Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Celem spotkania było nie tylko pokazanie dzieciom biblioteki, ale przede wszystkim wprowadzenie w magiczny świat bajek, baśni i legend, rozbudzanie chęci sięgania po nie, oraz wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych. Staramy się także rozbudzać szacunek do książki. Jednocześnie zwracam się do Państwa z prośbą o zachęcanie dzieci do czytania, zwrócenie uwagi na poszanowanie książek oraz terminowe zwracanie wypożyczonych pozycji, ponieważ czekają na nie kolejni czytelnicy.

List do rodziców

Szanowni Państwo!

Rodzina odgrywa ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Nie zapominajmy, że pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Edukacja w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u małych czytelników zamiłowanie do książek. Wyrobienie nawyku czytania książek i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły. O tym, jakie znaczenie mogą mieć dla dzieci książki, musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo, Rodzice. Od dawien dawna rodzice i dziadkowie czytali swoim dzieciom bajki. Postarajmy się, aby tak było nadal. Nie zapominajmy o korzyściach, które płyną z czytania dla dzieci.

10 powodów dla których warto czytać dziecku książki

1.  Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami, a dzieckiem.  Dziecko wsłuchane jest w głos rodzica, a bliski kontakt daje poczucie bezpieczeństwa.

2.  Książki rozwijają wyobraźnię dziecka.

3.  Słuchanie czytanych książek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki i czytania.

4.  Książki wychowują.

5.  Książki wyrabiają wrażliwość. Niejedna książka poruszy nasze serca.

6.  Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas.

7.  Książki rozwijają pasje u dzieci.

8.  Czytanie książek przekazuje nam wiele informacji o dziecku.

9.  Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej  jest zrozumieć codzienne sprawy.

10. Książki podpowiadają, jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem.

 

Zachęcamy także, aby dzieci spróbowały poczytać państwu. Głośne czytanie, bowiem rozwija język i słownictwo, uczy myślenia, daje wiarę, ułatwia samodzielne czytanie i pisanie, doskonali umiejętność mówienia, rozwija wyobraźnię i pamięć. Dziecko nie ma później problemów z ortografią, czy stylistycznym budowaniem zdań. Dzisiejsze standardy wymagań oparte są przede wszystkim na rozumieniu treści. A czytanie jest drogą do lepszego wykształcenia a co za tym idzie także lepszego życia. Poświęcenie dziecku czasu na głośne czytanie, ale również słuchanie tego co dziecko nam czyta, zapobiega uzależnieniu od telewizji czy komputera. Dziecko jest mniej agresywne, a oddaje się w krainę marzeń i fantazji, rozwija zdolności manualne i plastyczne. Jest przez to wyciszone i spokojne. Myślę, że wspólne czytanie z dziećmi sprawi Państwu wiele przyjemności.

Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

 

Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

 

Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

 

Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,649,431 Unikalnych wizyt