Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyskoteka Walentynkowa w naszej szkole

Tuż przed feriami wspólnie bawiliśmy się na Dyskotece Walentynkowej, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Jak zwykle można było dobrze potańczyć oraz zjeść smacznego tosta lub gofra. Przez tydzień zbierane były w szkole kartki Walentynkowe, które zostały odczytane podczas dyskoteki. Wielu szczęśliwców otrzymało po kilka kartek od swoich wielbicieli!!!!!!

 

Images: Szachy2.JPG

AIESEC W SZKOLE W BYSTRZYCY

W ramach programu ”Learn by Play” w styczniu 2016 gościły u nas w szkole dwie studentki z organizacji AIESEC. Jest to największa organizacja studencka na świecie, obecna w 110 krajach.


W pierwszym tygodniu Laura Muriel Texidor z Kolumbii przeniosła nas w ciepłe klimaty krajów latynoamerykańskich. Bardzo sympatyczna i ciepła wolontariuszka przybliżyła nam kulturę, zwyczaje, krajobrazy i przyrodę Południowej Ameryki. Na lekcjach angielskiego mieliśmy okazję poćwiczyć swoje umiejętności językowe. Ciekawość świata zmusiła uczniów do zadawania pytań i podawania odpowiedzi, oczywiście po angielsku. Największym powodzeniem cieszyły się lekcje tańca z Laurą. Na każdej przerwie tłumy uczniów zbierały się na korytarzu szkoły, aby poćwiczyć gorące rytmy latynoamerykańskie. Można śmiało powiedzieć, że przez tydzień mieliśmy prawdziwy karnawał (prawie jak w Rio de Janeiro).

 

Images: ozdabianie ciastek4.JPG

 

Images: IMG_3715.JPG

ZABAWA KARNAWAŁOWA

29 stycznia uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oraz "zerówki", bawili się na zabawie karnawałowej.Świetlica wiejska wypełniła sie przebierańcami, były królewny, diabełki, policjanci, kowboje i wiele, wiele innych postaci bajkowych. Podczas trzech godzin zabawy, dzieci miały okazję potańczyć, uczestniczyć w konkursach, pomalować twarze i przez chwilkę być postacią w  bańce mydlanej.
Images: wios13.jpg

Bezpieczne ferie

Już niedługo ferie zimowe!!!
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-III spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej w Oławie, którzy przypomnieli maluchom jak bezpiecznie bawić się i zachowywać podczas ferii.
Images: wpłata — kopia.jpg

Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej

27 stycznia uczniowie klasy IIIa, pod opieką p. Renaty Windysz i p. Halinki Szczerby, udali sie z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bystrzycy.
Po przyjściu przywitała nas sympatyczna bibliotekarka, Pani Małgorzata Teuchmann, która opowiedziała uczniom o pracy biblioteki, jej bogatym księgozbiorze, czytelnikach oraz różnych zajęciach, jakie odbywają się w bibliotece. Wizyta miała na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i zachęcenie do odwiedzania biblioteki.
Uczniowie wrócili do szkoły w dobrych nastrojach i z niecierpliwością czekają na następną przygodę z biblioteką.
Images: wios13.jpg

Zachęcamy do zakupu filmu z obchodów 70-lecia szkoły


Informujemy, że jest do kupienia profesjonalnie nakręcony film, w ozdobnej okładce z uroczystości obchodów 70-lecia szkoły. Cena płyty wynosi 20,00zł.


Film można zamówić u wychowawcy swojego dziecka lub wysyłając wiadomość w dzienniku elektronicznym do - nauczyciel Ilona Czernik.


Zamówienia przyjmujemy do piątku przed feriami czyli 29 stycznia 2016 roku.


Gorąco polecamy!


Jest to niewątpliwie ciekawa pamiątka z ważnej dla absolwentów szkoły uroczystości. Prosimy też o przekazywanie tej informacji osobom, które nie mają możliwości przeczytania tej wiadomości.

 

Images: SAM_3340.JPG

Lekcja WOS-u z gościem Panem Mariuszem Michałowskim - Radnym Gminy Oława

Dnia 11.12.2015r. klasa 2b gimnazjum miała zaszczyt gościć radnego gminy Oława Pana Mariusza Michałowskiego. Spotkanie odbyło się w ramach lekcji Wiedzy o społeczeństwie. Pan Michałowski zdradził nam tajniki swojej pracy. Uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w zabawie i wczuć się w role radnych, podczas sesji organizowanych przez gminę. Zabawa polegała na rozważeniu decyzji o zagospodarowanie wolnej przestrzeni. W sesji uczestniczyli przedstawiciele pomysłu na ogródki działkowe, stadiony, plaże, galerie handlowe, zieleń itp. Po przedstawieniu swoich argumentów, „radni” musieli podjąć trudną decyzję. W wyniku głosowania zwyciężyli przedstawiciele terenów zielonych. Gimnazjalistom bardzo spodobała się taka forma lekcji i na pewno niejednego z uczniów zachęciła do pracy na rzecz gminy.


Tekst: Jessica Kivrak

Images: DSCN6.jpg

Dokarmiamy ptaki

Spadł snieg, ścisnął mróz, a ptaki..... szukają pożywienia. Uczniowie z klasy III "a" SP pomagają ptakom przerwać ten zimowy czas. Dzisiaj, wraz z leśniczym,  wywiesiły pokarm dla skrzydlatych przyjaciół.
Images: ROK SZKOLNY4.JPG

Images: Mielnik M.JPG

Podsumowanie akcji - Mikołajki 2015 rok

Mikołajki w szkole odbyły się na wesoło. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przebrali się za Mikołaja. Klasy również zostały przystrojone w klimacie świątecznym. Zrobiło się przyjemnie i klimatycznie. W ramach rywalizacji o puchar szkoły, każda klasa przygotowała się do oceny komisji, która jak co roku oceniała liczbę czapek mikołajkowych, ilość przebrań za Mikołaja oraz wystrój klasy.

W tym roku wygrała klasa IV B Szkoły Podstawowej. Gratulujemy!!


Uczniowie obejrzeli również spektakl "Pani Mikołajowa" przygotowany przez zespół kółka teatralnego działającego pod przewodnictwem nauczycielek języka polskiego p. Beaty Lasoty i p. Anny Pawulich. Zachwyciły nas szczególnie przerywniki muzyczne z lat 80-tych i postać żony Mikołaja, którą bardzo wiarygodnie odtworzyła Amelka Pawłowska z kl.VI oraz postać Mikołaja, którą zagrał Mateusz Mondzelewski rownież kl.VI.


Gratulujemy wspaniałego aktorstwa!


Samorząd Uczniowski

Images: dn2.JPG

Podziękowania za pomoc w organizacji akcji Szlachetna paczka

Images: CAM00192.jpg

 

Pani Agata Rodziewicz- Struzik i uczniowie klas drugich gimnazjum przy Zespole Szkół w Bystrzycy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji akcji „Szlachetna paczka” wszystkim ludziom dobrej woli, a szczególnie:

Panu Andrzejowi Bilewiczowi, Pani Anecie Kalinowskiej i Panu Piotrowi Wasylikowi – właścicielom sklepu Odido na ul. Partyzantów w Jelczu- Laskowicach, rodzicom, nauczycielom i społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół w Bystrzycy.

 

Images: m_CAM00086 ZEILONY LAS 2.jpg

SZLACHETNA PACZKA W ZESPOLE SZKÓŁ W BYSTRZYCY

Szlachetna paczka  to ogólnopolska akcja, której celem jest niesienie pomocy rodzinom potrzebującym. W wielu miejscach Polski  działają jej lokalne oddziały, inicjujące  i koordynujące  na swoim terenie zbieranie rzeczy materialnych, które

w postaci paczek wędrują do wybranych rodzin.
Zbiórkę rzeczy dla rodziny potrzebującej zainicjowała pani Agata Rodziewicz- Struzik - nauczycielka języka angielskiego, której przy wsparciu pani wicedyrektor Zespołu Szkół w Bystrzycy, całego grona pedagogicznego oraz wielkiemu zaangażowaniu swoich podopiecznych z klasy drugich gimnazjum, udało się przygotować  Szlachetną Paczkę.

W błyskawicznym tempie do akcji przyłączyły się pozostałe klasy, a także cała społeczność lokalna. Do szkoły w ciągu kilku tygodni trafiło mnóstwo produktów spożywczych, środków czystości, przyborów szkolnych, zabawek i odzieży, które zostały podarowane wskazanej rodzinie. Dodatkowo postanowiono wspomóc rodzinę, zakupując lodówkę. Uczniowie przez tydzień pracowali nad zdobyciem środków. Podczas przerw sprzedawane były ciasta domowej roboty, dzięki czemu w tydzień zebrano znaczną sumę pieniędzy. Uczniowie klas drugich gimnazjum w ostatnich dniach zbiórki godzinami pakowali prezenty. Ostatecznie była ich rekordowa liczba.
Nie ma  lepszej  zapłaty, niż widok szczęścia i radości w oczach członków obdarowanej rodziny. Samorząd uczniowski podjął decyzję, że co roku będzie pomagać wolontariuszom Szlachetnej Paczki i uszczęśliwiać ludzi.

 

Images: mania1.JPG

 

Images: jaselka wigilia 2012 014.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.02
934,636 Unikalnych wizyt