;


Szkolna Liga Mistrzów – zajęcia pozalekcyjne (rozwiązywanie zagadek matematyczno –      logicznych).

 

 

Images: podsumowanie 015.jpg

sukcesy, sukcesy:)

Na koncie naszych uczennic znalazło się kilka ważnych sukcesów. Magda Bator (8b) i Roksana Musiał (8a) zakwalifikowały się do finałowego, wojewódzkiego etapu konkursu zDolny Ślązak z języka angielskiego, który miał miejsce 20 stycznia. Czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki! Julia Liebenthal (7b) i Sylwia Mucha (8b) zakwalifikowały się natomiast do etapu regionalnego konkursu z języka niemieckiego "Lust auf Lesen", który odbędzie się pod koniec lutego.
GRATULUJEMY!

Images: podsumowanie 015.jpg

Images: IMG_0580disc3.JPG

teatr REGENERACJA 2020

20 stycznia uczniowie obejrzeli dwa przedstawienia o tematyce profilaktycznej. Naszą szkołę odwiedził teatr Regeneracja z Nysy - przeczytaj więcej!

Images: podsumowanie 015.jpg

pomoc dla Tosi

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu postanowili pomóc małej Tosi Wiśniewskiej cierpiącej na stwardnienie rozsiane. W tym celu w dniach 13-17 stycznia zorganizowano w naszej szkole sprzedaż domowego ciasta, gofrów oraz tostów. Wolontariusze zbierali także datki do puszki. Dzięki dobroduszności naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli udało się pozyskać 2450,47 zł - całą kwotę przekazaliśmy dla Tosi poprzez internetowy portal charytatywny SIEPOMAGA.PL

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO NASZEJ AKCJI!

Images: podsumowanie 015.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,463,984 Unikalnych wizyt