Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

VII Gminny Konkurs Przyrodniczy klas III

Wystawa gadów egzotycznych

13 maja naszą salę gimnastyczną opanowały gady egzotyczne.
Images: m_29.jpg

apel - Konstytucja 3-go Maja

30 kwietnia klasa 1a przedstawiła krótki program artystyczny poświęcony obchodom kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Przez wiele lat o tym tak ważnym dla narodu polskiego wydarzeniu nie wolno było mówić. W czasie apelu klasa 1a przypomniała uczniom najważniejsze fakty i wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem pierwszej w Europie konstytucji. Mimo rozbiorów pamięć o tym wydarzeniu pomagała Polakom podtrzymać dążenia do niepodległości, a ten niezwykle postępowy, jak na tamte czasy dokument, do dzisiaj uznaje się za ukoronowanie wszystkiego, co dobre i oświecone w polskiej historii i kulturze.

Images: KONSTUTUCJA APEL 2015.jpg

Po apelu podsumowano Dzień Samorządności. W kategorii szkoły podstawowej zwyciężyła klasa 4a, a w gimnazjum klasa 1b - GRATULUJEMY!

Finał konkursu plastycznego

Przepiękne prace przygotowali uczniowie klas 0-III na Konkurs Plastyczny "Kwiaty Wiosny", przeprowadzony  przez p. Małgorzatę Buczak i p. Danutę Klepacką.
28 kwietnia rozstrzygnięto konkurs i nagrodzono zwycięzców.
Images: fundacja rosa 028.jpg

Pasowanie na czytelnika

"Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka."

Maksym Gorki

Images: fundacja rosa 028.jpg

W bibliotece szkolnej odbyła się ważna uroczystość klas pierwszych Szkoły Podstawowej – „Pasowanie na czytelnika”. Dzieci zostały przywitane przez starszych kolegów z klas I gimnazjum poprzez różne bajkowe postaci. Była Królowa Książka, Czerwony Kapturek, Kot i Krasnoludki. Bajkowe postaci wyjaśniły dzieciom, jak należy się obchodzić z książkami i korzystać z biblioteki, jak wspaniałe jest czytanie książek i co daje ono dzieciom. Uczniowie klas pierwszych wysłuchali wielu przydatnych czytelnikom informacji. Kolejnym punktem spotkania była bajkowa zgaduj-zgadula Po zagadkach i pytaniach, nadszedł najważniejszy moment uroczystości czyli pasowanie za pomocą książki na dbającego i szanującego książki czytelnika. Na pamiątkę nowi czytelnicy otrzymali  dyplomy, które wręczyła Pani dyrektor Ilona Czernik, prośby książki i słodką niespodziankę.

Celem dzisiejszego spotkania było nie tylko pokazanie dzieciom biblioteki, ale przede wszystkim wprowadzenie w magiczny świat bajek, baśni i legend, rozbudzanie chęci sięgania po nie, oraz wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych. Staramy się także rozbudzać szacunek do książki.

 

Finał kampanii "Pola nadziei" - Marsz Żonkilowy 2015 rok

24 kwietnia 2015 roku delegacja uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Marszu Żonkilowym, ktorego celem było wyrażenie solidarności z osobami chorymi na nowotwory. Uczniowie przynieśli na akcję papierowe żonkile,
które będą podziękowaniem za wsparcie finansowe działalności hospicyjnej. Było kolorowo, z uśmiechem i nadzieją. Przez Rynek przeszła młodzież, niosąc w rękach symbol solidarności z podopiecznymi oławskiego Hospicjum Domowego "Caritas". Żonkilowy Marsz Nadziei udowodnił, że przynajmniej na chwilę udało się pokolorować świat tych, którzy na co dzień walczą z chorobą.Podsumowanie charytatywnego pikniku rodzinnego

11 kwietnia 2015 roku na obiekcie sportowym w Bystrzycy odbył się  rodziny piknik charytatywny, którego celem była pomoc dwom chorym na chorobę nowotworową mieszkańcom
miejscowości. Na imprezie było wiele atrakcji. Występy artystyczne przedszkolaków, zespołu wokalnego "Słoneczniki". Strażacy i ratownicy medyczni przedstawili akcje ratowniczą w czasie wypadku
komunikacyjnego. Dla najmłodszych przygotowany był kącik z malowaniem twarzy, z różnymi zabawami. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się zamek dmuchany. Figlom, podskokom nie
było końca. W czasie imprezy odbył się turniej piłki nożnej. Wieczorem uczestnicy bawili się przy występach zespołu. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa. Każdy los wygrywał.

Images: fundacja rosa 028.jpg

Zaproszenie na charytatywny piknik rodzinny

Zaproszenie


Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bystrzycy i okolicznych miejscowości na charytatywny piknik rodzinny, który odbędzie się
w dniu 11 kwietnia 2015 roku(sobota) na  szkolnym obiekcie sportowym.
Początek imprezy o godzinie 12:00.

Harmonogram imprezy

12.00 – 15.00  rozgrywki piłki nożnej – w międzyczasie pokaz AUTOLIV;  oraz kącik dla dzieci(malowanie twarzy, zabawy dla dzieci itp.)
15.00 – występ przedszkolaków , zespół Słoneczniki, pokaz Straży Pożarnej
17.00 – licytacja I
17.15 – pokaz Ratownictwa Medycznego
18.00 – licytacja II
18.30 – występ zespołu muzycznego
19.00 – losowanie nagrody głównej
19.30 - występ zespołu muzycznego

Przedmioty przeznaczone na licytację:
( koszulka z podpisem Lewandowskiego, książka z podpisem Dariusza Michalczewskiego, koszulka Śląska z podpisami, piłka ATLETICO MADRYT z podpisami, piłka od Maćka Zielińskiego z podpisami, weekend dla 2 osób w  hotelu Gołębiewski, miedzioryt podarowany przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

Fanty na nagrody główne w loterii:
- Pralka Elektrolux
- Mikrofalówka
- Blender
- Czajnik
- Traktor na pedał „500”
- DVD
- Zestaw sztućców
- Bon w kwocie 1 000 zł do sklepu  rowerowego
- Tablet LENOVO
- Laptop
- Bony Pizza Joker


Pozyskane pieniądze zostaną w całości przeznaczone na leczenie ciężko chorych absolwentów naszej szkoły. Liczymy na państwa zaangażowanie i hojność.
Organizatorzy:             
Michał Rado, Marcin Bojakowski,
Zespół Szkół, Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca  i Sołectwo w Bystrzycy

Images: m_29.jpg

Dzień Samorządności

Relacja z Dnia Samorządności - przeczytaj koniecznie!

Images: WIOSNA 2015 STRONA PIERWSZA.jpg

autor zdjęć - JAKUB BIESZCZAD (1a gm)

Konkurs informatyczny - Interiada

Dnia 20.03.2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie odbył się finał Powiatowego Konkursu dla gimnazjalistów – Turniej Wiedzy o Internecie „Interiada”.
Do finału awansowały trzy szkoły, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach:
Gimnazjum nr 2 w Oławie
Zespół Szkół w Bystrzycy
Gimnazjum nr 1 w Oławie

Zespół Szkół w Bystrzycy reprezentowali uczniowie klas III - Błażej Malarz, Maria Lasocka oraz Leonard Feszczuk.
Images: nauczyciel4.JPG
Gimnazjaliści odpowiadali na pytania zamknięte wyświetlane w formie prezentacji. Mieli również możliwość korzystania z kół ratunkowych: pól na pół, pytanie do eksperta i pytanie do publiczności. Każdej z drużyn towarzyszyli kibice, którzy również mieli możliwość uczestniczenia w turnieju, odpowiadając na jedno pytanie dotyczące sprzętu niezbędnego do połączenia z Internetem.

Po trzeciej rundzie rywalizacji wygrywał Zespół Szkół w Bystrzycy, natomiast między Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 rozegrała się dogrywka.

Ostateczne wyniki rywalizacji:

 

1 miejsce - Zespół Szkół w Bystrzycy:

2 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Oławie:

3 miejsce - Gimnazjum nr 2 w Oławie:


Gratulujemy!

Powitanie wiosny!!!

Wiosna już się rozgościła na dobre!!!
Uczniowie klas pierwszych i drugich ostatecznie pożegnali dziś zimę!
Images: DEUTSCH WAGEN TOUR 1 m_IMG_6790.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.03
647,210 Unikalnych wizyt