Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

konkurs

Dnia 24 lutego uczennice naszej szkoły: Jessica Kivrak, Ada Michałowska, Nicola Słodowy,Sara Góraj, Ola Nazar, Marzena Truszewska, Natalia Szpineta wraz z panią Anną Malitą-Bień uczestniczyły w Gminnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej w Oławie. Jesteśmy dumni z naszych recytujących i śpiewających gimnazjalistek. Otóż I miejsce zajęła Sara Góraj z kl.2b z wierszem Jeremiego Przybory pt. "Ja dla pana czasu nie mam". I miejsce w poezji śpiewanej "wyśpiewała" Jessica Kivrak z kl.1b piosenką pt. "Miasteczko cud" do słów Agnieszki Osieckiej. Te właśnie uczennice będą startować w dalszym etapie konkursu na szczeblu powiatowym w marcu.Wyróżnienia otrzymały: Ada Michałowska (kl.1a) w kategorii- recytacja i Natalia Szpineta (kl.3a)- śpiew. Gratulujemy!

Images: konkurs jezyk polski.jpg

spotkanie

20 lutego naszą szkołę na zaproszenie pani Renaty Windysz odwiedzili szanowni goście: pan Zbigniew Kudlak, pan Władysław Herba oraz pan Józef Michałków. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Skąd pochodzę, kim jestem, dokąd zmierzam" oraz koła historycznego. Uczniowie zadawali panom pytania dotyczące szkoły w Bystrzycy w czasach ich dzieciństwa. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy także na temat dawnej Bystrzycy i czasów powojennych.
Serdecznie dziękujemy za wizytę i nietypową lekcję historii!

Images: HISTORIA HISTORIA HISTORIA HISTORIA.jpg

Images: HISTORIA HISTORIA HISTORIA HISTORIA AAAAA.jpg

dyskoteka walentynkowa

13 lutego uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece walentynkowej. Przeczytaj newsa i obejrzyj zdjęcia z dyskoteki!

AUTORKA ZDJĘĆ - MARIOLA PRZEKLASA (3B GM)

Images: m_DYSKOTEKA 4.jpg

Zabawa karnawałowa 2015

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wspaniale bawili się na zabawie karnawałowej, którą zorganizowali dla nich rodzice. 11 lutego dzieci przebrały się za ulubione postacie z bajek i nie tylko. Atrakcje przygotowane przez prowadzących i słodki poczęstunek sprawiły, że zabawa była niezwykle udana.

Images: Zabawa karnawalowa 11 lutego 2015 118.jpg

Podsumowanie wyników I semestru

PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ NASZYCH UCZNIÓW W PIERWSZYM SEMESTRZE
ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

 Osiągnięcia uczniów zostaną zaprezentowane rodzicom w czasie konsultacji  - 2 marca 2015 roku.
Serdecznie zapraszamy.

Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych Herodiada 2015

15 stycznia 2015 roku klasa II a Szkoły Podstawowej uczestniczyła w Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych Herodiada 2015 r. Do konkursu przystąpiły szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Oława. Przegląd został podzielony na dwa spotkania, pierwsze odbyło się 14 stycznia w Godzikowicach, drugie dzień później w Bystrzycy. Podczas przeglądu wystąpiło ponad 200 uczestników. W świetlicy wiejskiej w Bystrzycy zaprezentowały się zespoły artystyczne z SP w Ścinawie Polskiej, Przedszkola w Bystrzycy, SP w Bystrzycy i Gimnazjum nr 3 w Oławie. Komisja wyróżniła wszystkich, nie przyznając pierwszego miejsca.

 

Images: fundacja rosa 028.jpg

 

zabawa karnawałowa

ZABAWA KARNAWAŁOWA - ZAPRASZAMY!!!


Rada Rodziców i Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” zapraszają na zabawę karnawałową, która odbędzie się 14 lutego 2015 roku w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy. Mile widziani są Państwa bliscy, rodzina, przyjaciele, znajomi. To świetna okazja, aby szampańsko spędzić ostatki i walentynki, a jednocześnie wesprzeć miejscową szkołę. Całkowity dochód z imprezy będzie bowiem przeznaczony na organizację obchodów 70-lecia szkoły w Bystrzycy.


Liczymy na Państwa obecność!

Szczegóły przekażemy wkrótce!

Więcej informacji pod numerami telefonów:

605837782, 669863800, 713130217


Jasełka 2014 rok

19 grudnia 2014 roku uczniowie klasy II a szkoły podstawowej przygotowały tradycyjne jasełka pod kierunkiem pani Haliny Szczerby. Piękna scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Po raz kolejny mogliśmy wspólnie przeżyć historię Józefa i Maryi szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to właśnie do nich i małego Jezusa przybyli pasterze i trzej mędrcy by złożyć pokłon i dary. W trakcie przedstawienia poznaliśmy znaczenie symboli świątecznych: opłatka, choinki, pierwszej gwiazdki. Pełne wspaniałej muzyki, śpiewów i ruchu scenicznego widowisko wzruszyło głęboko widzów. Młodych artystów nagrodzono burzą oklasków. Na zakończenie jasełek wszyscy wysłuchaliśmy życzeń złożonych przez Dyrekcję. Zobacz foto relację.

 

Zdjęcia wykonał: Wiktor Buczak klasa V

 

Images: wios13.jpg

 

 

Finał Konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową 2014 rok (IV edycja)

W tym roku odbyła się już IV edycja Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Uczniowie przygotowali rekordową ilość szopek - było ich aż 26. Pomysłowość uczniów i rodziców zachwyciła wszystkich uczestników Jarmarku Bożonarodzeniowego - na którym wystawiane były te dzieła sztuki. Po raz pierwszy laureatów konkursu wybrali uczestnicy kiermaszu. Każdy mógł wybrać jedną, najpiękniejszą jego zdaniem szopkę, a głos z nazwiskiem autora wrzucić do urny.

 

Zdjęcia wykonał Wiktor Buczak z klasy V a

 

Images: herodiada 340.jpg

JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2014 ROK


 

13-14.2014 roku w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy odbył się jarmark bożonarodzeniowy zorganizowany przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Bystrzycy i Stowarzyszenie "Moja Bystrzyca" i Radę Sołecką. Zobacz relację.

 

 

Zdjęcia wykonali: Ada Michałowska I a gm i Wiktor Buczak klasa V

 

 

Images: nauczyciel4.JPG

 

 

orkiestrowy szalik

Uwaga uczniowie!
Udziergaliśmy baaardzo długi szalik! Nasz szkolny szalik (połączony z klasowych szalików) zostanie przekazany w przyszłym tygodniu koordynatorowi akcji. Następnie szaliki ze szkół z całego powiatu oławskiego zostaną połączone w jeden WIELKI ZIMOWY SZALIK i zlicytowane w ramach tegorocznego oławskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na oławskim rynku.
Nasz szkolny szalik liczy 2870 cm, czyli 28 metrów 70 centymetrów:)
Wyniki poszczególnych klas można przeczytać rozwijając newsa. Każda klasa, która zaangażowała się w dzierganie szalika otrzymuje +20 punktów w konkursie o puchar dyrektora szkoły.


Images: SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK SZALIK.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.03
589,732 Unikalnych wizyt