Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt "Czytamy dzieciom"

W piątkowe przedpołudnie naszą szkołę odwiedził poseł na Sejm RP, pan Roman Kaczor oraz jego asystentka, pani Anna Leszczyńska. Wizyta rozpoczęła projekt, realizowany przez klasy III SP "Czytamy dzieciom". Celem projektu jest szerzenie czytelnictwa wśród uczniów, a do czytania zachęcać ich będą przyjaciele naszej szkoły:)
Images: WP_20151002_09_54_35_Pro.jpg

Integracja klas IVa i IVb w Hubertówce

Klasy IV a i IV b w sobotę 03.10.2015 integrowały się w Hubertówce w lesie w Janikowie. Około 10.00 spotkały się całe rodziny uczniów klas czwartych wraz z wychowawczyniami. Zabawa była przednia, zaczęło się wspólnym śpiewaniem w kole, potem każdy z rodziców   przedstawiał siebie i swoją rodzinkę. Następnie wszyscy wyruszyli na poszukiwanie szyszek i żołędzi. Z zebranych darów lasu uczniowie tworzyli obrazy pod tytułem "Wspomnienia z wakacji". Nie zabrakło dobrego jedzenia, które przygotowali rodzice oraz kiełbasy pieczonej na ognisku. Pogoda dopisała więc nikt nie chciał się rozstawać ze sobą. Ale obiecaliśmy sobie następną integrację rodzinną tym razem, "pieczenie ziemniaka". Dziękujemy wszystkim za wyśmienitą zabawę i miłe spędzenie sobotniego poranka.


Uczniowie klas IV a i b, wychowawczynie D. Semenowicz i I. Kivrak


Images: fundacja rosa 028.jpg

Podziękowania za pomoc w organizacji jubileuszu 70-lecia szkoły

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji jubileuszu 70- lecia szkoły w Bystrzycy:

 

Wójtowi Gminy Oława Janowi Kownackiemu, Firmie Alex, Drukarni BETA-DRUK, Andrzejowi i Józefowi Bilewiczom, sołtysowi Pawłowi Bubale i Radzie Sołeckiej Bystrzycy, Grzegorzowi Bubale, Marcinowi Bojakowskiemu, Jarosławowi Cichoniowi i Dariuszowi Czernikowi, Redaktorom Gazety Powiatowej, Zbigniewowi Gęsiorowi, Gronu pedagogicznemu i pracownikom obsługi ZS w Bystrzycy, Lidii Krzysztof, księdzu proboszczowi Tadeuszowi Rogackiemu, księdzu Erykowi Dobrzańskiemu, Jolancie Malanowskiej, Stanisławowi Marciniakowi, Pawłowi Mecanowi, Mariuszowi Michałowskiemu, Katarzynie Muzyczuk i Joannie Golemo, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrzycy, Bronisławie Ozdarskiej, Mariuszowi Paterowi, Arturowi Piotrowskiemu, Andrzejowi Pudełko i Sławomirowi Szczerbie, Radzie Rodziców i wszystkim zaangażowanym rodzicom ZS w Bystrzycy, Michałowi Rado, Stowarzyszeniu „Moja Bystrzyca”, Renacie i Paulinie Windysz.

 

 

Jubileusz 70 - lecia istnienia Szkoły w Bystrzycy

Dzień 12 września 2015 roku na długo zapadnie w sercach bystrzyckiej społeczności.   Odsłonięciem tablicy pamiątkowej: "Przeszłość zachowana w pamięci jest częścią teraźniejszości" rozpoczęto  jubileusz obchodów 70-lecia szkoły w Bystrzycy.  Ta wyjątkowa uroczystość stała się  okazją do wspomnień, a także do podsumowania dorobku szkoły. 
Kolejnym punktem obchodów stała się wygłoszona podczas uroczystej Mszy Świętej  homilia ks. Eryka Dobrzańskiego – absolwenta szkoły. Kaznodzieja porównał pracę szkoły do "budowania domu na skale" i stawiania fundamentów do dorosłego życia. Podkreślił, że praca pedagogów nie jest zwykłym zawodem, ale wymagającym powołaniem. Podczas Eucharystii ksiądz proboszcz poświęcił sztandar szkoły, a przedstawiciele braci uczniowskiej złożyli ślubowanie.
Po zakończonej liturgii i przemówieniu dyrektora szkoły, głos zabrali zaproszeni goście: Wójt Gminy Oława Jan Kownacki, Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz, Poseł na Sejm Roman Kaczor, starosta powiatu Zdzisław Brezdeń, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Stanisław Górka. Miłym akcentem było otrzymanie od zacnych gości podarków dla szkoły, książki "Polska Wielka Księga Historii" od  Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Beaty Pawłowicz, repliki Konstytucji 3 maja podpisanej przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego.         W obchodach jubileuszu uczestniczyli także zaprzyjaźnieni goście z Niemiec, przedstawiciele wsi Neckeroda znajdującej się w landzie Turyngia. Szczególnym wydarzeniem było wspólne z gośćmi posadzenie jubileuszowego drzewka.
Całą uroczystość uświetnił koncert zespołu wokalnego Słoneczniki, absolwentek naszej szkoły oraz występ   grupy teatralnej z klasy VI a, która zaprezentowała historię szkoły, wcielając się w role uczennic i Koszałka Opałka – skrzata zamieszkującego bibliotekę szkolną od lat 70.  
Dużym zainteresowaniem cieszył się wydany z tej okazji  szkolny informator, opisujący  dawne i aktualne wydarzenia z życia bystrzyckiej szkoły z licznymi zdjęciami ,a także tomik poezji” Ocalić od zapomnienia”, zawierający wiersze  naszych absolwentów i obecnych uczniów. Nie zapomnieliśmy także o jubileuszowym znaczku.
Goście szczególnie chętnie oglądali wystawę fotografii z życia szkoły i miejscowości. Zdjęcia budziły ogromne emocje i wzruszenie absolwentów, każdy poszukiwał siebie i swoich znajomych ze szkolnych ław.
Ta uroczystość na długo pozostanie w sercach i  pamięci wielu z nas.

 

Images: SIATKA3.jpg

Ubezpieczenia

Zaproszenie na obchody 70 - lecia istnienia szkoły

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców
Zespołu Szkół im. Bronisława Malinowskiego
w Bystrzycy mają zaszczyt zaprosić
Szanownych Absolwentów i wszystkich zainteresowanych
na uroczyste obchody jubileuszu 70 - lecia istnienia szkoły,
które odbędą się 12 września 2015 roku, początek obchodów godz.15:00.

W programie:
- Poświęcenie pamiątkowej tablicy
- Msza Święta
- Przekazanie sztandaru szkoły
- Występy absolwentów
- Zabawa taneczna.


W trakcie trwania uroczystości będzie możliwość zakupu:
- Pamiątkowego znaczka
- Okolicznościowego informatora.


Równocześnie zapraszamy do skorzystnia z kawiarenki i bufetu.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015-2016

Znów nadszedł wrzesień i chociaż wciąż pamiętamy beztroskie wakacyjne dni już czas, aby rozpocząć nowy rok szkolny.  Dwumiesięczna przerwa dobiegła końca, a My - opaleni, wypoczęci i w większości przypadków uśmiechnięci - spotkaliśmy się ponownie w murach naszej szkoły.

 

Images: 20141028_114254.jpg

Podsumowanie akcji ZAMIAST KWIATKA - NIOSĘ POMOC

Images: szkolaszkolaszkolaszkolaszkola szkola.jpg

Uczniowie naszej szkoły bardzo pozytywnie odnieśli się do akcji Polskiej Akcji Humanitarnej „Zamiast Kwiatka – Niosę Pomoc”. Odzew naszych uczniów przełożył się na realną pomoc. Do puszek wystawionych w klasach wpłynęło łącznie 2460 zł. To suma, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Pieniądze zostały już wysłane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom i uczniom, którzy włączyli się do akcji. Życzymy udanych i słonecznych wakacji.

Images: wios13.jpg

Międzygimnazjalny Turniej Gier Planszowych w Brzegu

Reprezentanci naszej szkoły brali udział w Międzygimnazjalnym Turnieju Gier Planszowych w Brzegu.

Images: kaczor1.jpg

Powiatowy Konkurs Matematyczny "Matematyka inaczej" w Jelczu - Laskowicach

Reprezentacja naszej szkoły na Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyka inaczej" w Jelczu-Laskowicach.

Images: herbg.jpg

zakończenie roku szkolnego

RELACJA Z UROCZYSTEGO ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Images: 2015 zakonczenie AAAA.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.02
796,184 Unikalnych wizyt