Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

projekt edukacyjny - klasa 4ab

Uczniowie klas czwartych po raz kolejny wykazali się wielką kreatywnością i zaangażowaniem, biorąc udział w projekcie edukacyjnym Jak być przedsiębiorczym?”.

W ramach realizacji tematu Jak uczyć się na własnych błędach?, uczniowie poznali historię budowy samolotu Braci Wright oraz mieli okazję zbudować swój własny model samolotu. Bracia Wright zapisali się w historii lotnictwa 17 grudnia 1903 roku. Skonstruowany przez nich samolot ”Flyer” wzbił się w powietrze i przez 12 sekund pokonał dystans 36,6 metra. Historia ta uczy nas, że każdy popełnia błędy i jest to normalne, gdy uczymy się czegoś nowego i staramy się być coraz lepsi w jakiejś umiejętności. Wytrwałość i uważność pomagają nam dostrzec popełniony błąd po to, aby po raz kolejny go nie powtarzać.

Wytrwałość i zaangażowanie kilku uczniów zaowocowało pięknymi projektami własnoręcznie skonstruowanych samolotów. Proszę zajrzeć na zdjęcia poniżej.


Koordynatorki projektu - Iwona Kivrak i Dorota Semenowicz

Images: podsumowanie 015.jpg

 

Images: podsumowanie 015.jpg

 

Images: podsumowanie 015.jpg

Dzień Ziemi

Jak co rok, 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Jesteśmy mieszkańcami Ziemi, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Pomóż swojej planecie, zadbaj o nią tak jak potrafisz, konkretnymi działaniami:

1. Zasadź drzewo, krzew, a może inne ulubione rośliny ozdobne. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu, jednak najlepiej aby rosły blisko miejsca, w którym mieszkasz.

2. Postaraj się oczyścić ze śmieci jakąkolwiek część Ziemi. Może to być podwórko (jeśli jest zaśmiecone) lub jakiś inny teren gdzie zebrało się dużo śmieci.

3. Chodź na zakupy z własną torbą – taką, którą zrobisz samodzielnie np. z nieużywanej już koszulki - daj jej drugie życie. Ziemię uwolnisz od kolejnego odpadu, a sobie zapewnisz satysfakcję z pożytecznego dzieła.

4. Naprawiaj zamiast wyrzucać. Pokaż jak to robisz, np. zszywasz, sklejasz, łatasz, cerujesz, skręcasz, oklejasz, ….. – naprawiasz coś, zamiast kupować nowe.

5. Podziel się pomysłami na to, co dobrego do zjedzenia można zrobić z nadmiarowo ugotowanych ziemniaków, kaszy, makaronu, podeschniętego chleba czy innych produktów, by nie zmarnowały się.

6. Zadbaj o swoje zdrowie, zanim sięgniesz po leki czy zużyjesz paliwo na przejazdy od lekarza do lekarza w poszukiwaniu pomocy.

Pokaż, jak zabiegasz o swoje ciało, prezentując zrzut ekranu telefonu czy innego urządzenia rejestrującego Twoje osiągnięcia np. ilości zrobionych kroków, przebytych odległości, wykonanych treningów, spalonych kalorii, a może zdjęcia ze swoich ćwiczeń lub zabaw najlepiej na świeżym powietrzu.

W ciągu tygodnia poprzedzającego Dzień Ziemi, uczniowie wykonywali wybrane zadania i przysyłali fotograficzne dowody swoich starań.

Za każde działanie zaangażowani w projekt uczniowie uzyskali po 5 punktów do oceny z zachowania, a jeśli wykonali przynajmniej 5 z sześciu propozycji zadbania o swoją planetę, otrzymali jeszcze oceny celujące z przedmiotów przyrodniczych.

Do akcji ruszyli głównie uczniowie starszych klas.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Ekologicznego

 

 

Images: podsumowanie 015.jpg

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Pisma Świętego

23.04.2021 w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania Pisma Świętego. Był to pierwszy taki konkurs w naszej szkole przeprowadzony w formnie on-line. Celem konkursu była popularyzacja Pisma Świętego oraz rozwijanie i utrwalanie potrzeb i nawyków czytelniczych u dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była Ewangelia według Świętego Jana. Zaproszony został każdy uczeń naszej szkoły z klas I- VIII. Wolę udziału w konkursie wyraziło 14 uczniów. Każdy z nich samodzielnie wybrał tekst i zaprezentował go 3-osobowej komisji w składzie: pani Wicedyrektor Ilona Czernik, pani Anna Pawulich oraz pani Beata Lasota. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom techniki czytania oraz stosowania środków artystycznego wyrazu, czym oczarowali szanowną Komisję. Ta wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy I- III:

I miejsce: HANNA SURDEL z klasy III B

II miejsce: ZUZANNA MAZUR z klasy II B

III miejsce ex aequo:
ŁUCJA BRONOWICKA z klasy I B
ANTONINA JAROSŁAWSKA z klasy I B

Wyróżnienie: FILIP ŁUSZCZYŃSKI z klasy IB

Klasy IV- VIII

1 miejsce: MICHALINA DZIURZYŃSKA z klasy VII B

2 miejsce: ZUZANNA MYKITA z klasy VI A

3 miejsce ex aequo:
MILENA OZDARSKA z klasy VII B
ADAM MARCINÓW z klasy VII A

Wyróżnienie: HANNA GAŁĘZA  z klasy VI B

Laureaci otrzymali nagrody książkowe.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Images: podsumowanie 015.jpg

konkurs z języka angielskiego 2021

14.04.2021 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Big Challenge. Uczestnicy konkursu mogli ćwiczyć angielski przez cały rok na platformie treningowej Game Zone - English Every Day. W The Big Challenge nie ma przegranych, każdy otrzymuje dyplom, oficjalny certyfikat The Big Challenge oraz ma szansę wygrania wielu dodatkowych nagród, a przede wszystkim satysfakcję z nauki języka angielskiego. W tym roku konkurs odbył się online na platformie Teams.
Życzymy powodzenia uczestnikom!!!

Koordynator konkursu
Iwona Kivrak

Images: podsumowanie 015.jpg

ogłoszenie


Przypominamy, że psycholog i pedagog dostępne są w szkole codziennie. Możliwe jest także spotkanie online na Platformie Teams.

Prosimy o umawianie się przez dziennik elektroniczny Librus lub telefon szkolny.
Zachęcamy do kontaktu!

Lekcja Nieśmiecenia- głosowanie

Nasza szkoła przystąpiła do I edycji projektu pod tytułem Lekcja Nieśmiecenia.
Celem projektu jest m.in. wsparcie szkół w procesie edukacji ekologicznej związanej z segregacją odpadów.
W pierwszej edycji projektu można wygrać jedną z dziesięciu edukacyjnych stacji do selektywnej zbiórki odpadów.
Od 1 kwietnia rusza głosowanie internautów, które wyłoni 10 zwycięskich szkół, które otrzymają edukacyjne systemy do praktycznej nauki segregacji odpadów.
01.04.2021r rozpoczyna się głosowanie Internautów na stronie www.lekcjaniesmiecenia.pl i trwa do 30.04.2021r.
W głosowaniu może wziąć udział każda osoba fizyczna.
Możliwe jest wielokrotne oddawanie głosów na to samo Zgłoszenie Konkursowe, jednak liczba głosów oddanych z jednego adresu IP jest ograniczona do trzech głosów na dobę. Głosy mogą zostać poddane weryfikacji.
Liczba głosów oddanych na zgłoszenie będzie aktualizowana i widoczna w Serwisie.

Images: podsumowanie 015.jpg

WESOŁYCH ŚWIĄT :) :)

Images: podsumowanie 015.jpg

Konkurs Wielkanocny 2021

Nasi uczniowie nie leniuchują, przygotowali piękne prace na wielkanocny konkurs.

Images: podsumowanie 015.jpg

ŚWIĘTO MATEMATYKI

Dzisiaj klasa 2b ponownie świętowała Dzień Matematyki. Tym razem w towarzystwie Pani Krystyny Marcinkowskej. Pani została zaproszona przez uczniów i wychowawcę. Dzieci przeżyły piękny dzień. Grały, liczyły, układały..., jak to na matematyce bywa. Nie obyło się bez konkursów i słodkich nagród. Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Images: podsumowanie 015.jpg

Walentynki z Matematyką

WALENTYNKI w naszej szkole były okazją do zaprezentowania nieoczywistej sympatii, a wręcz miłości do … MATEMATYKI. Oto utwory autorstwa uczniów poświęcone królowej nauk.


Images: podsumowanie 015.jpg
Organizator: Iwona Drożdżal

Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny

25 lutego 2021 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny” dla uczniów klas I – III. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Do zmagań konkursowych stanęło 21 uczniów naszej szkoły. Każdy rozwiązywał test jednokrotnego wyboru w jednej z trzech kategorii wiekowych.

Widzimy, że mamy sporo młodych talentów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, życzymy sukcesów i czekamy na ogłoszenie wyników.

Images: podsumowanie 015.jpg

 

Images: podsumowanie 015.jpg

 

 

 

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.04
4,025,579 Unikalnych wizyt