Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Sukcesy uczniów w konkursach

Images: IMG_8129.JPG

Zamiast kwiatka niosę pomoc - podsumowanie

23.06.2017 roku w dniu zakończenia roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wręczyli swoim wychowawcom podziękowania. Zamiast bukietów kwiatów ofiarowali swoje zaangażowanie na rzecz eksperymentalnej terapii komórkami macierzystmi Franciszka Grabowskiego, synka pani Aldony Grabowskiej. Zebrane środki przekazaliśmy na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony  Zdrowia.


Zebraliśmy 4620 zł. Rodzice, społeczność szkolna jest WSPANIAŁA.

Akcja przeszła by bez echa, gdyby nie wrażliwość naszych uczniów i ich rodziców, którzy wielokrotnie pokazali, że mają ogromne serce.


Dziękujemy bardzo wszystkim  nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do akcji. Życzymy udanych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Zamiast kwiatka niosę pomoc

ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC
23.06.2017 r.


W tym roku bardzo chcemy pomóc synkowi pani Aldony Grabowskiej,

Franciszkowi Grabowskiemu.

Chłopiec choruje na autyzm dziecięcy. Stan jego zdrowia  i codzienne  funkcjonowanie może ulec znacznej poprawie po  eksperymentalnej terapii komórkami macierzystymi, którą niedawno rozpoczął Franek. Koszt, czyli  wyszukanie dawcy, pozyskanie oraz preparatyka materiału biologicznego, izolacja, przechowywanie, transport  i podanie materiału znacznie przekracza możliwoścu finansowe Państwa Grabowskich.

Całość terapii razem z kosztem hospitalizacji wyniesie około 40 000 zł.

 

Zwracamy się z prośbą do Wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie nawet najdrobniejszej kwoty na rzecz dziewięcioletniego  Franka. I tym razem bardzo liczymy na Państwa wsparcie i dobre serce.


Nadmieniamy, że to już trzecia akcja ,,ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC” organizowana przez naszą szkołę, pragniemy, aby stała się tradycją naszej społeczności, bo dzięki takim serdecznym gestom możemy sprawić radość potrzebującym. Wierzymy w Państwa dobroć.


Zebrane pieniądze zostaną przeliczone przez członków Samorządu Uczniowskiego i  przelane na konto:


Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony  Zdrowia
Bank Pekao S. A. I Oddział  Wrocław
45124019941111000024956839
Z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia - „Grabowski”


Nauczyciele Zespołu Szkół w Bystrzycy

 

Dzień Mamy i Taty- DZIEŃ RODZINKI

"Mama, tata, siostra, brat i ja, to mój mały świat!"
W poniedziałkowe popołudnie, 12 czerwca, uczniowie z klasy 0 "a" gościli swoich najbliższych na uroczystosci z okazji Dnia Mamy i Taty czyli Dnia Rodzinki. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki i rozgrzali publiczność tańcem. Występ maluchów bardzo spodobał się gościom, którzy nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami. Mamusie i tatusiowie dostali od swoich pociech własnoręcznie zrobione prezenty.
Dziękujemy rodzicom, babciom, dziadkom i rodzeństwu za tak liczne przybycie i za słodki poczęstunek.
Images: IMG_7275.JPG

UNIWERSYTET UNIKIDS ZAJĘCIA Z FIZYKI

Kolejne zajęcia w ramach UNIKIDS dotyczyły fizyki. Dnia 03.06.2017 uczniowie klas II, III, IV, V oraz VI SP w Bystrzycy mieli okazję pobawić się fizyką. Tematem zajęć były "Niezwykłe właściwości zwykłych substancji".


Images: kwiatek1.jpg

Woda, powietrze, szkło, tworzywa sztuczne, metale, produkty spożywcze... całkiem zwyczajne substancje, które "otaczają" nas ze wszystkich stron. Mogłoby się wydawać, że ich właściwości są dla nas oczywiste - przecież wykorzystujemy je, na co dzień. Czy na pewno? Na zajęciach przekonaliśmy się, że zwykłe substancje potrafią zachowywać się w niezwykły sposób, jeśli tylko im na to pozwolimy. Jak nadmuchać balon bez dmuchania? Czy powietrze można zaprząc do pracy? Jak nastraszyć kogoś „łapą Frankensteina”? Czy substancja może być cieczą i ciałem stałym jednocześnie? Jak zbudować rakietę z plastikowej butelki? To wszystko (a może nawet więcej) sprawdziliśmy doświadczalnie podczas zajęć. Do naszych eksperymentów wykorzystaliśmy przedmioty i substancje, które zazwyczaj mamy w domu, albo możemy bardzo łatwo zdobyć, dlatego większość doświadczeń uczestnicy zajęć będą mogli powtórzyć później samodzielnie lub pod opieką rodziców.

 

ZAPRASZAM  NA KOLEJNE ZAJĘCIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/2018


Koordynator    IWONA KIVRAK

Wycieczka klas V a i b Szlakiem Orlich Gniazd

W bieżącym roku szkolnym klasy piąte wybrały się na wycieczkę szkolną w jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce zwane Wyżyną Krakowsko-Częstochowską. Mieliśmy okazję wędrować Szlakiem Orlich Gniazd, począwszy od Częstochowy aż po Kopalnię Soli w Wieliczce, zwiedzając kolebkę naszej kultury Kraków ze słynnym Wawelem, Kościołem Mariackim oraz Sukiennicami; Ojcowski Park Narodowy z Jaskinią Łokietka, Maczugą Herkulesa oraz osadą młynarską Boroniówka, w której nauczyliśmy się robienia pierogów. Bardzo długo wspominać będziemy wieczorne spacery po krakowskim rynku wśród białych dorożek oraz gołębi krakowskich. Polecamy!!!!

Klasy V a i b z wychowawczyniami


Images: jaselka 209.jpg

turniej gier planszowych

Dnia 2 czerwca 2017r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu odbył się VII Międzygimnazjalny Turniej Gier Planszowych. W eliminacjach wzięło udział 394 gimnazjalistów z brzeskich gimnazjów oraz z gimnazjum z Bystrzycy. 92 z nich zagrało w grę „Domek” wydawnictwa REBEL.

Organizatorem VII Międzygimnazjalnego Turniej Gier Planszowych był Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu, wydawnictwo REBEL oraz organizatorzy corocznego Brzeskiego Festiwalu Gier Planszowych – Beata i Krzysztof Olszewscy. Pan Krzysztof Olszewski jest członkiem kapituły przyznającej tytuł „Gra Roku” w Polsce, a w roku 2017 tytuł ten otrzymała właśnie gra „Domek”.

W tym roku gimnazjaliści reprezentowali bardzo wysoki poziom i rywalizacja była bardzo emocjonująca. Wszyscy półfinaliści, a było ich 24 otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez wydawnictwo REBEL. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Małgorzata Mianowany – Małecka.

Zespół Szkół w Bystrzycy reprezentował zespół wyłoniony we wcześniejszych eliminacjach, w składzie: Maria Masło (kl. 2a), Patryk Jana (kl.2b), Amelia Pawłowska (kl. 1a), Sylwia Góraj (kl. 1b) oraz Maciej Smok (kl. 1b).


Images: IMG_7275.JPG

Otwórz news'a i przeczytaj więcej na ten temat!

Cała Polska Czyta Dzieciom

Trwa  XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym, i często jedynym, dużym wydarzeniem kulturalnym z udziałem lokalnych osobistości, władz samorządowych i mediów.

W naszej bibliotece odbyły się spotkania czytelnicze z osobami wykonującymi ciekawe zawody.

Images: wios13.jpg

Zapraszam do obejrzenia fotoleracji. Tekst i foto A. Zawer

Zakopane

Ubiegły tydzień klasy 3a i 3b gimnazjum spędziły w Zakopanym. W czasie pięciodniowej wycieczki zwiedziliśmy wiele miejsc związanych z kulturą i tradycją Podhala m.in. Sanktuarium Fatimskie na Krzeptówkach oraz Muzeum Tatrzańskie. Do głównych atrakcji należały: wejście na Gubałówkę, spacer Doliną Kościeliską do schroniska Ornak i termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Udało nam się zdobyć także Jaskinię Mylną, choć nie było łatwo. Oprócz zwiedzania i górskich wycieczek mieliśmy sporo czasu, aby spędzić czas we własnym towarzystwie, grając w biladra, piłkarzyki, karty lub po prostu podziwiając piękno polskich gór z tarasu w naszym ośrodku.

Images: IMG_7275.JPG

w drodze na Gubałówkę

eliminacje do turnieju gier planszowych

Fotogaleria z eliminacji do turnieju gier planszowych, które odbyły się w naszej szkole

Images: IMG_7275.JPG

Images: IMG_7275.JPG

przedstawienie profilaktyczne

12 maja 2017 roku dzięki uprzejmości Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych mogliśmy po raz drugi spotkać się z aktorkami krakowskiego teatru „Kurtyna”. Tym razem gimnazjaliści obejrzeli przedstawienie pt. "Zamknięty rozdział” o chłopcu, który tuż po uzyskaniu prawa jazdy wsiadł do samochodu pod wpływem środków odurzających i spowodował wypadek. Przedstawienie poruszyło kilka ważnych zagadnień profilaktycznych m.in. moralne, społeczne i prawne skutki używania alkoholu i środków odurzających. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej „spotkali się" z ze swoją rówieśniczką, która zamiast chodzić do szkoły wolała wagarować, palić papierosy i prowadzić tzw. „luźne życie”. Nie brała pod uwagę uczuć mamy, która ostatecznie trafiła do szpitala. Spektakl uczył asertywności, szacunku do siebie i innych, kierował w stronę dobrych wyborów i rozwijania pasji.


tekst: Aneta Szpineta

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,802,244 Unikalnych wizyt