O szkole

Dokumenty

Samorząd Uczniowski

Losowa Fotka

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 11
-> Najnowszy użytkownik: KrystynaMarcinkowska

Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Przez poezję z humorem

3 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski klas 0-3 "Przez poezję z humorem". Każdą klasę reprezentowały dwie osoby. Dzieci bardzo mocno się zaangażowały w ten konkurs i rewelacyjnie przygotowały. Dla nas każdy był wygranym, ale naszą szkołę w konkursie gminnym mają zaszczyt reprezentować: Klara Czachor z 1b i Liliana Burtan z 2a. Serdecznie gratulujemy:)
Images: podsumowanie 015.jpg

Rymcerze w naszej szkole

WIZYTA RYMCERZY Z PROJEKTEM "NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA" W NASZEJ SZKOLE !!!

Images: podsumowanie 015.jpg

Każdy chciał zrobić sobie selfi z Bęsiem i Dj Yonasem:)

Andrzejki 2019 u najmłodszych

Z wielkim zaciekawieniem, radością i chęcią spełniania tego, co nam wróżba pokaże, obchodziliśmy dzisiaj Andrzejki w klasie 1a. Najwięcej radości przyniosły nam informacje, że w najbliższym czasie polecimy w kosmos, ktoś z nas zostanie milionerem, lekarzem, strażakiem. Ku przestrodze, wiemy, że musimy jeść mniej słodyczy, pić więcej wody i nie stwarzać konfliktów. A o tym wszystkim powiedziały nam wróżby. To był wspaniały dzień.
Images: podsumowanie 015.jpg

Pan Tadeusz - listopad 2019

Aktor pan Andrzej Jurczyński w bystrzyckiej szkole wygłasza tekst ,,Pana Tadeusza”  Adama Mickiewicza.

25 listopada naszą szkołę odwiedził pan Andrzej Jurczyński, krakowski aktor, przedstawiający w monodramie ''Spór o Zamek" fragmenty "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Artysta płynnie wprowadził uczniów w klimat epopei narodowej, czytając fragment "Latarnika" Henryka Sienkiewicza. W mistrzowski sposób zaprezentował historię bohaterów utworu, z łatwością, wcielając się w różne postacie.  Kunsztowną interpretacją tekstu sprawił, że uczniowie mogli poczuć atmosferę Soplicowa i zapoznać się z niektórymi wątkami  Mickiewiczowskiej epopei.

Images: podsumowanie 015.jpg

Dzień Pluszowego Misia 2019

Nasi najmłodsi, w wyjątkowo uroczysty sposób, świętowali  przypadający na 25 listopada Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś":)))
Images: podsumowanie 015.jpg

Łańcuch Dobra LISTOPAD 2019

Uczniowie naszej szkoły już drugi raz włączyli się do akcji charytatywnej Stowarzyszenia ProSalute, która polegała na stworzeniu jak najdłuższego papierowego łańcucha choinkowego. Tworzenie tego łańcucha ma wymiar symboliczny – ma pokazać dzieciom cierpiącym na dystrofię mięśniową, że tyle osób, ile tworzyło łańcuch wspiera ich w chorobie. Dodatkowo celem akcji jest zebranie funduszy na rehabilitację dzieci dzięki sprzedaży łańcucha oraz pobicie rekordu Guinnessa.

Images: podsumowanie 015.jpg

JEŚLI KTOŚ Z PAŃSTWA CHCIAŁBY WSPOMÓC STOWARZYSZENIE PROSALUTE I ZAKUPIĆ FRAGMENT WYKONANEGO PRZEZ NAS ŁAŃCUCHA, PROSIMY O KONTAKT Z SEKRETARIATEM SZKOŁY!

Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

Zachęcamy uczniów szkoły podstawowej wraz z rodzicami do udziału w Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Uczniowie naszej szkoły będą rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VI i i klasy VII-VIII.

Szopkę należy wykonać z dowolnych materiałów, dowolną techniką, powinna to być przestrzenna praca plastyczna. Prace składamy do 9 grudnia 2019 roku u pani Renaty Windysz w bibliotece szkolnej . Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 grudnia 2019 roku podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy. Uczestnicy kiermaszu będą mieli możliwość oddania głosu na najładniejsze szopki bożonarodzeniowe. Głosy zostaną policzone przez Komisję i w ten sposób zostaną wyłonieni zwycięzcy. Laureaci konkursu otrzymają nagrody a pozostali uczestnicy drobne upominki. Wszystkie prace będzie można podziwiać na wystawie w szkole w dniach od 09-12 grudnia 2019 i w świetlicy wiejskiej podczas kiermaszu.

 

andrzejkowa dyskoteka 2019

Dyskoteka andrzejkowa już za nami - przeczytaj, jak było!

Images: podsumowanie 015.jpg

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM RODZICOM I NAUCZYCIELOM, KTÓRZY ZGODZILI SIĘ PILNOWAĆ NAS W CZASIE DYSKOTEKI!

powiatowe Ślązaki 2019

Liczna grupa uczniów z naszej szkoły zakwalifikowała się do powiatowego etapu konkursu zDolny Ślązak z różnych przedmiotów. 21 listopada mierzyli się oni z zadaniami z języka niemieckiego i angielskiego. A oto najlepsi z języków obcych w naszej szkole... GRATULUJEMY!

Images: podsumowanie 015.jpg
JĘZYK NIEMIECKI: Oliwia Prokopowicz, Sylwia Mucha, Julia Liebenthal

Images: podsumowanie 015.jpg
JĘZYK ANGIELSKI: Martyna Kaczmarska, Kacper Kasperek, Magda Bator, Julia Liebenthal, Sylwia Mucha, Roksana Musiał

Dzień życzliwych słów

21 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Życzliwych Słów - w tym dniu ludzie wymieniają się miłymi słowami, aby choć trochę poprawić sobie humor w szary, listopadowy dzień. Nasi uczniowie także włączyli się do obchodów Dnia Życzliwych Słów. Na przygotowanych karteczkach wymieniali się komplementami, a z karteczek powstał długi łańcuch, który ozdobi naszą szkolną choinkę.

Images: podsumowanie 015.jpg

Bezpieczni na drodze- warsztaty edukacyjne.

W dniu dzisiejszym, tj.20.11.2019, w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. "Bezpieczni na drodze". Omawiano na nich bezpieczne zachowanie się na drodze oraz jaki mamy wpływ na nasze bezpieczeństwo. Klasy 1-3 oraz "zerówkowicze" chętnie brały udział w konkurencjach oraz zadaniach jakie przygotowała nam Pani Małgosia Mazur. Warsztat był częścią projektu "Odlotowy Playroom". Jednocześnie zachęcamy do oddawaniaa głosów na naszą szkoną świetlicę. https://www.siegrasiema.com/swietlice/234
Images: podsumowanie 015.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,069,324 Unikalnych wizyt