Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Odwiedziny w Środowiskowym Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej

W ramach programu profilaktycznego "Po drugiej stronie lustra" uczniowie Gimnazjum w Bystrzycy odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy Małej. Dla młodych ludzi była to okazja, by odwiedzić, niektórzy - po raz pierwszy w życiu, mieszkańców i posłuchać o tym, jak pracują i uczą się osoby niepełnosprawne intelektualnie. Uczniowie zostali bardzo serdecznie przyjęci oraz ugoszczeni pierniczkami własnego wypieku. W ramach integracji bystrzycka młodzież zaprezentowała fragmenty

"Dziadów" A. Mickiewicza oraz "Krzyżaków" H. Sienkiewicza w formie przygotowanych krótkich scenek teatralnych. Ponadto uczniowie rozdali prezenty mikołajkowe: gry planszowe, materiały papiernicze, ozdoby choinkowe, piłki, itp.

Autorki programu uważają, że bardzo ważne jest, by organizować takie działania, które mają zwrócić uwagę na problemy, z jakimi spotykają się na codzień osoby niepełnosprawne intelektualnie. Dzięki takim sytuacjom uczniowie uczą się tolerancji, akceptacji, otwartości na innych oraz pomocy osobom niepełnosprawnym. Wzory postaw, czerpane m.in. z takich form realizacji programu, mogą stać się w dalszym życiu naszych uczniów bardzo przydatne i przyczynić się do zmiany postaw społecznych wobec niepełnosprawności.

Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję na jeszcze więcej spotkań w przyszłości.

 

Images: SAM_3340.JPG

 

Fragment Krzyżaków H. Sienkiewica w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Bystrzycy.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Jasełka w wykonaniu uczniów klasy II a szkoły podstawowej podziwiała także  społeczność klas 4-6 i gimnazjum. Miłym akcentem okazała się również teatralna niespodzianka przygotowana przez uczniów klasy 6a, którzy w ,,Etiudzie świąteczna” zaprezentowali swój talent aktorski i wprowadzili wszystkich w miły, zabawny i pełen życzliwości klimat świąt Bożego Narodzenia.


Images: IMG_1390.JPG

 

Uczniowie klasy II a SP

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

W 2017 Roku życzymy Państwu dużo zdrowia, spokoju i nadziei, niech Nowy Rok przyniesie wiele radości i satysfakcji w życiu rodzinnym i zawodowym.

 


 

Dyrekcja Zespołu Szkół w Bystrzycy


Images: wios2.jpg

"Tak niedawno wyszliśmy z piaskownicy..."- spotkanie z absolwentami naszej szkoły 2016 rok

Pani Anna Malita-Bień oraz pani Aneta Szpineta zorganizowały spotkanie zeszłorocznych absolwentów. Przy gorącej herbacie uczniowie opowiadali o swoich wyborach gdzie podjęli naukę w bieżącym roku szkolnym. Nie obyło się bez wspomnień płynących z chwil spędzonych w murach naszej szkoły i ciepłych słów dla pedagogów naszej placówki. Wspólnie oglądano fotografie z dawnych lat, a zwłaszcza z ostatniego wydarzenia – Balu Gimnazjalistów. To było miły powrót do przeszłości. Życzymy naszym byłym uczniom powodzenia.


Images: angielski3.jpg

Wesołych Świąt!!!

W dzień poprzedzający świąteczne ferie obejrzeliśmy piękne jasełka przygotowane przez Panią Magdę Świegot. Narodzonego Jezuska w żłóbku odwiedziły postacie bajkowe,  które wspaniale zagrali uczniowie klasy II c. Przedstawienie wprowadziło nas w cudowny nastrój świąteczny.Zobaczcie, kto odwiedził bożonarodzeniową szopkę:)
Images: kellysssssssssssssssss4.JPG

Konkurs na najładniejszą świąteczną klasę

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego, w naszej szkole zorganizowany został trdycyjny konkurs na najlepiej przystrojoną klasę z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Okazją do tego były Mikołajki. Tego dnia komisja, w której skład weszli: Pani Ilona Czernik, Pan Mariusz Michałowski oraz Pani Anna Błażków zdecydowała, że najładniej przystrojoną salą został gabinet nr 37, udekorowany przez klasę 3b GM. Komisja brała pod uwagę zarówno wygląd klasy, jak i przebrania uczniów. Wybór nie był łatwy, ponieważ wszyscy uczniowie stanęli na wyskości zdania. Miejsce drugie zajęła klasa 5b SP, a miejsce 3 - ex aequo klasy 4a SP, 4b SP, 5a SP, 1b GM, 2a GM, 2b GM, 3a GM.


Serdecznie gratulujemy.


Images: m_JAPONIA.jpg

Edukacja rówieśnicza z klasą III b GM

28 listopada klasa 3b GM rozpoczęła dwutygodniowy dyżur w ramach Edukacji Rówieśniczej. Temat, który jej towrzyszył brzmiał "Dietetyk - zawód niezbędny". W tym czasie uczniowie, starali się przekazać kolegom i koleżankom ze szkoły, informacje o tym, jak ważna jest zdrowa dieta, jaki ma wpływ na nasz organizm oraz udzielali porad zdrowotnych. Dzięki staraniom gimnazjalistów, mogliśmy zmierzyć wskażnik masy swojego ciała, czyli BMI (Body Mass Index), dowiedzieć się jakie produkty dobrze wpływają na organizm człowieka oraz wypróbować zdrowych potraw przygotowanych przez klasę 3 b. Dyżur klasy cieszył się dużym zainteresowaniem.


Images: DSCN0571.jpg

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2016 rok

„Jest taki dzień, który łączy wszystkich ludzi…”


10 - 11 XII 2016 r. - Dwudniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy w Bystrzycy


To już trzecie, równie udane spotkanie, kiedy to w bystrzyckiej świetlicy został zorganizowany Kiermasz Bożonarodzeniowy. Tym razem wspólne spędzanie czasu na warsztatach świątecznych (kulinarnych, plastycznych), kolędowaniu, występach przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół w Bystrzycy, służyło pozyskaniu środków finansowych na organizację zbliżających się obchodów 70-lecia Publicznego Przedszkola w Bystrzycy. Liczne atrakcje dla dzieci, w tym wspólne ubieranie choinki, jasełka, kawiarenka ze świątecznymi przysmakami, uczyniły te chwile wyjątkowymi. Podczas kiermaszu stworzono klimat bożonarodzeniowy poprzez konkurs na najpiękniejszą szopkę.


Przybyli goście mieli również okazję do zakupu ozdób choinkowych, stroików, świec oraz świątecznych smakołyków, które przygotowały panie z Klubu Seniora Kalina oraz uczestniczący w prowadzonych przez członkinie klubu warsztatach kulinarnych. Organizatorzy wydarzenia to: Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca”, Rada Rodziców ZS w Bystrzycy, Publiczne Przedszkole oraz Rada Sołecka.


Images: lyzwy1.JPG

Śladami Stasia i Nel

Uczniowie klasy 5a przeżyli przygody Stasia i Nel. Wcielili się w postacie bohaterów lektury  pt. „W pustyni i w puszczy” i odegrali kilka udanych scenek. To następne działanie naszych uczniów upamiętniające autora powieści przygodowej - Henryka Sienkiewicza - patrona roku 2016.


Działania te to również okazja do pogłębienia wiedzy o lekturze, oddania hołdu pisarzowi, a zarazem świetna zabawa teatralna. Nad przebiegiem inscenizacji czuwała nauczycielka j. polskiego Anna Malita-Bień.


Images: wios11.jpg

Mikołajki klas czwartych

6 grudnia uczniowie klas czwartych mieli wyjątkowy dzień. Swoje mikołajki spędzili na spektaklu pt. „W krainie mitów” w Ośrodku Kultury w Oławie. Sceniczna opowieść została przedstawiona przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza. Zostały w niej przedstawione losy pary urwisów, którzy przenoszą się do mitologicznego świata. Poznają tam: Prometeusza, Pytię, Ikara, Syzyfa oraz Midasa.  Uczniowie mieli okazję zapoznać się z mitami, które są jednym z fundamentów kultury śródziemnomorskiej i źródłem najistotniejszych wartości.


Po spektaklu czwartaki w mikołajowych czapeczkach wraz z wychowawcami udali się na spacer po oławskim rynku w poszukiwaniu św. Mikołaja. Wysiłek zwieńczyła niespodzianka przygotowana przez p. A.Malitę-Bień i p. K. Pikausa w postaci pysznej pizzy. Posiłkowi towarzyszyły wspomnienia z obejrzanego spektaklu i mikołajkowe opowieści.


Images: Bez tytułua.jpg

Maraton Pisania Listów

Dnia 8 grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów. Jest on organizowany co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). W Polsce pisze się je w setkach miejsc w całym kraju - w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Rezultaty są widoczne niemal od razu. Jest wiele dobrych wiadomości - ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. I my również się dołączyliśmy do akcji, która polega na tym, że wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los bohaterki – nasi uczniowie wybrali Annie Alfred - dziewczynkę z Malawi. Domagaliśmy się, by władze tego kraju chroniły osoby z albinizmem, na który cierpi Annie. Napisaliśmy wspólnie 105 listów. Są one ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę oraz nadzieję w walce o swoje prawa.


Images: sztafeta2.JPG

Wygenerowano w sekund: 0.25
1,481,698 Unikalnych wizyt