Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Najlepszy z najlepszych - gala 2020

Wczoraj w naszej szkole miała miejsce uroczystość podsumowania gminnego konkursu "Najlepszy z najlepszych". Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to Olivia Kivrak, Roksana Musiał, Kacper Kasperek i Adam Mykita - gratulujemy!

Obejrzyj zdjęcia!

Images: podsumowanie 015.jpg

Konkurs Matematyczny KANGUR

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR, który wyjątkowo został przeprowadzony drogą internetową, aż pięciu uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia.

 

Są to uczniowie:
Alan Musiał (kl. 3b)
Bartłomiej Szuszkiewicz (kl. 3b)
Kacper Borcuch (kl. 3a)
Hanna Gałęza (kl. 5b)
Kacper Kasperek (kl. 8b)

Gratulujemy znakomitych wyników!

 

Koordynator konkursu - Iwona Drożdżal


Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

W Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki (miejsca od 14 do 44). Szczególnym osiągnięciem może pochwalić się Hania Gałęza (kl.5b), która zajmując 14. miejsce w kraju została wyróżniona tytułem „Eksperta Logicznego Myślenia”.

Gratulujemy!

Koordynator konkursu - Iwona Drożdżal


podsumowanie SU 2019/2020

Podsumowaliśmy pracę Samorządu Uczniowskiego i konkurs o puchar dyrektora szkoły pt."Najlepsza klasa". Niestety nie udało się zrealizować wszystkich projektów i konkurencji ze względu na wybuch pandemii. Poniższa tabelka przedstawia punktację za poszczególne konkursy odbywające się w tym roku szkolnym oceniane przez niezależne komisje:)

Serdecznie gratulujemy klasie 6b za zajęcie I miejsca, klasie 5b za zajęcie II miejsca oraz klasom 5a i 7b za zajęcie ex aequo III miejsca w konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski. BRAWO DLA WAS!

Images: podsumowanie 015.jpg


Mamy nadzieję, że dyplomy i nagrody uda się rozdać we wrześniu:)

spotkanie z rodzicami klas 8a i 8b

Mijający rok szkolny przyniósł ze sobą wiele zmian, nowości, zaskoczeń… Ze względu na pandemię nie odbył się tradycyjny bal ósmoklasisty. Dlatego też przed dzisiejszą radą pedagogiczną miało miejsce krótkie spotkanie delegacji rodziców najstarszych klas z gronem pedagogicznym. Rodzice uczniów klas 8a i 8b podziękowali wychowawczyniom oraz nauczycielom za wiedzę przekazywaną ich dzieciom i opiekę. Były piękne kwiaty, tort, nie obeszło się bez łez wzruszenia…
W drugiej części spotkania pani dyrektor pożegnała odchodzących nauczycieli i podziękowała za wspólną pracę. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Images: podsumowanie 015.jpg

Świateczne inspiracje

Może nie ma nas w szkole, ale nie próżnujemy.
Świąteczne inspiracje klas starszych.

Images: podsumowanie 015.jpg

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

W Gminnym konkursie Matematyka w biznesie organizowanym przez SP
w Marcinkowicach reprezentacja naszej szkoły w składzie:
KACPER KASPEREK (8b) i MAREK LIS (8b)
zajęła II miejsce nieznacznie ustępując gospodarzom.
PANOWIE, SERDECZNE GRATULACJE!

Images: podsumowanie 015.jpg

21.03.2020 - Światowy Dzień Zespołu Downa


21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia na znak uznania dla ludzkiej unikalności noszone są dwie różne skarpetki. Nasi uczniowie także pokazali swoją solidarność i wsparcie dla osób z zespołem Downa - zostali w domu i założyli dwie różne skarpetki, które były symbolem tego, iż indywidualność ludzka czyni ten świat pięknym, bardziej kolorowym i interesującym.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy odpowiedzieli na nasz mailowy apel, aby we własnych domach przyłączyć się do akcji!
Czy rozpoznajecie własne skarpety? Tym razem więcej zdjęć znajdziecie na szkolnym facebooku!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego


Images: podsumowanie 015.jpg

Powtórki przed egzaminem ósmoklasisty

Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 16 marca 2020 r. dotycząca materiałów dla ósmoklasistów

Drogie Ósmoklasistki, Drodzy Ósmoklasiści,
od 16 do 25 marca, w dni powszednie, znajdziecie – na naszej stronie oraz na stronach internetowych wszystkich okręgowych komisji egzaminacyjnych – zestawy zadań, które możecie wykorzystać jako element powtórki przed egzaminem ósmoklasisty. W każdym zestawie przygotowaliśmy dla Was zadania z:
 języka polskiego, zorganizowane według lektur obowiązkowych z klasy VII i VIII
 matematyki, zorganizowane według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej z matematyki
dla klasy VII i VIII
języka angielskiego, zorganizowane według kluczowych umiejętności.

Zadania będziemy publikować codziennie ok. godz. 9:00, natomiast rozwiązania do nich – ok. godz. 15:00. Przez pierwsze dwa dni w każdym zestawie – oprócz samych zadań – znajdziecie kilka wskazówek na temat tego, jak je rozwiązywać oraz wyjaśnienia dotyczące odpowiedzi poprawnych i niepoprawnych w zadaniach zamkniętych, a także przykładowe rozwiązania zadań otwartych. Każdego dnia rozwiążcie tyle zadań, ile macie ochotę. To nie jest ani klasówka, ani egzamin. Za rozwiązanie tych zadań nie będziecie otrzymywać punktów. Potraktujcie tę pracę jako jeden z możliwych sposobów powtórki przed egzaminem. Rozwiązując zadania, możecie korzystać i z samej lektury, i ze swoich notatek lub książek, i z zasobów internetu. Pamiętajcie, żeby zawsze starać się zweryfikować, czy treść danej strony internetowej pochodzi ze źródła godnego zaufania. Możecie sprawdzić m.in. kto jest autorem tekstu; czy strona jest np. w domenie .gov albo .edu; czy strona jest aktualizowana; czy jest tworzona np. przez nauczyciela albo pracownika uniwersytetu (takie informacje często znajdziecie w zakładce „O nas” albo „Kim jesteśmy”). Nie przejmujcie się, jeżeli nie potraficie udzielić bezbłędnej odpowiedzi w każdym zadaniu. Czas powtórek przed egzaminem dopiero się rozpoczyna. Ważne, aby go dobrze wykorzystać. Te dni czasowego zawieszenia zajęć, które są przed nami, to bardzo dobra okazja, aby powtórzyć to, co już było; poćwiczyć to, co jeszcze sprawia Wam trochę kłopotów; przypomnieć sobie lektury; posłuchać i poczytać coś w języku obcym. Jeżeli macie taką możliwość – poproście rodzica albo nauczyciela, aby przeczytał Wasze odpowiedzi w zadaniach otwartych. Posłuchajcie, jakie uwagi Wam przekaże.
I koniecznie codziennie trochę poruszajcie się – poćwiczcie w domu. Nie spędźcie całego dnia przed ekranem laptopa, komputera lub telefonu. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zachowania odporności. Pamiętajcie o tym, aby dbać i o umysł, i o ciało!

Z pozdrowieniami,
Marcin Smolik
dyrektor CKE

Szkolny Konkurs Kaligrafii 2020

Szkolny Konkurs Kaligrafii

Uczniowie bystrzyckiej podstawówki Dzień Kultury Języka uczcili, przystępując 4 marca do szkolnego konkursu pięknego pisania.

Z każdej klasy wybrano prace najpiękniej wykaligrafowane, za które otrzymano szóstki z języka polskiego. Z nich wyróżniono po dwie finałowe z poszczególnych klas. Wystawę artyzmu kształtnego pisma naszych uczniów można podziwiać na parterze szkolnego korytarza. Zapraszamy.

Polonistki Szkoły Podstawowej w Bystrzycy


Images: podsumowanie 015.jpg

Pasowanie na czytelnika

"Kto czyta książki, ten żyje podwójnie..."

11 marca w bibliotece szkolnej odbyła się ważna uroczystość klas pierwszych Szkoły Podstawowej – „Pasowanie na czytelnika”. Dzieci zostały przywitane przez starszych kolegów z „Koła teatralnego” poprzez różne bajkowe postaci. Była Królowa Książka, Narrator, Elemelek, Hałabała, Pinokio, Kaczka, Miś, Zając. Królowa Książka wyjaśniła dzieciom, jak należy się obchodzić z książkami i korzystać z biblioteki, jak wspaniałe jest czytanie książek i co daje ono dzieciom. Uczniowie klas pierwszych wysłuchali wielu przydatnych czytelnikom informacji. Kolejnym punktem spotkania była bajkowa zgaduj-zgadula. Po zagadkach i pytaniach, nadszedł najważniejszy moment uroczystości czyli pasowanie za pomocą książki na dbającego i szanującego książki czytelnika. Na pamiątkę nowi czytelnicy otrzymali  dyplomy, które wręczyła Pani dyrektor Anna Chlebosz. Celem dzisiejszego spotkania było nie tylko pokazanie dzieciom biblioteki, ale przede wszystkim wprowadzenie w magiczny świat bajek, baśni i legend, rozbudzanie chęci sięgania po nie, oraz wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych. Staramy się także rozbudzać szacunek do książki.

Images: podsumowanie 015.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.03
3,587,003 Unikalnych wizyt