Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wycieczka klas IV a i IV b do Kudowy Zdrój

Klasy czwarte rok szkolny zakończyły ciekawą trzydniową wycieczką na trasie Kudowa Zdrój - Pstrążna - Duszniki Zdrój. W ramach wycieczki uczestniczyliśmy w różnorodnych warsztatach m.in. pieczenia chleba w Dolinie Pstrążnej, lepienia naczyń z gliny w skansenie „Na Szlaku Ginących Zawodów”, czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój, robienia waty cukrowej w Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój. Drugi dzień naszej wycieczki spędziliśmy w górach, wędrując z przewodnikiem na najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec ( 912 m.n.p.m) a następnie w malownicze labirynty Błędnych Skałek. Były to niezapomniane chwile, pełne interesujących zajęć, nauki i relaksu. Dziękujemy naszym wychowawczyniom, pani Iwonie Kulickiej oraz naszym rodzicom za wspaniałą przygodę.

uczniowie klas IV a i b


Images: sztafeta4.JPGSzlak Ginących Zawodów – lepienie z gliny


Bardzo Zielona Szkoła

13 czerwca uczniowie klas III SP wyjechali na pięciodniową wycieczkę do Dusznik- Zdroju. Pobyt w tym uroczym miasteczku zapamiętają jako Bardzo Zieloną Szkołę. Nie mieli czasu na nudę. Nasi trenerzy przeprowadzali zajęcia metodami aktywizującymi uczniów, z wykorzystaniem technik twórczego myślenia, zajęć ruchowych, plastycznych i parateatralnych. Codziennie po śniadaniu i po obiedzie, czasami po kolacji, nasi uczniowie zgłębiali wiedzę o środowisku przyrodniczym Dusznik- Zdroju i okolic. Pobyt szybko minął, ale pozostały wspomnienia. Zapraszam do obejrzenia fotoleracji.
Images: wios13.jpg

Zaproszenie do udziału w akcji "Zamiast kwiatka niosę pomoc"

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Bystrzycy zapraszają  rodziców do kontynuowania zeszłorocznej akcji „Zamiast kwiatka niosę pomoc”.


Przypominamy, że w ubiegłym roku  na nasz apel zareagowało pozytywnie wielu rodziców i zebraliśmy 2450zł. Kwota ta w całości została przekazana na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.


W bieżącym roku proponujemy skupić się na potrzebach środowiska lokalnego i zebrane w czasie akcji pieniądze przeznaczyć  na zakup  niezbędnego sprzętu medycznego dla chorego ucznia naszej szkoły Szymka.


Mamy wielką nadzieję, że poprą Państwo naszą inicjatywę - będzie to piękny akcent podsumowujący  różnorodne działania charytatywne  podejmowane wspólnie od maja tego roku na rzecz potrzebującego  dziecka. 


Dziękujemy za okazaną pomoc.


Images: integracja_IVa_i_IVb_2015_01.jpgBezpieczne wakacje

Już niedługo wakacje!!! Maluchy wiedzą, jak bezpiecznie bawić się i spędzać letni czas.
10 czerwca rozstrzygnięto konkurs plastyczny "BEZPIECZNE WAKACJE".
Images: wios13.jpg

Dzień bez papierosa

9 czerwca 2016 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla uczniów klas I- III SP "Dzień bez papierosa". Powstały piękne, wymowne prace mówiące o tym, że palenie papierosów szkodzi. Cieszymy się, że do stworzenia tych prac przyczynili się również dorośli.
Images: m_29.jpg

Dzień Dziecka 2016

Życzymy wszystkim uczniom spełnienia marzeń i cudownych chwil spędzonych w szkole.
Bo szkoła, to nie tylko nauka, to również zabawa, przyjaźń i wspólne spędzanie czasu. Dzisiaj nasze dzieci z klas 0- III świętowały- poszły na lody, na spacer do lasu, a klasy III bawiły się na pikniku u Pana leśniczego.
Images: wios13.jpg

VIII Gminny Konkurs Przyrodniczy klas III

19 maja nasza szkoła była organizatorem VIII Gminnego Konkursu Przyrodniczego klas III. Od kilku lat konkurs odbywa się na łonie natury, w Hubertówce obok leśniczówki w Janikowe. Trzecioklasiści wykazali się dużą znajomością świata przyrody. W tym roku bardzo się cieszymy, bo w pierwszej trójce znalazły się dwa zespoły z bystrzyckiej szkoły.
I miejsce zajęła Anna Stolarczyk z Patrykiem Skibińskim, a III Natalia Kuś z Julią Liebenthal.
Serdecznie gratulujemy !!!
Images: wios13.jpg

Gminny Konkurs Recytatorski z języka angielskiego

17 maja w Gimnazjum nr 3 w Oławie odbył się „Gminny Konkurs Recytatorski z języka angielskiego”. Organizatorem była SP w Chwalibożycach. Naszą szkołę godnie reprezentowali Patrycja Burtan z klasy 1c, Adrian Burtan z klasy 3a, Roksana Musiał z klasy 4a oraz Amelia Pawłowska z klasy 6. W kategorii klas 1-3 SP zaszczytne 2 miejsce wywalczył Adrian Burtan, który fenomenalnie wyrecytował wiersz pt. „Katie Kissed me” autorstwa Christine Lynn Mahoney.


Serdecznie gratulujemy!

 

Images: 6.jpg

 

Zbiórka żywności

 

W dniach 09-13.05.2016 roku grupa wolontariatu z naszej szkoły zorganizowała zbiórkę produktów żywnościowych dla podopiecznych Gminnego Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej.

 

Składamy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom oraz wszystkim mieszkańcom Bystrzycy i Janikowa, którzy przyłączyli się do akcji.

 

Szczególne podziękowania kierujemy także do właścicieli lokalnych sklepów w Bystrzycy, którzy pozwolili nam przeprowadzić zbiórkę darów na terenie sklepów.

 

Images: dn9.JPG

-> AdamK dnia maj 17 2016 21:11:03 · Czytaj więcej · 301 czytań · Drukuj

Dzień Ziemi w Bystrzycy

Spotkajmy się
przy wspólnym sprzątaniu pobliskich obrzeży lasów!

Zadbajmy o miejsca w których lubimy przebywać, przywróćmy im godny stan.


A po pracy, przy ognisku nad rozlewiskiem Smortawy odpoczynek - pieczenie ziemniaków,  kiełbasek, chleba, jabłek, wspólne zabawy, rozmowy ...

Przyjdź w piątek 20 maja na plac przed szkołą. Wyruszamy o godz. 15:30!


 

Zaprasza Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” działające przy Zespole Szkół w Bystrzycy, we współpracy z Nadleśnictwem Oława z siedzibą w Bystrzycy.

 

 

...zamiast narzekać - działajmy...

Prośba o pomoc w czasie obchodów dnia Rodzinki

Zapraszamy  do wspólnego działania  ludzi dobrej woli i otwartego serca, dla których los naszego ucznia i kolegi Szymona nie jest obojętny.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w czasie obchodów Dnia Rodzinki w dniu 21 maja 2016 roku.

Potrzebujemy chętnych rodziców do:


- obsługi loterii fantowej, konkurencji sportowych,


- sprzedaży ciasta,


- przygotowania i sprzedaży koktajlu truskawkowego.

 


Spotkanie organizacyjne odbędzie się  dnia 12 maja godz. 17:30  w sali nr 29.


Liczymy na Państwa zaangażowanie i liczną obecność na spotkaniu.


Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski i Rada Pedagogiczna w ZS w BystrzycyPragniemy z całego serca podziękować za dotychczas podarowane fanty na loterię, którą organizujemy aby pomóc choremu Szymkowi - uczniowi i koledze z naszej szkoły!
Ponieważ sprzęt medyczny, który chcemy zakupić jest bardzo kosztowny potrzebujemy więcej fantów, aby uzyskać większy  dochód  z loterii. Fanty  można  przynosić jeszcze do wtorku 17 maja 2016 roku i składać  do wychowawców swoich dzieci lub p. Lidii Majewskiej.

 

Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski i Rada Pedagogiczna w ZS w BystrzycyZwracamy się z prośbą o upieczenie ciasta na Dzień Rodzinki, który odbędzie się w Bystrzycy w dniu 21 maja 2016 roku. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla chorego Szymka ucznia naszej szkoły. Deklaracje będą przyjmować wychowawcy klas do poniedziałku 16 maja 2016 roku. Ciasto prosimy przynosić do świetlicy wiejskiej w sobotę  21 maja od godz. 11:00.


Za pomoc serdecznie dziękujemy!

 


Rada pedagogiczna i Rada Rodziców w Zespole Szkół w Bystrzycy.

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,268,960 Unikalnych wizyt