Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

V Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek Bystrzyca 2017

26 stycznia 2017 roku zaprosiliśmy do udziału w V Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek Bystrzyca 2017 wszystkie szkoły z terenu Gminy Oława. Jak zawsze zainteresowanie było ogromne. Organizacji festiwalu podjęła się pani Dorota Semenowicz. Oczywiście festiwal nie mógłby się odbyć, gdyby nie sponsorzy: Wójt Gminy Oława- pan Jan Kownacki, Firma Bartek Candles w osobie pani Dominiki Białek. Serdecznie dziękujemy, dzięki Państwa pomocy mogliśmy nagrodzić wszystkie występujące  szkoły.

Organizatorzy zaprosili do pracy w komisji, panią Kamilę Podgórni, pana Artura Piotrowskiego i pana Mariusza Michałowskiego. Ich  fachowa pomoc bardzo pomogła wybrać najlepszych wykonawców.

Festiwal  rozpoczął Pan Dyrektor  Zespołu Szkół w Bystrzycy, serdecznie witając wszystkich wykonawców wraz z opiekunami.

Celem naszego festiwalu jest poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, uwrażliwienie młodych ludzi, na jej piękno, zainteresowanie kolędowaniem w naszej gminie, budzenie i rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności muzycznych.


Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:


Zespoły:

I miejsce – zespół ze SP w Marcinkowicach

II miejsce – zespół wokalny „Słoneczniki” z Bystrzycy

III miejsce – zespół wokalny z Osieka


Soliści:

I miejsce – Emilia Skorupa z Bystrzycy

II miejsce – Julia Gandziej z Chwalibożyc

III miejsce – Marysia Wilk z Marcinkowic

Wyróżnienie – Jagoda Igałowicz z Gać


Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim dzieciom, a w szczególności ich opiekunom za podjęty trud przygotowania wszystkich występujących.   Na kolejny festiwal kolęd i pastorałek zapraszamy już za rok!


Images: wiosna2.JPG

Bal karnawałowy

10 lutego w świetlicy wiejskiej odbył się bal karnawałowy dla naszych najmłodszych uczniów. W sali pojawiły się kolorowe postacie z bajek i nie tylko. Można było spotkać księżniczki, wróżki, czarownice, rycerzy, piratów, ninja, policjantów, strażaków itd. Głośna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców i wspólnej zabawy. Animatorzy, z Sali Zabaw Papaja, przygotowali wiele różnych  atrakcji. Sądząc po roześmianych buziach maluchów, ten bal na długo pozostanie w  pamięci dzieci. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie w organizacji balu, a rodzicom za przygotowanie zabawy.
Images: IMG_7275.JPG

Która panna dla rycerza? - dyskusja

Dnia 30 stycznia na lekcji języka polskiego nasz kolega Kacper wcielił się w rolę Zbyszka z powieści "Krzyżacy" H. Sienkiewicza. Pani pasowała  go na rycerza, a następnie podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna miała za zadanie przekonać Zbyszka do wyboru Jagienki na swoją damę, a druga, namawiała do wyboru Danusi. Przez całą lekcję prowadziliśmy dyskusję między grupami, a Zbyszko notował argumenty przekonujące go do wyboru Jagienki bądź Danusi. Po skończonej debacie i wykorzystaniu wszystkich możliwych argumentów, nasz klasowy Zbyszko miał chwilę do namysłu. Kiedy podsumował podane przez nas wady i zalety obu panienek, dokonał ostatecznego wyboru, który padł na Jagienkę. Ta lekcja była dla nas bardzo ciekawa, nauczyła nas argumentować swoje zdanie i prowadzić dyskusje. Była to również świetna rozrywka.


Images: dn2.JPG

 

Images: Matem.4.JPG

żywa lekcja historii

W poniedziałek 6 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii. Tematem nietypowej lekcji był sarmatyzm i kultura szlachecka. W czasie zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wyglądał strój szlachecki, jaką bronią posługiwali się szlachcice, jakim zajęciom poświęcali swój czas oraz czym różniła się magnateria od gołoty. Wielką atrakcją lekcji był pojedynek na szable, który stoczył nasz kolega Mikołaj z prawdziwym szlachcicem. Uczniowie w uwagą słuchali opowieści o kulturze szlacheckiej.

Images: IMG_7275.JPG

Images: IMG_7275.JPG

Konferencja prasowa w 2a gimnazjum z Henrykiem Sienkiewiczem

Dnia 12.01.2017 r. na lekcji języka polskiego gościliśmy wybitnego pisarza, laureata Nagrody Nobla, Henryka Sienkiewicza, w którego wcielił się nasz kolega Andrzej Jaśkiewicz.


Przez chwilę zamieniliśmy się w reporterów. Zadawaliśmy znanemu pisarzowi pytania dotyczące jego życia osobistego, twórczości literackiej. Ze skupieniem słuchaliśmy jego wypowiedzi. Dowiedzieliśmy się wiele interesujących faktów na temat jego pracy, inspiracji oraz o losach jego życia. Opowiedział nam o procesie powstawania powieści historycznej pt. ,,Krzyżacy", co okazało się bardzo pomocne, ponieważ jest ona naszą lekturą.


Na zakończenie pożegnaliśmy się z Henrykiem Sienkiewiczem, bijąc mu brawa. To było bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie z laureatem Nagrody Nobla.


Images: 20141028_114254.jpg

Jeszcze trochę Bożego Narodzenia...

Zapraszamy na wspólne zakończenie okresu Bożego Narodzenia w naszym powiecie.

 

W najbliższy piątek tj. 3.02.2017r. w Ośrodku Kultury w Oławie (filia nr 2) odbędzie się spektakl teatralny dziecięcej grupy "Iskierka", pt:" Porwanie aniołka" w reżyserii Aleksandry Zawer oraz występ zespołu wokalnego "Słoneczniki" prowadzonego przez Dorotę Semenowicz, działającego w Zespole Szkół w Bystrzycy.
Jeszcze trochę Bożego Narodzenia, kolęd, pastorałek, świątecznych przebojów i lekcji o tym, że dobro zawsze zwycięża.

 

HARMONOGRAM:
17:30 - występ wokalny grupy "Słoneczniki"
18:00- spektakl teatralny grupy "Iskierka"
MIEJSCE: Sala widowiskowa, Ośrodek Kultury w Oławie


WSTĘP BEZPŁATNY

Images: wios13.jpg

teatr profilaktyczny dla 4-6sp i 1-3 gm

Dnia 30 stycznia 2017 roku gościliśmy w naszej szkole teatr "Regeneracja". Młodsze dzieci obejrzały  zabawne przedstawienie o śwince, która trafiła do krainy niemusiów. Zadaniem historii o śwince Paulince była  pomoc dzieciom  w zrozumieniu znaczenia norm i zasad w ich codziennym życiu.

Natomiast starsi mieli okazję do refleksji  na temat wpływu gier komputerowych na ich życie oraz do zastanowienia się nad tym, czy pielęgnują więzi łączące ich z bliskimi.

 

Images: IMG_7275.JPG

spotkanie z policjantami uczniów klas 4-6 SP


30 stycznia naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie z pogadanką na temat bezpieczeństwa. Także starsi uczniowie ze szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu. W pierwszej części prelekcji policjanci przestrzegali przed niebezpiecznymi zabawami na świeżym powietrzu w czasie ferii zimowych np. w nieodpowiednich miejscach jak zamarznięte zbiorniki wodne. W drugiej części spotkania opowiadali o zagrożeniach terrorystycznych oraz o tym, jak należy się zachować w przypadku ich wystąpienia.
Dzieci z uwagą słuchały policjantów:)

Images: jubileusz_70_lecia_szkoly_25.jpg

Bądź uważny!

30 stycznia najmłodsi uczniowie spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej w Oławie. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas ferii i zachowania na wypadek ataków terrorystycznych.
Images: IMG_7275.JPG

PRZYGODY ŚWINKI W KRAINIE NIEMUSIÓW, CZYLI ŚWIAT DO GÓRY NOGAMI

Dzisiaj uczniowie klas 0-III obejrzeli bardzo ciekawe przedstawienie. Był to spektakl, który opowiadał historię małej Świnki Paulinki, która sprzeciwiała się wszelkim nakazom i obowiązkom, była nieposłuszna i sprawiała trudności wychowawcze. Co było dalej? Przejrzyj relację:)

Images: spotkanie_absolwentow_2016_04.JPG

Wiersze z muchą:)

Dnia 27.01.2017 r. w Urzędzie Gminy Oława odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Wiersze z muchą" - współczesnej poetki Kingi Grabowskiej-Bednarz. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Marcelina Teuchman z klasy 3a i Patrycja Burtan z 2c, które zostały wyłonione w konkursie szkolnym.
Tekst i fot.:M.Świegot

Images: kiermasz_bozonarodzeniowy_2015 _21.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,535,965 Unikalnych wizyt