Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Informacja dotycząca rekrutacji dzieci do przedszkoli i odziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

ZASADY REKRUTACJI DZIECI DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W PUBLICZNYCH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ OŁAWA

(rok szkolny 2016/2017)

 

 

Po szczegóły zapraszamy na stronę:

 

www.gminaolawa.pl/index.php/aktualnosci,938Akcja dobroczynna - Zbiórka żywności

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Święty Jan Paweł II


Szanowni Rodzice!
Drodzy Uczniowie!

Grupa Wolontariatu zaprasza  do udziału w akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Gminnego Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej  w Oleśnicy Małej - "Zbiórka żywności”, która będzie zorganizowana na terenie Zespołu Szkół im. Bronisława Malinowskiego w Bystrzycy, w dniach 09-13.05.2016 roku.

Celem Domu Pomocy Społecznej jest wspieranie osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz kompensowanie skutków zaburzeń psychicznych oraz integracja mieszkańców z środowiskiem  lokalnym.

Wielokrotnie Państwo pokazali, że posiadacie bardzo ważną cechę: wrażliwość na drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy potrzebujacym.

Jak można pomóc?

-  wystarczy zakupić w sklepie produkt spożywczy,
- przekazać dziecku, aby przyniosło go do Szkoły i złożyło w oznakowanym pojemniku (obok wejścia na halę).


Wolontariusze bedą oczekiwać na darczyńców przed lekcjami (7.40-8.00) oraz podczas długiej przerwy (10.30-10.45).

Przyniesione produkty zostaną przekazane do wyżej wymienionej instytucji.

Rekomendowane produkty: olej, ryż, płatki śniadaniowe, słodycze, konserwy, margaryna, masło, cukier, makaron, kasza, herbata.


Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie dla naszych działań.

Akcja charytatywna dla Szymka

W związku z organizowaną przez naszą szkołę akcją charytatywną dla Szymka, która ma na celu pomoc naszemu uczniowi, prosimy o wsparcie w tych trudnych dla niego chwilach.

Chłopiec jest uczniem kl. I szkoły podstawowej. Zachorował na nieuleczalną, przewlekłą chorobę, która  odwróciła nagle życie rodziny do góry nogami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że  mogłaby ona stanąć na drodze każdego
z nas, dlatego przyłączmy się do tej szlachetnej akcji.

Daliście Państwo już przykład tego, iż nie jesteście obojętni na los drugiego człowieka przy okazji akcji Szlachetna Paczka i wielu innych akcji charytatywnych.

W dniach 21-22.05.16 r. odbędzie się festyn Dzień Rodzinki przy  Świetlicy Wiejskiej w Bystrzycy.

 

Chcemy zorganizować sprzedaż cegiełek,  ciast, koktajli itp. Jesteśmy również otwarci na wszelkie propozycje  ze strony Państwa.

 

 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w finalizacji powyższych działań poprzez podarowanie  fantów - przyborów szkolnych, papierniczych, pluszaków, zabawek, gier, artykułów chemicznych, kosmetycznych  i wszystkich innych, które zechcą Państwo podarować.
Prosimy również o deklarację upieczenia ciast, czy wykonania koktajli.

 

 

Jeżeli mieliby Państwo ochotę wesprzeć naszą akcję i okazać nieco serca Szymkowi, będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc.

 


 

Wszelkie formy pomocy, mogą Państwo zgłaszać  do szkoły do piątku 13.05.16 r. a przynoszone przedmioty  zostawiać w klasie u swojego syna lub córki.

 


 

Będziemy wdzięczni za KAŻDĄ pomoc:)

 

 


Z wyrazami szacunku:
Samorząd Uczniowski, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców w Zespole Szkół w Bystrzycy.


 

Images: bystrzyca60.JPG

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

"Kto czyta ksiązki, ten żyje podwójnie..."
Dnia 29 kwietnia biblioteka szkolna gościła naszych najmłodszych uczniów z klasy 1 a,b i c z okazji uroczystości „Pasowania na czytelnika”. Dzieci zostały przywitane przez starsze koleżanki z gimnazjum, które dla swoich młodszych kolegów i koleżanek przygotowały bajkowe przedstawienie. Była Królowa, Król, Koszałek Opałek oraz Dzieci.

Images: IMG_9458.JPG

Gminny KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH SP

Dnia 19.04.2016  uczniowie klasy VI: Amelia Pawłowska, Oliwia Świtajło oraz Mateusz Mondzelewski wzięli udział w konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach.

Uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat takich krajów jak: Wielka Brytania, Kanada, Stany Zjednoczone i Australia. Przydatna okazała się wiedza na temat geografii, kultury, fauny i flory, tradycji oraz zwyczajów danych państw. Praca w grupie okazała się bardzo owocna, gdyż nasi uczniowie zajęli II miejsce w rankingu Szkół Podstawowych w gminie Oława. Gratulujemy Amelii, Oliwii oraz Mateuszowi i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.                                 

Opiekun  Iwona Kivrak

Images: AIESEC_01.jpg

Images: DSCN0571.jpg

 

Konkurs plastyczny "Pani Wiosna" rozstrzygnięty!

22 kwietnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. "Pani Wiosna". Uczestnicy konkursu, uczniowie klas 0-III, swoją kreatywnością i oryginalnoscią mieli przedstawić panią wiosnę. Zainteresowanie było ogromne, 36 uczniów zmierzyło się z plastycznym wyzwaniem. Nagrdy główne przyznano:Joannie Stebnowskiej kl.0, Malwince Jaworskiej kl.Ia, Natalce Błażków kl.Ia, Julce Dziębowskiej kl.Ib, Oliwii Durlej kl.IIIb, Julii Świegot kl.IIIb, Martynie Jasińskiej kl.IIIa i Emilii Skorupie kl.IIIa. Gratulujemy!!! Organizatorki konkursu, Pani Małgorzata Buczak i Pani Danuta Klepacka, dziękują za tak liczny udział.
Images: wios13.jpg

DZIEŃ WIOSNY 21.03.2016

Images: 6.jpg

Nowe Grono pedagogiczne

 


Dzień Samorządności w naszej szkole odbył się pod hasłem W 180 minut dokoła świata”. Uczniowie klas od IV SP do III GM przygotowali się nadzwyczaj precyzyjnie w tym roku. Każda z klas wybrała kraj, który chciała przedstawić. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie filmu, quizu na temat swojego kraju, charakterystycznego tańca, przebrania klasy i wychowawcy oraz przygotowanie marzanny. Kraje wybrane przez klasy to:

SP: Klasa IV a - Hiszpania, klasa IV b - Madagaskar, klasa V – Francja, klasa VI - Grecja,

GM: Klasa I a -Jamajka, klasa I b – Japonia, klasa II a – Polska, klasa II b - Meksyk, klasa III a - Arabia Saudyjska, klasa III b – Wikingowie.

Pierwszą część Dnia Samorządności przygotowały, jak co roku klasy trzecie. Przyjemnie było się pośmiać z nowego grona nauczycielskiego oraz ich przezabawnych scenek przedstawiających zachowanie prawdziwych nauczycieli i obsługi szkoły w Bystrzycy.

 

Witaj, Wiosno!

Wiosna już w pełni, ale pogoda pozwoliła uczniom dopiero 4 kwietnia pożegnać zimę na dobre. Jak co roku, najmłodsi uczniowie naszej szkoły, przeszli nad rzekę, aby tam tradycyjnie powitać WIOSNĘ.

Images: wios13.jpg

Przedstawienie profilaktyczne

Gościliśmy dzisiaj Teatr MORALITET z Krakowa. Bardzo sympatyczna, ciepła bajeczka, którą przedstawili aktorzy, pomogła najmłodszym widzom zaakceptować odmienność kolegów. Opowieść "Wielkie hece w bibliotece" poruszyła także bardzo ważną kwestię dbałości o książki.

Images: ROK SZKOLNY4.JPG

"Pociągiem do wiedzy"

22 marca uczennice z naszej szkoły, Oliwia Durlej z IIIb i Anna Stolarczyk z IIIa, brały udział w gminnym konkursie wiedzy zintegrowanej pt. "Pociągiem do wiedzy". Konkurs odbył się w oławskiej bibliotece "Koronka", a organizatorem była Szkoła Podstawowa w Chwalibożycach. Oliwia Durlej zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!!!
Images: wios13.jpg

Szkolny Konkurs Piosenki 0-III

21 marca najmłodsi uczniowie powitali wiosnę śpiewająco, podczas Szkolnego Konkursu Piosenki. W tym roku muzyczne zmagania wygrała Marcelina Teuchmann z kl. II a oraz Zuzia Mykita z kl.I a, miejsce II-Zosia Mykita kl.Ia i Emilka Skorupa kl.IIIa, miejsce III- Hania Smyrak kl.IIIb i Julia Liebenthal kl.IIIb.  Komisja konkursowa, w składzie Anna Leszczyńska, Magdalena Ziółkowska, Renata Windysz i Anna Błażków, przyznała,że uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom muzyczny.

Images: wios13.jpg
Serdecznie dziękujemy Pani Annie Leszczyńskiej- radnej Rady Powiatu Oławskiego oraz Pani Magdalenie Ziółkowskiej- przewodniczącej Rady Miejskiej w Oławie i członkini Koła Łowieckiego "Bażant", a także Radzie Rodziców naszej szkoły za ufundowanie nagród w konkursie.
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,060,547 Unikalnych wizyt