Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Czytam sobie w bibliotece

Dnia 10 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Bystrzycy. Tym razem klasa IIa wzięła udział w warsztatach przygotowanych w ramach projektu "Czytam sobie w bibliotece" realizowanego we współpracy z CEO.
Images: wios13.jpg

SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ V edycja

Zachęcamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Dzieci i młodzież naszej szkoły będą rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy I-III gimnazjum.
Szopkę należy wykonać z dowolnych materiałów, dowolną techniką, powinna to być przestrzenna praca plastyczna. Prace składamy do 11 grudnia 2015 roku do pana Adama Kobylnik lub Pani Aldony Grabowskiej. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 13 grudnia 2015 roku podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy. Uczestnicy Kiermaszu będą mieli możliwość oddania głosu na najładniejsze szopki bożonarodzeniowe. Głosy zostaną policzone przez Komisję i w ten sposób zostaną wyłonieni zwycięzcy. Laureaci konkursu otrzymają nagrody. Szopki wezmą udział w licytacji (jeżeli wykonawca wyrazi na to zgodę). Zgodę na udział w licytacji należy wyrazić pisemnie na specjalnym formularzu (w momencie oddania pracy konkursowej). Dokument wyrażenia zgody można uzyskać u Pana Adama Kobylnik lub Pani Aldony Grabowskiej. Wszystkie prace będzie można podziwiać na wystawie.

Podsumowanie akcji - Pełna miska dla schroniska

W dniach 9-13 XI 2015 roku uczniowie naszej szkoły zdawali egzamin z człowieczeństwa oraz empatii w stosunku do czworonogów – szczególnie tych skrzywdzonych przez ludzi, przebywających w schronisku. Po raz kolejny nasi wychowankowie udowodnili, że nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób udało się zebrać sporą ilość koców, materacy, misek, suchej karmy oraz przysmaków dla zwierząt. W  ramach podsumowania naszej akcji przyjechał do nas pracownik schroniska Pan Adam Polip, któremu przekazaliśmy dary.

Dziękujemy wszystkim za wrażliwość, otwarte serce i ofiarność.

Grupa Wolontariatu w ZS w Bystrzycy

Images: klaudia2.JPG

NIEPODLEGŁA NIEPOKORNA

W dniu 12 listopada 2015 r. w Zespole Szkół im. B. Malinowskiego w Bystrzycy odbył się apel z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości. Młodzież klas pierwszych gimnazjum przygotowała występ pełen piosenek i scenek aktorskich. Nad całością czuwały wychowawczynie klas panie: Krystyna Marcinkowska i Joanna Jaśkiewicz . Natomiast Pani Dorota Semenowicz zadbała o wspaniałą oprawę muzyczną .

Interpretacje muzyczne i sceniczne pozwoliły nam zrozumieć rozterki i uczucia Polaków walczących o niepodległość Ojczyzny. Wszystkich zebranych zachwycił solowy występ ucznia klasy I b gimnazjum, Patryka Ptaszka , który wykonał pieśń pod tytułem "Niepodległa Niepokorna".

W uroczystości wzięli udział pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście Pan Mariusz Michałowski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych Urzędu Gminy w Oławie oraz Pan Tomasz Dziergas - Nadleśniczy Nadleśnictwa w Bystrzycy.

Dziękujemy klasom pierwszym za piękną i pouczającą żywą lekcję historii.

redagowała Aleksandra Gołąb

zdjęcia Anna Babicka


Images: SIATKA3.jpg


Images: wios13.jpg

Wizyta klas II gimnazjum w Urzędzie Gminy i w Starostwie Powiatowym w Oławie

Dnia 5 listopada 2015r. uczniowie gimnazjum Zespołu Szkół w Bystrzycy udali się do Urzędu Gminy oraz Starostwa Powiatowego w Oławie. Celem wycieczki było uzupełnienie wiedzy na temat samorządu lokalnego. Gimnazjaliści zostali ugoszczeni przez panią wicewójt Teresę Jurijków-Górską. Wizytę w Urzędzie Gminy zainicjował pan Mariusz Michałowski - Radny Gminy Oława.
Młodzież miała okazję dowiedzieć się jak działa samorząd lokalny, jaka jest nasza gmina i jak można ją promować. Został również poruszony temat spraw, które możemy załatwić w danym miejscu, informacji dotyczących wyborów takich jak: kampania wyborcza do władz lokalnych, czy powoływania władz. Najważniejsze pytania padające ze strony bystrzyckiej młodzieży dotyczyły przyszkolnego basenu oraz wymiany parkietu na hali sportowej.
Kolejnym punktem wycieczki było Starostwo Powiatowe w Oławie, w którym ugoszczeniem bystrzyckich gości zajęła się pani Małgorzata Łagowska Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia. Pomysłodawcą tej wizyty był pan Michał Rado - absolwent bystrzyckiej szkoły oraz Radny Powiatu.
Na wstępie krótko przypomniano wszystkim o sprawach organizacyjnych dotyczących powiatu. Z racji tego, iż urząd powiatowy zajmuje się finansowaniem oraz dbaniem o szkoły ponadgimnazjalne, przedstawiano gościom kilka interesujących ofert. Pod koniec spotkania młodzież otrzymała drobne upominki.
Spotkania tego typu są świetną lekcją wiedzy o społeczeństwie i dają świadectwo zainteresowania uczniów sprawami lokalnymi – powiedziała Anna Malita-Bień – Jesteśmy wdzięczni władzom oławskich urzędów za sympatyczne przyjęcie i przekazanie cennej wiedzy, która jest przydatna naszym uczniom.

 

redagowała Klaudia Kędzierska, II a gimnazjum

zdjęcia Joanna Woźniak (Urząd Gminy Oława)

 

Images: jaselka wigilia 2012 026.jpg

Images: nauczyciel4.JPGAkcja Pełna miska dla schroniska

Grupa Wolontariatu w naszej szkole organizuje akcję „Pełna miska dla schroniska”. Brak dachu nad głową, zimno, samotność, puste miski to rzeczywistość skrzywdzonych przez ludzi zwierząt. Wspólnymi siłami możemy pomóc bezdomnym pieskom ze schroniska w Oławie.


Zbieramy: koce, stare garnki, karmę dla psów.


Zbiórka odbędzie się w dniach 9-13 XI 2015 roku przed lekcjami od 7.00 do 8.00 oraz w trakcie długiej przerwy od 10.30 do 10.45 na parterze obok gabinetu pani pielęgniarki.


Dziękujemy za wsparcie.

 

Images: m_29.jpg

Dzień Nauczyciela - Święto Komisji Edukacji Narodowej

To wyjątkowy dzień, w którym wszystkim pracownikom oświaty składamy wyrazy uznania

i szacunku za ich oddaną pracę. Społeczność uczniowska naszej szkoły także wyraziła wdzięczność wychowawcom, nauczycielom i innym pracownikom oświaty, a także zaproszonym gościom, wręczając laurki z pięknymi, szczerymi życzeniami. Uczniowie klasy 5a zadbali o oprawę artystyczną, przygotowując humorystyczne scenki pod hasłem – ,,I tak to zawsze w szkole bywa”. Jeden z uczniów wcielił się w rolę kucharza , którego zadaniem było przedstawić trudy zostania uczniem i uformować nowoczesnego ucznia, jako wytworu współczesnej cywilizacji. Całość występu uatrakcyjniły piosenki w wykonaniu kl.5a oraz ujmująca recytacja wiersza jednej z uczennic. Ciekawość gości i nauczycieli budziły wywieszone karykatury nauczycieli naszej szkoły.

 

Images: Szachy (2).JPG

-> AdamK dnia październik 29 2015 19:31:31 · Czytaj więcej · 163 czytań · Drukuj

Wyniki akcji MŁODZI GŁOSUJĄ - wybory parlamentarne 2015

Zgodnie z obietnicą publikujemy wynki akcji MŁODZI GŁOSUJĄ - wybory parlamentarne 2015.

Poszczególne Komitety Wyborcze uzyskały następującą liczbę głosów:
Komitet Wybiorczy "Kukiz ' 15" -  27 głosów
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość -  26 głosów
Komitet Wyborczy KORWIN - 21 głosów
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska - 11 głosów
Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże" - 6 głosów
Komitet Wyborczy "Nowoczesna" Ryszarda Petru - 2 głosy
Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica (SLD+TR+PPS+UP+Zieloni) - 2 głosy
Komitet Wyborczy Partia Razem - 1 głos
Komitet Wyborczy Polskie Stronictwo Ludowe - 1 głos
Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi - 1 głos

Images: SIATKA3.jpg

Images: sztafeta4.JPG

Podsumowanie akcji Młodzi głosują


Dnia 19-stego października 2015 roku uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują" – wybory parlamentarne 2015. Realizacją przedsięwzięcia zajęła się klasa 2a gimnazjum w ramach projektu przedmiotowego z WOS-u. Uczniowie mogli zagłosować na jedną partię polityczną spośród startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

 

Akcja nie miała na celu agitacji politycznej a zachęcanie młodych ludzi do wzięcia udziału w wyborach, kiedy nabędą takie prawa, dlatego wyniki głosowania w szkole zostaną ogłoszone po zakończeniu oficjalnych wyborów parlamentarnych. 
Akcja przebiegła zgodnie z planem i wywołała duże zainteresowanie wśród głosującej młodzieży. Świadczy o tym fakt, że swoje głosy oddało 101 uczniów ze 116 uprawnionych do głosowania, w tym 98 głosów było ważnych.

 

Jeśli zainteresowała was ta akcja możecie poczytać co działo się w innych szkołach na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zapraszamy!


Sprawozdanie przuygotowała Natalia Lewandowska z II a gimnazjum


Images: Mielnik M.JPG


Wizyta gości z Niemiec

W dniach 9-12 października nasza szkoła gościła uczniów oraz ich opiekunów ze szkoły w Blankenhain. Wizyta odbyła się w ramach współpracy polsko-niemieckiej zapoczątkowanej w roku 2005. Partnerskie stosunki umożliwią wzajemne promowanie regionów, poznawania historii, tradycji, osiągnięć gospodarczych, kulturalnych i sportowych. Mieliśmy zaszczyt gościć ponownie Heizna Scholza, Karlę Scholz, Christinę Schwarzbach oraz pozostałych opiekunów licznie przybyłej młodzieży. Uczniowie wzięli udział w otrzęsinach klas I GM oraz towarzyszącej temu wydarzeniu dyskotece. Następnego dnia pod opieką Pana Krystiana Pikausa rozegrano kilka meczów, podczas zorganizowanego z tej okazji Dnia Sportu. Podczas wizyty, goście z Niemiec mieli również okazję zwiedzić Oławę, Wrocław oraz wziąć udział w warsztatach w firmie Bartek Candles, które odbyły się dzięki uprzejmości pani Dominiki Bryłkowskiej-Białek. Cztery dni niestety szybko minęły i nastąpił czas pożegnania, na szczęście pozostały zawarte znajomości, miłe wspomnienia i deklaracje szybkiej rewizyty.

 

Images: projekt4.JPG

 

Dzień Edukacji Narodowej u najmłodszych

Święto wszystkich pracowników szkoły. W tym dniu uczniowie klasy II "b", pod kierunkiem wychowawcy, Małgorzaty Buczak, przygotowali piękną uroczystość, podczas której podziękowali pracownikom szkoły za ich trud i wysiłek włożony w edukację najmłodszych. Maluchów nie dopadła trema i pięknie wystąpili, nie zapomnieli również o kwiatach.
Dziękujemy!!!
Images: wios13.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.02
847,758 Unikalnych wizyt