O szkole

Dokumenty

Samorząd Uczniowski

Losowa Fotka

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 11
-> Najnowszy użytkownik: KrystynaMarcinkowska

Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Szlachetna Paczka - grudzień 2020r.

Historia Rodziny

Do wiosny tego roku życie tej rodziny było przebiegało zupełnie normalnie. Rodzice pracowali, a dzieci uczęszczały do placówek edukacyjnych. Wybuch pandemii zweryfikował ich plany o szczęśliwym i dostatnim życiu. Rodzina z jedną walizką uciekła do Polski. Nie mieli tu rodziny ani mieszkania, ale wiedzieli, że i oni i ich dzieci będą tu bezpieczni. Dzięki pomocy dobrych ludzi otrzymali dach nad głową. Jednak to, co spędza im sen z powiek, to zorganizowanie swojego życia i domostwa od początku. Pan Filip znalazł już pracę. Pani Aleksandra zajmuje się dziećmi i domem, ale też szuka pracy. Rodzina utrzymuje się na razie z pensji pana Filipa i świadczeń na dzieci (2719 zł). Po opłaceniu kosztów utrzymania na członka rodziny pozostaje 415zł.

Piękno Rodziny

Małżeństwo pani Aleksandry i pana Filipa jest sobie bardzo oddane, a przy tym obydwoje podkreślają, jak bardzo są dumni ze swoich dzieci. Mimo ciężkiej sytuacji, w jakiej się znaleźli, wszyscy wspierają się wzajemnie. Spędzają dużo czasu na rozmowach i cieszą się każdym dniem. Pozytywne myślenie daje im nadzieję na lepsze jutro. Wspólnie gotują, czytają książki i oglądają telewizję. Uwielbiają wspólne niedzielne spacery na łonie natury. Mała Ola lubi zbierać kolorowe liście i robić z nich bukiety. Robert ma talent do nauki języków obcych. Pan Filip jest bardzo pracowity, podobnie jak pani Aleksandra. Rodzina wykazuje bohaterską postawę.

Czego potrzebuje rodzina:

Przede wszystkim żywności, ubrań oraz środków czystości. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, Państwo Aleksandra i Filip chcą przeznaczyć na zakup elementów niezbędnych do wyposażenia mieszkania.


Żywność trwała:

Herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach

Środki czystości:

Proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów

Odzież:

Aleksandra: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: 104cm,

Filip: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: 152 cm,

Robert: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: XL,

Ola: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: L,

Obuwie

Aleksandra: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 24,

Filip: Adidasy
Rozmiar: 38,

Robert: Adidasy
Rozmiar: 42,

Ola: Adidasy
Rozmiar: 34,

Materiały szkolne:

zeszyty, bloki, kredki, papier kolorowy, przybory do pisania

Wyposażenie mieszkania:

Kołdra, pościel (poszwy, prześcieradło), koc, poduszka, ręczniki

Szczególne upominki:

Aleksandra: nowy komplet garnków
Filip: kosmetyki męskie
Robert: klocki lego
Ola: zabawkę lusterko z malowidłami dla lalek


Jeśli chcą Państwo wspomóc tegoroczną edycję prosimy o przynoszenie produktów żywnościowych, środków chemicznych i ubrań do szkolnej portierni. Rzeczy będzie można zostawić u Pań z obsługi szkoły codziennie w godzinach od 8:00 - 13:00

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za okazane serce!!

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,749,192 Unikalnych wizyt