Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

współpraca polsko -niemiecka

22 kwietnia na świetlicy wiejskiej w Bystrzycy wręczono nagrody oraz dyplomy uczennicom z naszej szkoły biorącym udział w polsko – niemieckim konkursie dotyczącym Unii Europejskiej. Głównym celem konkursu było rozwijanie współpracy polsko – niemieckiej oraz rozpowszechnianie wśród młodzieży wiedzy dotyczącej Unii Europejskiej i jej przyszłości.

 

Images: IMG_7275.JPG

 

W czasie ostatniego spotkania przedstawicieli Bystrzycy z delegacją z zaprzyjaźnionej miejscowości Neckeroda z Niemiec wyróżniono cztery uczennice z naszej szkoły: Adę Michałowską, Natalię Lewandowską, Julię Sypniewską oraz Jessicę Kivrak. Uczennice te w czerwcu ubiegłego roku napisały prace opisujące wizję Unii Europejskiej w 2030 r., w których poruszyły takie sprawy jak: zamiana waluty ze złotówek na euro, lepszy poziom życia dla nowych pokoleń czy więcej miejsc pracy dla młodych. Prace dziewcząt w czasie spotkania w sierpniu z okazji obchodów 25 – lecia Trójkąta Weimarskiego złożono na ręce prezydenta Weimaru, a następnie przekazano ministrom spraw zagranicznych Niemiec, Polski i Francji.

Delegacja z Niemiec wykorzystała okazję, iż mogła osobiście spotkać się z uczennicami, które brały udział w konkursie i tym samym w czasie oficjalnego spotkania nagrodziła dziewczęta upominkami i pamiątkowymi dyplomami.


Images: IMG_7275.JPG

KOGUCIK- Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie i Mieście Oława

20 kwietnia 2017 r. grupa "zerówkowiczów" reprezentowała naszą szkołę w gminnym konkursie KOGUCIK, który odbył się w Marcinkowicach. Nasze maluchy: Malwina Buczek, Dominika Prokopowicz, Bartosz Szuszkiewicz, Jacek Bobek i Igor Jana, wykazały się bardzo obszerną wiedzą na temat miasta i gminy Oława.
Images: wios13.jpg

Konkurs świąteczny "Wielkanocne jajo"

Dnia 12.04.2017r. został rozstrzygnięty konkurs świąteczny „Wielkanocne jajo” zorganizowany przez bibliotekę szkolną.  Konkurs przeznaczony był dla klas IV- VI, jednak chęcią wykazały się również nasze gimnazjalistki.

Tekst i fotografie: A. Zawer

Images: wios13.jpg

zbiórka darów dla Oleśnicy Małej

Grupa Wolontariatu działająca w naszej szkole zakończyła w środę zbiórkę darów spożywczych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej. Akcję koordynowały uczennice klas drugich gimnazjum: Joanna Sowa, Oliwia i Kornelia Kołodziej oraz Aleksandra Fedorowicz. Udało się uzbierać wiele artykułów: mąkę, kaszę, ryż, olej, dżemy, makarony, herbatę, cukier i inne.


Grupa Wolontariatu składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz właścicielowi lokalnego sklepu, którzy włączyli się do akcji. Dziękujemy za pomoc i okazane serce. Bez Waszej pomocy nic byśmy nie zdziałali!


Images: IMG_7275.JPG

 

To tylko część produktów spożywczych, które udało się zebrać dzięki Wam:)


Images: IMG_7275.JPG


Wycieczka do Warszawy

W tym roku kolejna grupa gimnazjalistów uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Organizowana corocznie wycieczka do stolicy ma charakter nagrody dla uczniów, którzy wyróżniają się w różnych dziedzinach związanych z życiem szkoły. Tym razem doceniono najlepszych sportowców. A byli to: Jakub Bieszczad, Filip Bilewicz, Daria Pala, Oliwia i Kornelia Kołodziej, Aleksandra Fedorowicz, Julia Bielecka, Dominik Słocki, Filip Kwaśnicki oraz Kamil Kowal. Inicjatorami organizacji corocznych wycieczek do Warszawy są pan Michał Rado – Radny Powiatu Oławskiego oraz pan Mariusz Michałowski – Radny Gminy Oława oraz nauczyciel wf’u w naszej szkole. Niewątpliwie wielką atrakcją wyjazdu był lot samolotem. Po dotarciu do Warszawy i krótkim spacerze po stolicy uczniowie wraz z opiekunami udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. W czasie dwugodzinnej, nietypowej lekcji historii wszyscy z zapartym tchem słuchali opowieści o II wojnie światowej. Z pewnością pobyt w stolicy pozostanie na długo w pamięciach uczniów.

 

Images: IMG_7275.JPG

 

 

Robimy zakupy po angielsku

Klasa III b SP w ramach realizacji programu nauczania języka angielskiego w klasie trzeciej, przygotowała sklepy oraz banki, w których uczniowie mogli zrobić zakupy po angielsku lub pożyczyć pieniądze w banku. Zabawa została połączona z nauką podstawowych pojęć związanych z usługami i zakupami. Dzieci bardzo sumiennie przygotowały się do tych lekcji a zabawa była wyśmienita. Mam nadzieję, że w przyszłości wykorzystają one nabyte umiejętności np. przy robieniu zakupów za granicą.


Nauczyciel j.angielskiego Iwona Kivrak


Images: IMG_1390.JPG

Dzień Samorządności

27 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. Uczniowie klas trzecich gimnazjum przejęli władzę w szkole odbierając od pana dyrektora Artura Szpinety symboliczny klucz. Wiosnę przywitaliśmy rywalizując ze sobą w wielu "wiosennych" konkurencjach.

 

Images: wios13.jpg

Wiosno, przybywaj!

Podczas Dnia Samorządności, który odbył się 27 marca 2017 r., najmłodsi uczniowie naszej szkoły, powitali WIOSNĘ. Przywitali JĄ piosenkami i wierszami. W barwnym korowodzie przeszli nad rzekę i tam spalili marzanny, symbol zimy. Nad wodą dzieci spotkały łabędzie, które upewniły nas, że zima odeszła na dobre.
Images: ROK SZKOLNY4.JPG

Szkolny i Gminny Konkurs Recytatorski dla klas 4-6

27 lutego 2017 r. pod przewodnictwem pań polonistek odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 4-6, laureatami zostali Adrian Burtan z klasy 4a oraz Kacper Tryba z klasy 4b i jako zwycięzcy zakwalifikowali się do etapu gminnego. 2. miejsce zajęła Natalia Kuś, zaś 3. Roksana Musiał i Oliwia Prokopowicz. W szkolnym etapie wzięło udział 20 uczniów.


Images: 20141028_102829.jpg

Lekki Tornister- profilaktyka wad postawy

Uczniowie klas 0-III wzięli udział w akcji Lekki Tornister fundacji Rosa. Celem akcji jest rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy, zwrócenie uwagi na niezmieniajacy się problem przeciążonych plecaków  uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości, a- co za tym idzie- działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów.
Images: wios13.jpg

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka, to jedne z najpiękniejszych świąt w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnie dowodami miłości.

9 marca 2017 r. dzieci z grupy 0 „b” wystąpiły w spóźnionym przedstawieniu z okazji Święta Babci i Dziadka. Zaproszeni goście przybyli dość liczną grupą i z zachwytem patrzyli na swoje wnuczęta.

Images: IMG_7275.JPG

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,648,603 Unikalnych wizyt