Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych Herodiada 2015

15 stycznia 2015 roku klasa II a Szkoły Podstawowej uczestniczyła w Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych Herodiada 2015 r. Do konkursu przystąpiły szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Oława. Przegląd został podzielony na dwa spotkania, pierwsze odbyło się 14 stycznia w Godzikowicach, drugie dzień później w Bystrzycy. Podczas przeglądu wystąpiło ponad 200 uczestników. W świetlicy wiejskiej w Bystrzycy zaprezentowały się zespoły artystyczne z SP w Ścinawie Polskiej, Przedszkola w Bystrzycy, SP w Bystrzycy i Gimnazjum nr 3 w Oławie. Komisja wyróżniła wszystkich, nie przyznając pierwszego miejsca.

 

Images: fundacja rosa 028.jpg

 

zabawa karnawałowa

ZABAWA KARNAWAŁOWA - ZAPRASZAMY!!!


Rada Rodziców i Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” zapraszają na zabawę karnawałową, która odbędzie się 14 lutego 2015 roku w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy. Mile widziani są Państwa bliscy, rodzina, przyjaciele, znajomi. To świetna okazja, aby szampańsko spędzić ostatki i walentynki, a jednocześnie wesprzeć miejscową szkołę. Całkowity dochód z imprezy będzie bowiem przeznaczony na organizację obchodów 70-lecia szkoły w Bystrzycy.


Liczymy na Państwa obecność!

Szczegóły przekażemy wkrótce!

Więcej informacji pod numerami telefonów:

605837782, 669863800, 713130217


Jasełka 2014 rok

19 grudnia 2014 roku uczniowie klasy II a szkoły podstawowej przygotowały tradycyjne jasełka pod kierunkiem pani Haliny Szczerby. Piękna scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Po raz kolejny mogliśmy wspólnie przeżyć historię Józefa i Maryi szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to właśnie do nich i małego Jezusa przybyli pasterze i trzej mędrcy by złożyć pokłon i dary. W trakcie przedstawienia poznaliśmy znaczenie symboli świątecznych: opłatka, choinki, pierwszej gwiazdki. Pełne wspaniałej muzyki, śpiewów i ruchu scenicznego widowisko wzruszyło głęboko widzów. Młodych artystów nagrodzono burzą oklasków. Na zakończenie jasełek wszyscy wysłuchaliśmy życzeń złożonych przez Dyrekcję. Zobacz foto relację.

 

Zdjęcia wykonał: Wiktor Buczak klasa V

 

Images: wios13.jpg

 

 

Finał Konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową 2014 rok (IV edycja)

W tym roku odbyła się już IV edycja Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Uczniowie przygotowali rekordową ilość szopek - było ich aż 26. Pomysłowość uczniów i rodziców zachwyciła wszystkich uczestników Jarmarku Bożonarodzeniowego - na którym wystawiane były te dzieła sztuki. Po raz pierwszy laureatów konkursu wybrali uczestnicy kiermaszu. Każdy mógł wybrać jedną, najpiękniejszą jego zdaniem szopkę, a głos z nazwiskiem autora wrzucić do urny.

 

Zdjęcia wykonał Wiktor Buczak z klasy V a

 

Images: herodiada 340.jpg

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2014 ROK


 

13-14.2014 roku w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy odbył się jarmark bożonarodzeniowy zorganizowany przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Bystrzycy i Stowarzyszenie "Moja Bystrzyca" i Radę Sołecką. Zobacz relację.

 

 

Zdjęcia wykonali: Ada Michałowska I a gm i Wiktor Buczak klasa V

 

 

Images: nauczyciel4.JPG

 

 

orkiestrowy szalik

Uwaga uczniowie!
Udziergaliśmy baaardzo długi szalik! Nasz szkolny szalik (połączony z klasowych szalików) zostanie przekazany w przyszłym tygodniu koordynatorowi akcji. Następnie szaliki ze szkół z całego powiatu oławskiego zostaną połączone w jeden WIELKI ZIMOWY SZALIK i zlicytowane w ramach tegorocznego oławskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na oławskim rynku.
Nasz szkolny szalik liczy 2870 cm, czyli 28 metrów 70 centymetrów:)
Wyniki poszczególnych klas można przeczytać rozwijając newsa. Każda klasa, która zaangażowała się w dzierganie szalika otrzymuje +20 punktów w konkursie o puchar dyrektora szkoły.


Images: SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK.jpg

Góra Grosza 2014

PODSUMOWALIŚMY AKCJĘ GÓRA GORSZA - DZIEWCZYNY Z 2A PRZYGOTOWUJĄ ZBIORCZE PROTOKOŁY :)

Images: GORA GROSZA 2014.jpg

Konkurs recytatorski klas I-III

Jak co roku, na początku grudnia, w naszej szkole odbywa się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. Zwycięzcy tego etapu  będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim pt."Witajcie w naszej bajce", organizowanym przez SP Drzemlikowice.
Images: konkurs recytatorski klasi I-III grudzien 2014 i gminny konkurs 027.jpg

jarmark bożonarodzeniowy

Jest taki czas, który łączy wszystkich ludzi


Dyrekcja Zespołu Szkół i Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” i Rada Sołecka zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców Bystrzycy i Janikowa na dwudniowy jarmark bożonarodzeniowy w dniach 13-14.12.2014 roku w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy.


Program Kiermaszu Bożonarodzeniowego

Sobota

od 14.00 – 17.00

Warsztaty świąteczne:

· kulinarne

· plastyczne

· zabawy dla dzieci

· wspólne ubieranie choinek

17.00 – Plenerowe Przedstawienie Teatru Formy pt. „Powrót kucharzy, czyli manewry wojskowe”./miejsce: plac przy świetlicy wiejskiej w Bystrzycy/

Niedziela

od 15.00 – 18.00

w programie:

· Wspólne kolędowanie i życzenia świąteczne

· Występy dzieci z przedszkola i szkoły oraz seniorów

· Prezentacja stołu wigilijnego

· Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę

· Kawiarenka

W trakcie trwania kiermaszu możliwość zakupienia ozdób choinkowych,stroików, świec, ciast, pierogów itp.

Dochód przeznaczony będzie na organizację obchodów 70 lecia szkoły w Bystrzycy.

mikołajki

Do naszej szkoły chodzą same grzeczne dzieci, dlatego i w tym roku Święty Mikołąj o nas nie zapomniał:)

Zdjęcia "mikołajkowych klas" wykonała Agata Gierczak (3b gm)


Images: mikolaj 2014 d.jpg

dyskoteka andrzejkowa

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA JUŻ ZA NAMI...
Zdjęcia wykonała Natalia Wawrzyniak (klasa 3a gm)

Images: dyskoteka andrzejkowa 2014 strona tytulowa.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.02
574,795 Unikalnych wizyt