O szkole

Dokumenty

Niezbędnik rodzica

Biblioteczka rodzica

Samorząd Uczniowski

Losowa Fotka

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 11
-> Najnowszy użytkownik: KrystynaMarcinkowska

Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

herodiada

Dzisiaj, 11.01.2018 roku, odbyło się drugie spotkanie w ramach Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych Herodiada 2018. Na chwilę mogliśmy znów poczuć magię świat Bożego Narodzenia.

W bystrzyckim spotkaniu wzięło udział 5 zespołów: maluchy z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy, uczniowie ze szkół podstawowych: w Bystrzycy, Marcinkowic, Ścinawy Polskiej oraz z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie. Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami i otrzymali dyplomy. Komisja konkursowa przyznała również 2 wyróżnienia za osobowość sceniczną, w tym dla naszego Mikołaja Szatkowskiego z klasy IV a. Grupę przygotowała Pani Alicja Bronowicka.

Gratulujemy!

 

Images: podsumowanie 015.jpg

 

podsumowanie projektów edukacyjnych

22 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie dwóch projektów edukacyjnych. Pierwszy projekt pt. "Jak przeżyć Święta i przywitać Nowy Rok zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju?" przypomniał nam najważniejsze kwestie dotyczące obchodów Świąt Bożego Narodzenia w naszym kraju oraz zwrócił uwagę na zagrożenia związne z używaniem fajerwerków. Drugi projekt pt. "Bald ist Weihnachten, Christmas is coming" także wprowadził nas w atmosferę Świąt. W czasie podsumowania projektu wysłuchaliśmy kilku kolęd w języku niemieckim i angielskim oraz dowiedzieliśmy się paru ciekawostek związanych z obchodami Świat Bożego Narodzenia w krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Dodatkową atrakcją była degustacja dań świątecznych z tych krajów.

Images: podsumowanie 015.jpg

zbiórka dla Doroty Sobczak

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO ZORGANIZOWANEJ W NASZEJ SZKOLE ZBIÓRKI PIENIĘDZY DLA PANI DOROTY SOBCZAK!
DZIĘKI WAM UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ 979,07 ZŁ!!!
koło wolontariatu
Images: podsumowanie 015.jpg
komisyjne liczenie pieniędzy zebranych w naszej szkole dla pani Doroty:)

posumowanie programu

Podsumowanie programu profilaktycznego

,,Nie…, to nie problem” oraz  ,,Spełniam się... jestem szczęśliwy”.


Przeczytaj realcję i dowiedz się, jak było!

Images: podsumowanie 015.jpg

konkurs z języków obcych

Dnia 01.12.2017 r. w Urzędzie Gminy w Oławie  odbył się Gminny Konkurs  Poezji Niemieckiej i Angielskiej.
Jego uczestników było wielu. Wszyscy byli poddenerwowani, ponieważ każdy chciał wypaść jak najlepiej. Po wylosowaniu numerków, wszyscy zajęli swoje miejsca i z uwagą słuchali innych. Po wyrecytowani wierszy, nadszedł czas, aby komisja zdecydowała, kto został zwycięzcą. Nie było to łatwe. Jurorzy spędzili bardzo dużo czasu nad podjęciem decyzji.

Nasza szkoła może się pochwalić zajęciem I i III miejsca w kategorii klas IV-VII z języka niemieckiego przez Julię Liebenthal (I) i Katarzynę Kobylowską (III).
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Mimo, iż nie wszystkim udało zająć się jakieś miejsce, każdy opuścił konkurs z uśmiechem.

Gratulujemy naszym zwyciężczyniom!

 

Tekst: Katarzyna Kobylowska kl.7


Images: podsumowanie 015.jpg

konkurs

19 grudnia 2017 roku grupka 5 uczniów pod opieką pani Alicji Bronowickiej udała się do oławskiej Szkoły Muzycznej na gminny konkurs recytatorski i poezji śpiewanej dla uczniów szkół podstawowych z powiatu oławskiego. Nasza reprezentacja składała się z recytujących: Natalii Kuś i Sandry Michałków z klasy Vb oraz Adriana Burtan z klasy V a. Utwory poezji śpiewanej przy akompaniamencie pani Alicji wykonały Aleksandra Jaruszewska z klasy VII, a także Michalina Dziurzyńska z IV a. Wyróżnienie w kategorii poezji śpiewanej za utwór Wojciecha Beloma pt."Rzeka" otrzymała Ola Jaruszewska, natomiast nagronę specjalną- tomik wierszy jurorki konkursu, wrocławskiej poetki pani Katarzyny Georgiou, za interpretację wiersza Ludwika Jerzego Kerna pt."Co zrobić, żeby być dobrym psem" otrzymała Sandra Michałków.
Gratulujemy!

Images: podsumowanie 015.jpg

Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0 - III

8 grudnia w naszej szkole odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0 - III. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów. Klasy reprezentowały osoby:
- 0a - Adriana Tryba
- 0b - Zosia Budzisz
- 1a - Kacper Barcuch i Marcel Mikoda
- 1b - Daria Kamińska i Dominika Prokopowicz
- 3a - Zuzanna Mykita i Magdalena Brokos
- 3b - Maja Budzisz i Tamara Buczyńska
- 3c - Hania Gałęza i Patrycja Burtan
Uczestnicy konkursu prezentowali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.
Szkolny konkurs wygrały: Daria Kamińska z 1b, która recytowała wiersz "Kokoszka Smakoszka" oraz Maja Budzisz z wierszem "Leń".
15 grudnia obie uczennice wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Maja Budzisz otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie Mai Budzisz z klasy 3b.
Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

kiermasz

BOŻONARODZENIOWE WARSZTATY
- TO JUŻ NASZA TRADYCJA…

W sobotę, dnia 9.12.2017 roku, w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy odbyły się świąteczne warsztaty organizowane przez stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” we współpracy z sołectwem, rodzicami i uczniami naszej szkoły.
Panował bardzo świąteczny nastrój. Wspólnie lepiono pierogi, malowano świece, dekorowano pierniki oraz tworzono wspaniałe ozdoby świąteczne, aby kultywować tradycje i wzmacniać ich rolę w naszym życiu.
Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, zwłaszcza, że każdy miał szansę popisać swoimi zdolnościami. To czas, który spędzono wraz z bliskimi w niecodziennej atmosferze.
Nasza miejscowość odwiedziła zaprzyjaźniona delegacja z Niemiec, z Neckerody.
Warsztaty zorganizowano dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, który dofinansował projekt w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty.
To był bardzo wspaniały, twórczy czas, który przybliżył wszystkich uczestników do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Images: podsumowanie 015.jpg

rozdanie nagród

Dnia 11 grudnia w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Oławie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród za udział w konkursach organizowanych przez PODN w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Nasza szkoła może poszczycić się sporą liczbą laureatów, którzy wzięli udział w uroczystości.

W Powiatowym Przeglądzie Talentów pod hasłem: ,,Jutro powiesz, kim będziesz, dziś pokaż swoje umiejętności, zdolności” wyróżnienia z rąk Pana Brezdenia starosty powiatu oławskiego odebrali:
Szymon Frankiewicz, Paweł Bielenda, Michalina Dziurzyńska, Marcela Pasiut i Adrian Ferkaluk.
Nagrodę za I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych odebrał natomiast Wiktor Buczak, który jeszcze raz zaprezentował swoje sukcesy i osiągnięcia w kolarstwie górskim.

W kolejnej części uroczystości nasza mocna ekipa filmowców w składzie: Jakub Ignasiak, Jakub Raczyński, Gabriel Kasprzak, Paweł Rygielski, Maksymilian Bala, Anna Wójcik, Julia Bauk, Michał Bielak, Jakub Sowa, odebrała nagrodę za zwycięstwo w konkursie Zawodowe podróże za nakręcenie filmu „Zawodowe podróże Smerfów”.
Wszystkim laureatom jeszcze raz gratulujemy!

Images: podsumowanie 015.jpg

Unikids w Bystrzycy 2

Warsztaty UNIKIDS w SP w Bystrzycy


Kolejne warsztaty Uniwersytetu Dziecięcego Unikids odbyły się 09.12.2017 pod hasłem

Ogień – niezwykły i niebezpieczny żywioł”.

Na zajęciach nauczyliśmy się miedzy innymi: jak wykrzesać ogień, jak stworzyć ogniste potwory, jak powstaje ogniste tornado oraz wiele innych ciekawostek związanych z ogniem. Zajęcia były bardzo fascynujące, gdyż w trakcie ich trwania zamieniliśmy się w pierwotnych ludzi i próbowaliśmy wykrzesać ogień za pomocą deseczki i patyczka. Zrozumieliśmy jak trudno dawniej było uzyskać ogień. Zabawa była wyśmienita i czekamy z niecierpliwością na następne zajęcia.

Dziękujemy!


Uczniowie klas O – VII oraz koordynator Iwona Kivrak


Images: podsumowanie 015.jpg

Mikołakowy wyjazd

W ramach mikołajkowego prezentu klasy III A i III B gimnazjum pojechały do Wrocławia. Na początku uczniowie bawili się świetnie w kręgielni. Jak na trzecie klasy przystało, obok atrakcji, nie mogło zabraknąć treści dydaktycznych. Katedrze Antropologii odwiedziliśmy Muzeum Człowieka, gdzie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji, na której dowiedzieliśmy się wiele o pochodzeniu i rozwoju człowieka.
Nasz wyjazd zakończył się spacerem po Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Images: IMG_0580disc3.JPG
Wygenerowano w sekund: 0.06
2,000,842 Unikalnych wizyt