Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

RELACJA Z WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO I OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Images: wybory 2016 dzieci.jpg

Dzień Języków Obcych

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

W ramach obchodów do 800 milionów Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Także uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Języków Obcych. Quizy wiedzy o językach europejskich, łamańce językowe, przysłowia w różnych językach, dopasowywanie flag to tylko niektóre z zadań, z którymi zmierzyli się uczniowie na lekcjach angielskiego i niemieckiego. W ramach obchodów Dnia Języków Obcych każda klasa przygotowywała w swoim gabinecie gazetkę dotyczącą różnych krajów i ich języków.

 

Images: DZIEN JEZYKOW OBCYCH.jpg

Konkurs o Unii Europejskiej pt."Wizja Unii Europejskiej 2030 roku"

W ramach współpracy z niemiecką miejscowością Neckeroda klasy drugie gimnazjum Zespołu Szkół w Bystrzycy w ostatnich dniach zeszłego roku szkolnego podjęły się działań, które miały na celu rozpowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat Unii Europejskiej i jej przyszłości.  Wzięły one udział w konkursie o Unii Europejskiej pt. ,,Wizja Unii Europejskiej w 2030 roku”. Unia Europejska w ich oczach to nadal związek wielu państw, które nadal realizują ciekawe przedsięwzięcia. W pracach zostały poruszone sprawy takie jak: zamiana waluty ze złotówek na euro, lepszy poziom życia dla nowych pokoleń czy więcej miejsc pracy dla młodych. Cztery uczennice ze szkoły w Bystrzycy: Natalia Lewandowska, Ada Michałowska, Julia Sypniewska, Jessica Kivrak prezentowały jedyną polską szkołę, która podjęła się tego działania. Na ręce prezydenta Weimaru zostały złożone prace bystrzyckiej młodzieży.  Na spotkaniu obecni byli: dyrektor Zespołu Szkół w Bystrzycy Artur Szpineta, sołtys wsi Bystrzyca Paweł Bubała, starosta oławski - Zdzisław Brezdeń oraz przedstawicielka uczniów - Ada Michałowska wraz z Mariuszem Michałowskim - radnym Gminy Oława.

Prace zostały przekazane ministrom spraw zagranicznych Niemiec, Polski i Francji. Teraz wszyscy czekamy na wyniki…


Images: MALINOWSKI6.JPG

Niezwykła "wizyta"

Dnia 14.09.2016 r. klasa 3b gim. miała zaszczyt „gościć” na swojej lekcji Henryka Sienkiewicza, w którego wcielił się Kacper Biały. Przed lekcją uczniowie mieli za zadanie przygotować pytania, które chcieliby zadać panu Sienkiewiczowi.


Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem i przywitaniem pisarza. Henryk Sienkiewicz to polski nowelista, powieściopisarz i publicysta, który żył w epoce pozytywizmu. To laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za powieść pt. ,,Quo vadis'', co wzbudziło podziw uczniów. Uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania i z uwagą słuchali odpowiedzi gościa. Mogli dowiedzieć się między innymi skąd pochodził, jakie były jego inspiracje oraz hobby. Sienkiewicz zdradził nam również, że powieść historyczna pt. ,,Krzyżacy'' był najdłużej przez niego pisanym dziełem. Pisarz zachęcał uczniów do przeczytania jego innych powieści takich jak: ,,Potop'', ,,Ogniem i mieczem'' , a także kilku nowel.


Na zakończenie spotkania uczniowie pożegnali Henryka Sienkiewicza i mieli okazję zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.


Images: Mielnik M.JPG

Maluchy posprzątały Świat!

W 23 edycji akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA wzięli również udział uczniowie klas 0- III naszej szkoły.
Images: wios13.jpg

zbiórka surowców wtórnych

Wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bystrzycy zapraszam do rywalizacji w zbiórce surowców wtórnych, czyli takich odpadów, które mogą być powtórnie wykorzystane.

W każdy poniedziałek od godz. 7.30 do 7.55, za bocznym wejściem do szkoły (z podjazdem dla wózków), można oddać makulaturę, puszki, baterie, butelki plastikowe PET, członkom Szkolnego Koła Biologicznego. Wszystkim otrzymanym odpadom damy drugie życie, a aktywnym uczniom przydzielimy punkty, zgodnie z WSO.

Od najbliższego poniedziałku rozszerzamy zakres zbieranych przez cały rok surowców wtórnych o telefony komórkowe. Przekażemy je fundacji Nasza Ziemia, propagującej wspólne sprzątanie świata w Polsce od ponad 20 lat. Przychód z ich sprzedaży ta prężna fundacja wykorzysta na modernizację sprzętu AGD w około 500 placówkach służących dzieciom lub osobom starszym i da oszczędność nawet 300 kWh energii rocznie!

Więcej informacji na stronie: http://naszaziemia.pl/programy/zielona-stopa-filantropa/zbieram-pomagam/


MAŁGORZATA WAWRZEŃ

Sprzątanie Świata

16 września uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Sprzątanie Świata", która w tym roku przebiegała pod haslem "Podaj dalej... drugie życie odpadów".

Images: justyna2.JPG

Fotoreporter: Ada Michałowska 3a gm

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017!

Wakacje za nami, a my wypoczęci, pełni zapału wracamy do naszych obowiązków szkolnych!
Nowy rok szkolny 2016/2017 przywitaliśmy uroczyście i patetycznie, składając wyrazy hołdu i pamięci tym wszystkim, których śmierć, przelana krew, poniesione trudy spowodowały, że dziś jesteśmy wolni. Nie możemy zapomnieć o wydarzeniach z 1 września 1939r., wybuchu II wojny światowej. O tych faktach historycznych społeczności szkolnej przypomnieli uczniowie klasy 6a w krótkim, ale jak wymownym montażu słowno-muzycznym, połączonym z wysłuchaniem archiwalnych nagrań sprzed kilkudziesięciu lat.(tekst B.Lasota)
Images: wios13.jpg

Wycieczka klas IV a i IV b do Kudowy Zdrój

Klasy czwarte rok szkolny zakończyły ciekawą trzydniową wycieczką na trasie Kudowa Zdrój - Pstrążna - Duszniki Zdrój. W ramach wycieczki uczestniczyliśmy w różnorodnych warsztatach m.in. pieczenia chleba w Dolinie Pstrążnej, lepienia naczyń z gliny w skansenie „Na Szlaku Ginących Zawodów”, czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój, robienia waty cukrowej w Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój. Drugi dzień naszej wycieczki spędziliśmy w górach, wędrując z przewodnikiem na najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec ( 912 m.n.p.m) a następnie w malownicze labirynty Błędnych Skałek. Były to niezapomniane chwile, pełne interesujących zajęć, nauki i relaksu. Dziękujemy naszym wychowawczyniom, pani Iwonie Kulickiej oraz naszym rodzicom za wspaniałą przygodę.

uczniowie klas IV a i b


Images: sztafeta4.JPGSzlak Ginących Zawodów – lepienie z gliny


Bardzo Zielona Szkoła

13 czerwca uczniowie klas III SP wyjechali na pięciodniową wycieczkę do Dusznik- Zdroju. Pobyt w tym uroczym miasteczku zapamiętają jako Bardzo Zieloną Szkołę. Nie mieli czasu na nudę. Nasi trenerzy przeprowadzali zajęcia metodami aktywizującymi uczniów, z wykorzystaniem technik twórczego myślenia, zajęć ruchowych, plastycznych i parateatralnych. Codziennie po śniadaniu i po obiedzie, czasami po kolacji, nasi uczniowie zgłębiali wiedzę o środowisku przyrodniczym Dusznik- Zdroju i okolic. Pobyt szybko minął, ale pozostały wspomnienia. Zapraszam do obejrzenia fotoleracji.
Images: wios13.jpg

Zaproszenie do udziału w akcji "Zamiast kwiatka niosę pomoc"

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Bystrzycy zapraszają  rodziców do kontynuowania zeszłorocznej akcji „Zamiast kwiatka niosę pomoc”.


Przypominamy, że w ubiegłym roku  na nasz apel zareagowało pozytywnie wielu rodziców i zebraliśmy 2450zł. Kwota ta w całości została przekazana na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.


W bieżącym roku proponujemy skupić się na potrzebach środowiska lokalnego i zebrane w czasie akcji pieniądze przeznaczyć  na zakup  niezbędnego sprzętu medycznego dla chorego ucznia naszej szkoły Szymka.


Mamy wielką nadzieję, że poprą Państwo naszą inicjatywę - będzie to piękny akcent podsumowujący  różnorodne działania charytatywne  podejmowane wspólnie od maja tego roku na rzecz potrzebującego  dziecka. 


Dziękujemy za okazaną pomoc.


Images: integracja_IVa_i_IVb_2015_01.jpgWygenerowano w sekund: 0.02
1,313,194 Unikalnych wizyt