Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Rekrutacja do przedszkola i klasy I

Terminy rekrutacji do szkół i przedszkoliZarządzenie Wójta Gminy Oława nr 21/2019 z 17.01.2019r.
w sprawie ogłoszenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym wzorów dokumentów, składanych do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Oława na rok szkolny 2019/2020.

 

Załącznik nr 1 do Zarządzenia 27/2018 - terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego

 

Załącznik nr 2 do Zarządzenia 27/2018 - Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w publicznym przedszkolu:

 

Załącznik nr 3 do Zarządzenia 27/2018 - Wniosek o przyjęcie dziecka od oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej:

 

Załącznik nr 4 do Zarządzenia 27/2018 - Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I szkoły podstawowej

 

Pierwszaki poznają ciekawe zawody

Uczniów klas pierwszych 14 czerwca odwiedziła JEJ MAGNIFICENCJA dr Aleksandra Aszkiełowicz Prorektor ds. Ogólnych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu.

Największą atrakcją spotkania był pokaz stroju rektora.

Dzieci mogły przymierzyć płaszcz i poczuć ciężar berła i założyć łańcuch z symbolami uczelni.

Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca prorektora na uczelni wyższej.

Chętnie zadawali pytania dotyczące nauki studentów.

Uczniowie wraz z wychowawczyniami klas pierwszych składają serdeczne podziękowanie za spotkanie i do zobaczenia w progach uczelni!

Images: szlachcice 1.jpg

Wycieczka do WIOSKI INDIAŃSKIEJ "Pocahontas" we Wrocławiu

13 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się do Wioski Indiańskiej.

Indiański przewodnik ciekawie opowiadał o kulturze Indian. Pod jego fachowym okiem dzieci zdobywały kolejne sprawności za wykonane zadania.

„Młodzi wojownicy” mieli też czas na posiłek.

Na zakończenie wycieczki na pamiątkę pobytu w wiosce, otrzymali okolicznościowe dyplomy.

Images: szlachcice 1.jpg

ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC 19.06.2019

19.06.2019 r.

ZAMIAST KWIATKA

NIOSĘ POMOC

WIKTORII GRĘBOWICZ


Dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną zwaną gangliozydozą GM1, która powoduje postępującą degradację psychoruchową. Dziewczynka wymaga stałej opieki rodziców, a jej stan zdrowia zależny jest od intensywnej rehabilitacji.


Zwracamy się z prośbą do Wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie nawet najdrobniejszej kwoty na rzecz Wiktorii. I tym razem bardzo liczymy na Państwa wsparcie i dobre serce.

Nadmieniamy, że to już piąta akcja ,,ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC” organizowana przez naszą szkołę. Pragniemy, aby stała się tradycją naszej społeczności, bo dzięki takim serdecznym gestom możemy sprawić radość potrzebującym. Wierzymy w Państwa dobroć.


Zebrane pieniądze zostaną przeliczone przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu i przekazane na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” na rzecz Wiktorii Grębowicz (numer konta Alior Bank SA 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, subkonto 13026)

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bystrzycy

wycieczka klasy 7ab do Trójmiasta 2019

Klasy siódme wybrały się w tym roku szkolnym na wycieczkę do Trójmiasta. W drodze do Gdańska odwiedziliśmy również przepiękny zamek krzyżacki w Malborku. Zachwyciły nas uroki Sopotu i Helu. Na Hel wybraliśmy się statkiem, a niezapomniana podróż powrotna odbyła się pociągiem na trasie Hel -Gdynia. W trakcie wycieczki nie zabrakło czasu na lenistwo na pięknych piaszczystych plażach Sopotu i Helu oraz na zabawy z fokami w Fokarium na Helu. Była to zdecydowanie najlepsza wycieczka klasowa.

Images: podsumowanie 015.jpg


Bezpiecznie ze zwierzętami

W dniu dzisiejszym, dzięki uprzejmości firmy ACANA POLSKA, najmłodsze dzieci z klas 0a i 0b, miały prezentację na temat bezpiecznego przebywania w towarzystwie psów i kotów. Pani Emilia Windysz- Kukiełka, która prowadziła zajęcia, uczyła nas szacunku do zwierząt oraz sposobu ich dobrego traktowania. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Nawet nasz szkolny pupil, kotek, dostał torbę pełną upominków.
Images: szlachcice 1.jpg

zbiórka darów dla Oleśnicy Małej czerwiec 2019

Szkolne Koło Wolontariatu każdego roku włącza się w pomoc potrzebującym. Kolejny raz zorganizowaliśmy zbiórkę darów żywnościowych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej, który jest ośrodkiem wsparcia dziennego pobytu przeznaczonym dla dorosłych osób przewlekle chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo z naszego regionu. Osoby tam przebywające, uczą się samodzielności, m.in. gotowania, dlatego corocznie zbieramy artykuły żywnościowe, które następnie trafiają do podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się uzbierać spory zapas produktów spożywczych - makaronów, kasz, ryżu, mąki, cukru, herbat, oleju itd. Na zdjęciu poniżej znajduje się tylko niewielka część tego, co udało się zebrać dzięki Wam:)

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali dobre serce i przyłączyli się do naszej akcji!!!

Images: podsumowanie 015.jpg

klasy piąte na wycieczce w Krakowie

Klasy piąte uczestniczyły w tym roku szkolnym w dwudniowej wycieczce do Krakowa. Pierwszego dnia podziwialiśmy zabytki byłej stolicy, drugiego dnia wybraliśmy się do kopalni soli w Bochni. Ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Motyli oraz warsztaty kulinarne pt."Heca z pieca". W czasie wycieczki nie zabrakło miejsca na relaks i odpoczynek przy ognisku oraz wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu:)

Images: podsumowanie 015.jpg

Wycieczka do Zoo

Dzisiejszego dnia wybraliśmy się na wspaniałą wycieczkę do opolskiego ZOO. Egzotyczne zwierzęta, ptaki, wilki, pandy i flamingi robiły na nas potężne wrażenie. Pomimo upału doskonale spędziliśmy ten dzień, jesteśmy bardzo szczęśliwi. Posiadamy nową wiedzę i wspaniałe wrażenia.

Serdecznie pozdrawiamy, Zerówka :)
Images: aw7.jpg

Leśne warsztaty

Na czym polega praca leśnika? Czy Wąż Eskulapa jest jadowity? …

Tego wszystkiego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiedzieli się uczniowie klas pierwszych na warsztatach prowadzonych przez p. Katarzynę Kopacką i p. Szymona Żaka.

Przeprowadzone zajęcia pozwoliły pierwszakom poznać pracę pracowników Nadleśnictwa. Uczniowie mogli podziwiać mundury, sprzęt, którym posługują się leśnicy w swojej codziennej pracy oraz zapytać o interesujące ich tematy.

Bardzo dziękujemy za pomoce edukacyjne otrzymane na pamiątkę tego spotkania!

Images: aaaa1.jpg

Dzień Dziecka 2019

Na ten dzień dzieci czekają cały rok. Dorośli o tym pamiętają i przygotowali dla maluchów i starszych uczniów mnóstwo atrakcji. Dzień Dziecka, który przypada w sobotę 1 czerwca, w naszej szkole obchodzony był dzisiaj, 30 maja. Dzieci spędziły go aktywnie na świeżym powietrzu. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców, Panu Krystianowi Pikausowi oraz Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie tak radosnych obchodów tego święta!
Images: aw7.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.04
2,702,399 Unikalnych wizyt