Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pasowanie na czytelnika

zawody sportowe 3

Po zwycięstwie w turnieju powiatowym w mini piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych, nasze zawodniczki awansowały do Finału Strefy Wrocławskiej. Turniej odbył się 17 kwietnia 2018 roku w Kobierzycach w hali sportowo – widowiskowej. Przeciwnikami były szkoły z Kobierzyc oraz Środy Śląskiej. Rozegrano trzy bardzo emocjonujące mecze systemem „każdy z każdym”. Mimo wielkich ambicji i poświęcenia nasze dziewczyny przegrały dwa mecze zajmując w całym turnieju 3 miejsce, co mimo wszystko jest wielkim sukcesem naszej drużyny!!!

Images: podsumowanie 015.jpg

zawody sportowe 2

6 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych w piłce nożnej chłopców. W turnieju gminnym startowało 8 zespołów, które w ramach losowania podzielono na dwie grupy, grając systemem każdy z każdym.

Przeczytaj relację i dowiedz się, jak było!


Images: podsumowanie 015.jpg

PODSUMOWANIE PROJEKTU

 

SUKCES PRZEDSIĘBIORCZYCH UCZNIÓW

ZE SP W BYSTRZYCY

- PODSUMOWANIE PROJEKTU „DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”


Uczniowie klasy IIa gimnazjum zostali zwycięzcami Quizu Przedsiębiorczości, który był zwieńczeniem działań w ramach Dni Przedsiębiorczości zorganizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Oławie.

Julia Figiel, Sylwia Góraj, Patrycja Znamirowska, Wiktor Buczak oraz Adrian Kutyła to wygrani w wielkich zmaganiach w konkursie o tematyce zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Dnia 5 kwietnia w Oławie cztery szkoły rywalizowały o zaszczytny tytuł laureatów. Bystrzyccy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem, a wcześniej bardzo sumiennie przygotowywali się do tej chwili.

W marcu klasa IIa pod opieką pani Ilony Czernik i Anny Mality-Bień odwiedziła następujące instytycje: Urząd Miasta, Powiatowy Urząd Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy oraz placówkę miejscowego banku. Pracownicy wdrożyli przyszłych konkursowiczów w specyfikę pracy i zadania tychże instytucji, zapoznali ich z formami wsparcia i monitoringu przedsiębiorców w naszym powiecie. Uczniowie przyswoili sobie obowiązujące przepisy i wymagania, dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej, możliwości uzyskania wsparcia dofinansowania i ulg.


Następnie przeprowadzono eliminacje szkolne w dwóch etapach. „Młodzi przedsiębiorcy” zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i dzielnie walczyli o stanowisko reprezentantów naszej szkoły w konkursie, który zwyciężyli.


To była niesamowita przygoda, która wykształtowała zainteresowania i postawy przedsiębiorcze, wpłynęła na samocenę własnych umiejętności i niewątpliwie będzie miała ogromny wpływ na późniejsze decyzje edukacyjno- zawodowe naszych uczniów.


A.Malita-Bień


Images: podsumowanie 015.jpg


Wiosna, wiosna, wiosna

28 marca uczniowie klas 0 - III wybrali się na spacer nad rzekę, by pegnać zimę. Mimo, że było dość chłodno z radością przemaszerowali ulicami Bystrzycy niosąc kukły Marzann. Nad rzeką kukły zostały spalone, a dzieci z radością przyglądały się wysokim płomieniom. Każda z klas swoim przebraniem pokazała, że wśród uczniów panuje już wiosenny nastrój. "Żegnamy się zimo, witaj wiosno!!!"
Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

dzień samorządności 2018

Parę dni spóźnieni powitaliśmy wiosnę! Tradycją stało się, że w czasie Dnia Samorządności dyrektor przekazuje klucz do szkoły uczniom najstarszych klas. W tym roku uczniowie klasy 3a i 3b gimnazjum przejęli władzę w szkole. Obchody Dnia Samorządności rozpoczęły te właśnie klasy, których uczniowie wcielili się w nauczycieli. Po krótkim i bardzo wesołym przedstawieniu nowego grona pedagogicznego, przyszedł czas na prezentacje klas. Uczniowie przebierali się w przedstawicieli różnych zawodów - sprzątaczek, pilotów, policjantów, budowniczych, lekarzy, strażaków, sportowców, mechaników, nie zabrakło nawet gwiazd rocka i kucharzy, a wśród nich samej Magdy Gessler:)
Klasy zaprezentowały krótkie scenki przedstawiające dany zawód. Kolejną konkurencją był quiz wiedzy o zawodach. Tradycyjnie nie zabrakło wyborów najpiękniejszej Marzanny. Na koniec klasy rywalizowały w konkurencjach sportowych. Na wesoło przywitaliśmy wiosnę!


Images: podsumowanie 015.jpg
nowe grono pedagogiczne:)

Unikids - marcowe spotkanie

Sobotnie warsztaty pt. "Elektryczność - czy życie bez prądu jest możliwe?" były doskonałą okazją do "zaprzyjaźnienia" się z prądem i oswojenia zjawiska elektryczności. Na zajęciach poznaliśmy zasadę przewodnictwa elektrycznego, poznaliśmy różne rodzaje przewodników i izolatorów, zbudowaliśmy proste układy elektryczne (szeregowe i równoległe) oraz wykonaliśmy własny elektromagnes. Doświadczalnie sprawdziliśmy, że prąd to strumień elektronów, który udało się nam nawet zobaczyć! Wiemy także, dlaczego zabawa np. wyłącznikiem światła nie jest dobra i bezpieczna dla żarówki i co takiego dzieje się w obwodzie elektrycznym, kiedy zmienia się płynący w nim prąd. Mali elektrycy mieli świetną zabawę i już wiedzą na przykład, dlaczego ( jak co roku w każdym domu????) nie działają lampki choinkowe.

Zapraszam na kolejne zajęcia w kwietniu!!!

koordynator zajęć Iwona Kivrak


Images: podsumowanie 015.jpg


Wycieczka klas pierwszych do Oławy

22 marca klasa 1a i 1b wyjechały na wycieczkę do Oławy. Uczniowie zapoznali się z pracą policji odwiedzając Komendę Powiatową Policji w Oławie. Po Komendzie oprowadzała uczniów aspirant Wioletta Polerowicz. Pani aspirant pokazała nam serce Komendy, miejsce, gdzie policjanci odbierają zgłoszenia o przestępstwach, telefony 997. Uczniowie odwiedzili areszt policyjny, oglądali park maszynowy (auta policyjne, motory). Pani aspirant pokazała uczniom walizki policjantów śledczych wyposażone w bardzo ciekawe przedmioty pozwalające wykryć przestępców. Bardzo ciekawym punktem wycieczki była możliwość odbicia swoich odcisków palców. Pani aspirant pokazała uczniom, jak zakłada się kajdanki przestępcom; każdy mógł przymierzyć policyjną kamizelkę ochronną.
Drugą część wycieczki uczniowie spędzili w Izbie Muzealnej Ziemi Oławskiej. Oglądali eksponaty historyczne. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadała o zbiorach zgromadzonych w Izbie Muzealnej. Uczniowie odwiedzili czytelnie Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie pani bibliotekarka pokazała uczniom zbiory biblioteki, uczniowie słuchali piosenek i wierszy odtwarzanych z płyt winylowych. Ostatnim, najciekawszym punktem wycieczki było wejście na wieżę Ratusza, skąd uczniowie oglądali piękny widok panoramy Oławy oraz mieli możliwość oglądania mechanizmu zegara umieszczonego na ratuszowej wieży. Bardzo zadowoleni wracali do Bystrzycy.


Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg


Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

-> AnnaKorczowska dnia marzec 26 2018 21:48:46 · Czytaj więcej · 198 czytań · Drukuj

21 marca pierwszy Dzień Wiosny!

Uczniowie klasy 1a na zajęciach edukacji plastycznej i technicznej wykonali kukły Marzann, które w pierwszy Dzień Wiosny zostały spalone nad rzeką Smortawą. Uczniowie przy pięknej pogodzie przemaszerowali z kukłami Marzann przez wioskę. Nad rzeką przywitał ich śnieg. Z okrzykami: „Odejdź zimo, wiosno czekamy na Ciebie” palili kukły. Po raz ostatni bawili się śniegiem rzucając do celu, rzucając do siebie. Było miło, chociaż dość chłodno. Odchodząc z nad rzeki dokładnie zagasili resztki ognia śniegiem. W radosnych nastrojach wrócili do szkoły. Teraz oczekują prawdziwej wiosny.

 

Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

drzwi otwarte w naszej szkole - zapraszamy!

Szczegółowy program Drzwi Otwartych naszej szkoły 28 marca 2018 roku:

8:00 -  powitanie przybyłych uczniów i ich rodziców

8:10 - 9:30 zwiedzanie szkoły pod opieką uczniów klas szóstych i ich wychowawców, poczęstunek
9:45 -  10:30 uroczysty apel, symboliczne przekazanie kluczy szkoły przez dyrektora uczniom klas trzecich GM
10:40 - 13:30/14:00 konkurencje na wesoło. Zakończenie Dnia Samorządności.


Images: IMG_0580disc3.JPG

szafki dla uczniów

Już są! Nowe szafki dla naszych uczniów!
Przyjechały z Nowego Sącza!

Zgodnie z decyzją rady rodziców znaczna część kwoty uzyskanej na Kiermaszu Bożonarodzeniowym została przeznaczona na zakup szafek uczniowskich. Brakującą kwotę - 4,5 tysiąca złotych - dołożył nam Wójt Jan Kownacki, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Images: podsumowanie 015.jpg

Images: podsumowanie 015.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.04
2,128,001 Unikalnych wizyt