Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

spotkanie uczniów z policjantami - bezpieczne ferie

21 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Celem spotkania była rozmowa z uczniami na temat bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii zimowych.

Images: podsumowanie 015.jpg

ZAJĘCIA SZACHOWE

jasełka 2018

Schola "Milusińscy Pana" przygotowała przepiękne jasełka.

Images: podsumowanie 015.jpg

Zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Świąteczne pierniczki w oddziale 0b

Ku tradycji i zwyczajom bożonarodzeniowym grupa najmłodszych z naszej szkoły, chwilę przed świętami, piekła oraz dekorowała pierniczki. W cudownej świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, wybieraliśmy foremki oraz samodzielnie przygotowywaliśmy  różne pierniczki. Z uśmiechem na twarzy i radością spakowaliśmy pierniki i zabraliśmy je do domu. Ten dzień był jednym z weselszych dni w naszej grupie. Byliśmy szczęśliwi, że możemy wspólnie przeżyć ten wspaniały, świąteczny czas. /tekst i foto:Dominika Sawka/

Images: podsumowanie 015.jpg

Dłuuugi łańcuch:)

Stowarzyszenie ProSalute ogłosiło akcję BICIA REKORDU DŁUGOŚCI ŁAŃCUCHA CHOINKOWEGO Z PAPIERU DLA DZIECI Z DYSTROFIĄ MIĘŚNIOWĄ, PODOPIECZNYCH KLINIKI REHABILITACJI DZIECIĘCEJ UMB.


My także tworzyliśmy łańcuch – może wspólnie uda się pobić rekord Guinnessa?


Images: podsumowanie 015.jpg

 

klasa 6b wykonała najdłuższy łańcuch - trochę się poplątał:)

Nasz prezent dla Domu Dziecka

Szkolne Koło Wolontariatu ogłosiło na początku grudnia w naszej szkole akcję „Nasz prezent dla Domu Dziecka”. Do akcji szybko włączyły się wszystkie klasy – od 1 szkoły podstawowej aż do 3 gimnazjum. Każda klasa przygotowała upominek dla podopiecznych Domu Dziecka w Oławie. Udało się zebrać puzzle, gry (chińczyk, monopol, warcaby, 5 sekund i inne), książki, zabawki, kredki, flamastry. Wszystkie rzeczy są nowe i z pewnością sprawią wiele radości dzieciom. Prezenty przekazaliśmy na ręce dyrektor Domu Dziecka, a w ramach podziękowania otrzymaliśmy przepiękne kartki świąteczne wykonane przez dzieci.
Images: podsumowanie 015.jpg

lekcje wychowawcze

W ramach realizacji projektu "Pomagamy innym - szkoła promująca wolontariat" we wszystkich klasach - tych młodszych i starszych - zrealizowano w ramach zajęć z wychowawcą tematy związane z propagowaniem idei wolontariatu. Uczniowie zapoznani zostali z pojęciem wolontariatu i bezinteresownej pomocy, dowiedzieli się także, jakie cechy powinien posiadać wolontariusz. Nadrzędnym celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych i wskazanie form pomocy potrzebującym.

Szkolne Koło Wolontariatu składa serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie ciekawych zajęć dla uczniów!

Images: podsumowanie 015.jpg

Kiermasz Bożonarpdzeniowy 2018

 

 

„Jest taki dzień, który łączy wszystkich ludzi…”

8 - 9 XII 2018 r. - Dwudniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy w Bystrzycy

 

Już po raz piaty w bystrzyckiej świetlicy został zorganizowany dwudniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy.

W sobotę odbyły się świąteczne warsztaty organizowane przez stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” we współpracy z radą rodziców miejscowej szkoły z sołectwem, bystrzyckim przedszkolem i uczniami szkoły.
Panował bardzo świąteczny nastrój. Wspólnie lepiono pierogi, malowano świece, dekorowano pierniki oraz tworzono wspaniałe ozdoby świąteczne, aby kultywować tradycje i wzmacniać ich rolę w naszym życiu.
Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, zwłaszcza, że każdy miał szansę popisać swoimi zdolnościami. To czas, który spędzono wraz z bliskimi w niecodziennej atmosferze. Liczne atrakcje dla dzieci, w tym wspólne ubieranie choinki, kawiarenka ze świątecznymi przysmakami, uczyniły te chwile wyjątkowymi.
W naszych warsztatach uczestniczyła zaprzyjaźniona delegacja z niemieckiej miejscowości Neckeroda.

Warsztaty zorganizowano dzięki funduszom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach realizacji zadania publicznego Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży pt. „Warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i młodzieży”.


Images: podsumowanie 015.jpg

To był wspaniały i twórczy czas, który przybliżył wszystkich uczestników do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W niedzielne popołudnie w czasie drugiego dnia kiermaszu bardzo licznie zebrani mieszkańcy Bystrzycy i okolicznych miejscowości mogli podziwiać występy dzieci ze szkoły i przedszkola i wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę . Przybyli goście mieli również okazję do zakupu ozdób choinkowych, stroików, świec oraz świątecznych smakołyków przygotowanych przez: radę rodziców, nauczycieli szkoły i przedszkola, radę sołecką panie z Klubu Seniora Kalina. Pozyskane ze sprzedaży fundusze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenu nad rzeką w Bystrzycy.

Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy ciężką pracą przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia naszej tradycyjnej imprezy. Szczególne podziękowania składamy naszym sponsorom, Zarządowi Rady Rodziców przy szkole w Bystrzycy, Radzie Sołeckiej w Bystrzycy, Klubowi Seniora Kaliny, nauczycielom szkoły i przedszkola.

 

gminny konkurs recytatorski z języków obcych 2018

Dnia 10 grudnia w siedzibie Gminy Oława odbył się konkurs recytatorski z języków obcych dla uczniów szkół podstawowych. I miejsce w kategorii recytacja w języku niemieckim zajęła uczennica naszej szkoły Julia Liebenthal (klasa 6b), którą do konkursu przygotowały panie Justyna Zemła oraz Anna Malita - Bień. Natomiast uczennica klasy Ib Milena Świegot zajęła III miejsce recytując wiersz w języku angielskim. Milenę do konkursu przygotowała pani Agata Rodziewicz - Struzik.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom ogromnego sukcesu!

szkolne mikołajki 2018

NASZE SZKOLNE MIKOŁAJKI
Z okazji Mikołajek Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów naszej szkoły ogromną niespodziankę - zawody sportowe na hali. Klasy rywalizowały w wielu interesujących konkurencjach. Już nie możemy doczekać się wyników :)

Dodatkowym zadaniem dla klas było przygotowanie świątecznego wystroju klasy, mikołajkowej gazetki, przebranie wszystkich uczniów z klasy oraz przygotowanie portretu Świętego Mikołaja.

Images: podsumowanie 015.jpg


Szlachetna Paczka - podsumowanie

PODSUMOWANIE AKCJI "SZLACHETNA PACZKA" W NASZEJ SZKOLE - PRZECZYTAJ RELACJĘ!


Images: podsumowanie 015.jpg

 

Szkolne Koło Wolontariatu składa serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, indywidualnym darczyńcom za włączenie się do akcji Szlachetna Paczka - dzięki Wam przygotowaliśmy wspaniały, świąteczny prezent, który z pewnością sprawi wiele radości obdarowanemu!

RAZEM ZMIENIAMY ŚWIAT NA LEPSZE!

Wygenerowano w sekund: 0.05
2,487,088 Unikalnych wizyt