Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Informacja dotycząca rekrutacji dzieci do przedszkoli i odziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

ZASADY REKRUTACJI DZIECI DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W PUBLICZNYCH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ OŁAWA

(rok szkolny 2016/2017)

 

 

Po szczegóły zapraszamy na stronę:

 

www.gminaolawa.pl/index.php/aktualnosci,938VIII Gminny Konkurs Przyrodniczy klas III

19 maja nasza szkoła była organizatorem VIII Gminnego Konkursu Przyrodniczego klas III. Od kilku lat konkurs odbywa się na łonie natury, w Hubertówce obok leśniczówki w Janikowe. Trzecioklasiści wykazali się dużą znajomością świata przyrody. W tym roku bardzo się cieszymy, bo w pierwszej trójce znalazły się dwa zespoły z bystrzyckiej szkoły.
I miejsce zajęła Anna Stolarczyk z Patrykiem Skibińskim, a III Natalia Kuś z Julią Liebenthal.
Serdecznie gratulujemy !!!
Images: wios13.jpg

Gminny Konkurs Recytatorski z języka angielskiego

17 maja w Gimnazjum nr 3 w Oławie odbył się „Gminny Konkurs Recytatorski z języka angielskiego”. Organizatorem była SP w Chwalibożycach. Naszą szkołę godnie reprezentowali Patrycja Burtan z klasy 1c, Adrian Burtan z klasy 3a, Roksana Musiał z klasy 4a oraz Amelia Pawłowska z klasy 6. W kategorii klas 1-3 SP zaszczytne 2 miejsce wywalczył Adrian Burtan, który fenomenalnie wyrecytował wiersz pt. „Katie Kissed me” autorstwa Christine Lynn Mahoney.


Serdecznie gratulujemy!

 

Images: 6.jpg

 

Zbiórka żywności

 

W dniach 09-13.05.2016 roku grupa wolontariatu z naszej szkoły zorganizowała zbiórkę produktów żywnościowych dla podopiecznych Gminnego Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej.

 

Składamy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom oraz wszystkim mieszkańcom Bystrzycy i Janikowa, którzy przyłączyli się do akcji.

 

Szczególne podziękowania kierujemy także do właścicieli lokalnych sklepów w Bystrzycy, którzy pozwolili nam przeprowadzić zbiórkę darów na terenie sklepów.

 

Images: dn9.JPG

-> AdamK dnia maj 17 2016 21:11:03 · Czytaj więcej · 48 czytań · Drukuj

Dzień Ziemi w Bystrzycy

Spotkajmy się
przy wspólnym sprzątaniu pobliskich obrzeży lasów!

Zadbajmy o miejsca w których lubimy przebywać, przywróćmy im godny stan.


A po pracy, przy ognisku nad rozlewiskiem Smortawy odpoczynek - pieczenie ziemniaków,  kiełbasek, chleba, jabłek, wspólne zabawy, rozmowy ...

Przyjdź w piątek 20 maja na plac przed szkołą. Wyruszamy o godz. 15:30!


 

Zaprasza Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca” działające przy Zespole Szkół w Bystrzycy, we współpracy z Nadleśnictwem Oława z siedzibą w Bystrzycy.

 

 

...zamiast narzekać - działajmy...

Prośba o pomoc w czasie obchodów dnia Rodzinki

Zapraszamy  do wspólnego działania  ludzi dobrej woli i otwartego serca, dla których los naszego ucznia i kolegi Szymona nie jest obojętny.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w czasie obchodów Dnia Rodzinki w dniu 21 maja 2016 roku.

Potrzebujemy chętnych rodziców do:


- obsługi loterii fantowej, konkurencji sportowych,


- sprzedaży ciasta,


- przygotowania i sprzedaży koktajlu truskawkowego.

 


Spotkanie organizacyjne odbędzie się  dnia 12 maja godz. 17:30  w sali nr 29.


Liczymy na Państwa zaangażowanie i liczną obecność na spotkaniu.


Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski i Rada Pedagogiczna w ZS w BystrzycyPragniemy z całego serca podziękować za dotychczas podarowane fanty na loterię, którą organizujemy aby pomóc choremu Szymkowi - uczniowi i koledze z naszej szkoły!
Ponieważ sprzęt medyczny, który chcemy zakupić jest bardzo kosztowny potrzebujemy więcej fantów, aby uzyskać większy  dochód  z loterii. Fanty  można  przynosić jeszcze do wtorku 17 maja 2016 roku i składać  do wychowawców swoich dzieci lub p. Lidii Majewskiej.

 

Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski i Rada Pedagogiczna w ZS w BystrzycyZwracamy się z prośbą o upieczenie ciasta na Dzień Rodzinki, który odbędzie się w Bystrzycy w dniu 21 maja 2016 roku. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla chorego Szymka ucznia naszej szkoły. Deklaracje będą przyjmować wychowawcy klas do poniedziałku 16 maja 2016 roku. Ciasto prosimy przynosić do świetlicy wiejskiej w sobotę  21 maja od godz. 11:00.


Za pomoc serdecznie dziękujemy!

 


Rada pedagogiczna i Rada Rodziców w Zespole Szkół w Bystrzycy.

Akcja dobroczynna - Zbiórka żywności

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Święty Jan Paweł II


Szanowni Rodzice!
Drodzy Uczniowie!

Grupa Wolontariatu zaprasza  do udziału w akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Gminnego Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej  w Oleśnicy Małej - "Zbiórka żywności”, która będzie zorganizowana na terenie Zespołu Szkół im. Bronisława Malinowskiego w Bystrzycy, w dniach 09-13.05.2016 roku.

Celem Domu Pomocy Społecznej jest wspieranie osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz kompensowanie skutków zaburzeń psychicznych oraz integracja mieszkańców z środowiskiem  lokalnym.

Wielokrotnie Państwo pokazali, że posiadacie bardzo ważną cechę: wrażliwość na drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy potrzebujacym.

Jak można pomóc?

-  wystarczy zakupić w sklepie produkt spożywczy,
- przekazać dziecku, aby przyniosło go do Szkoły i złożyło w oznakowanym pojemniku (obok wejścia na halę).


Wolontariusze bedą oczekiwać na darczyńców przed lekcjami (7.40-8.00) oraz podczas długiej przerwy (10.30-10.45).

Przyniesione produkty zostaną przekazane do wyżej wymienionej instytucji.

Rekomendowane produkty: olej, ryż, płatki śniadaniowe, słodycze, konserwy, margaryna, masło, cukier, makaron, kasza, herbata.


Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie dla naszych działań.

Wolontariat

Akcja charytatywna dla Szymka

W związku z organizowaną przez naszą szkołę akcją charytatywną dla Szymka, która ma na celu pomoc naszemu uczniowi, prosimy o wsparcie w tych trudnych dla niego chwilach.

Chłopiec jest uczniem kl. I szkoły podstawowej. Zachorował na nieuleczalną, przewlekłą chorobę, która  odwróciła nagle życie rodziny do góry nogami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że  mogłaby ona stanąć na drodze każdego
z nas, dlatego przyłączmy się do tej szlachetnej akcji.

Daliście Państwo już przykład tego, iż nie jesteście obojętni na los drugiego człowieka przy okazji akcji Szlachetna Paczka i wielu innych akcji charytatywnych.

W dniach 21-22.05.16 r. odbędzie się festyn Dzień Rodzinki przy  Świetlicy Wiejskiej w Bystrzycy.

 

Chcemy zorganizować sprzedaż cegiełek,  ciast, koktajli itp. Jesteśmy również otwarci na wszelkie propozycje  ze strony Państwa.

 

 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w finalizacji powyższych działań poprzez podarowanie  fantów - przyborów szkolnych, papierniczych, pluszaków, zabawek, gier, artykułów chemicznych, kosmetycznych  i wszystkich innych, które zechcą Państwo podarować.
Prosimy również o deklarację upieczenia ciast, czy wykonania koktajli.

 

 

Jeżeli mieliby Państwo ochotę wesprzeć naszą akcję i okazać nieco serca Szymkowi, będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc.

 


 

Wszelkie formy pomocy, mogą Państwo zgłaszać  do szkoły do piątku 13.05.16 r. a przynoszone przedmioty  zostawiać w klasie u swojego syna lub córki.

 


 

Będziemy wdzięczni za KAŻDĄ pomoc:)

 

 


Z wyrazami szacunku:
Samorząd Uczniowski, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców w Zespole Szkół w Bystrzycy.


 

Images: bystrzyca60.JPG

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

"Kto czyta ksiązki, ten żyje podwójnie..."

Dnia 29 kwietnia biblioteka szkolna gościła naszych najmłodszych uczniów z klasy 1 a,b i c z okazji uroczystości „Pasowania na czytelnika”. Dzieci zostały przywitane przez starsze koleżanki z gimnazjum, które dla swoich młodszych kolegów i koleżanek przygotowały bajkowe przedstawienie. Była Królowa, Król, Koszałek Opałek oraz Dzieci.

Images: IMG_9458.JPG

Gminny KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH SP

Dnia 19.04.2016  uczniowie klasy VI: Amelia Pawłowska, Oliwia Świtajło oraz Mateusz Mondzelewski wzięli udział w konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach.

Uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat takich krajów jak: Wielka Brytania, Kanada, Stany Zjednoczone i Australia. Przydatna okazała się wiedza na temat geografii, kultury, fauny i flory, tradycji oraz zwyczajów danych państw. Praca w grupie okazała się bardzo owocna, gdyż nasi uczniowie zajęli II miejsce w rankingu Szkół Podstawowych w gminie Oława. Gratulujemy Amelii, Oliwii oraz Mateuszowi i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.                                 

Opiekun  Iwona Kivrak

Images: AIESEC_01.jpg

Images: DSCN0571.jpg

 

Konkurs plastyczny "Pani Wiosna" rozstrzygnięty!

22 kwietnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. "Pani Wiosna". Uczestnicy konkursu, uczniowie klas 0-III, swoją kreatywnością i oryginalnoscią mieli przedstawić panią wiosnę. Zainteresowanie było ogromne, 36 uczniów zmierzyło się z plastycznym wyzwaniem. Nagrdy główne przyznano:Joannie Stebnowskiej kl.0, Malwince Jaworskiej kl.Ia, Natalce Błażków kl.Ia, Julce Dziębowskiej kl.Ib, Oliwii Durlej kl.IIIb, Julii Świegot kl.IIIb, Martynie Jasińskiej kl.IIIa i Emilii Skorupie kl.IIIa. Gratulujemy!!! Organizatorki konkursu, Pani Małgorzata Buczak i Pani Danuta Klepacka, dziękują za tak liczny udział.
Images: wios13.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.38
1,095,262 Unikalnych wizyt