Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

"Otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum"

W dniu 7 października 2016 roku w godzinach popołudniowych zawrzało w naszej szkole.
Jako klasy drugie  przyjmowaliśmy  w poczet gimnazjalistów klasy pierwsze.
Najpierw próbowaliśmy  odwagę pierwszaków oprowadzając ich po szkolnych piwnicach (nie obyło się oczywiście bez duchów), potem nasi młodsi koledzy odgadywali (w ciemnościach) rodzaj spożywanej zdrowej żywności.
Na koniec po trudach i znoju ugościliśmy ich ciastem i herbatką z cytryną i miętą (z naszego szkolnego ogródka).
„Otrzęsiny” zakończyły się wspólną dyskoteką, na której wszyscy razem świetnie się bawiliśmy.

Images: IMG_1796.jpg

13 października - uczniowie szkoły podstawowej pisali ,,zDolnego Ślązaczka"

Udział w konkursie stał się tradycją naszej szkoły, od lat z wielkim zainteresowaniem uczniowie przystępują do szkolnej rywalizacji o tytuł Zdolnego Ślązaczka, niejednokrotnie kwalifikując się do etapu powiatowego. W tym roku konkurs odbył się 13 października.

Uczestnicy pisali test interdyscyplinarny, zmagając się z zadaniami polonistycznymi i matematycznymi. Obecnie cierpliwie czekają na oficjalne ogłoszenie wyników i udział w kolejnym etapie.


Images: IMG_1390.JPG

 

Images: dzien misia 049.jpg


Konkurs pięknego czytania na lekcji języka polskiego

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 4a, 5b i 6a, wybierając dowolne fragmenty wskazanych lektur szkolnych przygotowali się do konkursu pięknego czytania. Wśród książek znalazła się powieść L.M. Montgomery ,,Ania z Zielonego Wzgórza”, K. Makuszyńskiego ,,Szatan z siódmej klasy” oraz C. Collodi ,,Pinokio”.

Uczestnicy pięknie zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze. Zwycięzcy w poszczególnych klasach otrzymali 6. Przed nimi etap szkolny.


Images: SAM_3340.JPG

 

Images: 7.jpg


Na spektaklu w Oławie

Uczniowie klasy 5a i 5b oraz 6a mieli okazję, obejrzeć 17 października adaptację powieści "Tajemniczy ogród” w wykonaniu TEATRU NEON.    

Spektakl został wysoko oceniony przez młodych widzów, szczególnie podobała się nowoczesna, rozwijająca wyobraźnię scenografia, która symbolizowała przemieszczanie bohaterów w przestrzeni oraz upływ czasu. Spektakl był niezwykle piękny i pouczający. Liczymy na kolejne wyjazdy na sztuki teatralne przygotowane przez aktorów TEATRU NEON.


Wdzięczni uczniowie klas Va,b i VI  wraz z wychowawcznyniami.


Images: P1010400.JPG

Z mitologią za pan brat

W pewien październikowy, pochmurny dzień uczniowie klas I gimnazjum postanowili na lekcji języka polskiego przenieść się do ciepłej Grecji i przedstawić   starożytnych bogów i herosów. Byli to: gromowładny Zeus, piękna Afrodyta, Apollo, Demeter, Persefona. Nie zabrakło też Eurydyki, którą   zakochany Tezeusz próbował wyrwać z czeluści Hadesu. Bogowie, boginie i herosi „prześcigali się w doborze strojów i pomysłowości  wykonania atrybutów.” Celem tejże wycieczki do czasów starożytnych było zachęcenie uczniów do czytania mitów.


Images: zabawa 380.jpg

Klasa I b gimnazjum

Integracja klas I gimnazjum

Dzień 16 września rozpoczął się dla nas - uczniów klas pierwszych gimnazjum - nietypowo. Postanowiliśmy wraz z wychowawczyniami - p. J. Golemo i p. A. Pawulich wybrać się nad rzekę, rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Pogoda dopisała, humory też. Wspólnym opowiastkom i zabawom  nie było końca. Nawet niektórzy objawili swoje zainteresowania wędkarskie....

Na zakończenie spotkania integracyjnego włączyliśmy się wspólnie do Akcji Sprzątania Świata. Wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko i w miłej atmosferze.


Images: 20141028_114254.jpg

Wycieczka klas I a i I b gimnazjum do Warszawy - 2016 rok

1-3 czerwca 2016 roku, klasa I a i b  były na wycieczce w Warszawie.

Trasa naszego zwiedzania: Starówka, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Centrum Nauki Kopernik, Krakowskie Przedmieście (Pałac Prezydencki), Pl. Piłsudskiego (Grób Nieznanego Żołnierza), Złote Tarasy,  Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania  Warszawskiego, teren dawnego getta żydowskiego w Warszawie, Cmentarz na Powązkach.


Images: dn9.JPG

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej Uczniowie klasy 5a i 5b przygotowali humorystyczne przedstawienie „Jeden dzień z życia rady pedagogicznej” obrazujące pracę nauczycieli. Występ uczniów poprzedziło wręczenie wszystkim wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły przygotowanych przez uczniów laurek z wierszami. Po części artystycznej przemówienie wygłosił pan dyrektor Artur Szpineta, który podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły oraz złożył najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


Images: DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ ZDJECIE TYTUL.jpg

 

 

Images: DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ ZDJECIE TYTUL 22.jpg

 

Autorka zdjęć: Natalia Lewandowska 3a gm

Dzień Edukacji Narodowej u najmłodszych

Podczas apelu, przygotowanego przez uczniów klas drugich SP, wierszykami i piosenkami maluchy świętowały Dzień Edukacji Narodowej. Dla dzieci z klas 0-III wychowawca to nie tylko nauczyciel, ale przewodnik, opiekun, a często też druga "mamusia", po prostu bardzo ważna osoba.
Images: wios13.jpg

Dzień Patrona w bystrzyckiej szkole-2016 r.

To kolejny rok, kiedy z dumą obchodzimy w Zespole Szkół w Bystrzycy dzień naszego patrona, Bronisława Malinowskiego, słynnego sportowca, wielokrotnego medalistę  w biegach z przeszkodami. Świętowanie rozpoczęliśmy od powitania szanownych gości, pani wicewójt - Teresy Jurjków-Górskiej, pana Dyrektora Zespołu Oświaty - Stanisława Górki, pana Przewodniczącego Gminnej Komisji Oświaty - Mariusza Michałowskiego oraz pani  Przewodniczącej  Rady Rodziców - Alicji Kowalskiej.


Na początku uroczystości przypomnieliśmy życie i karierę naszego patrona. Ten wyjątkowy dzień, 6 października, uświetniliśmy także występami naszych uczniów, gdzie podczas przeglądu talentów, młodzi, początkujący artyści zaprezentowali  swoje uzdolnienia. Był śpiew, taniec, gra na trąbce, akordeonie, gitarze basowej i keyboardzie, piękna recytacja, a także ekspozycja cudownych prac plastycznych, stanowiących szczególną oprawę tego spotkania.


Każdy z uczestników  przeglądu talentów dostał słodki poczęstunek.
Miłym akcentem okazała się prezentacja szkolnych sobowtórów Bronisława Malinowskiego, którzy w zabawny sposób przedstawili sylwetkę patrona.


Zwieńczeniem obchodów Dnia Patrona były szkolne rozgrywki sportowe i słodki upominek dla każdego ich uczestnika.Images: Matem.4.JPG

DZIEŃ PATRONA

Dzień 6 października najmłodsi uczniowie z klas 0- III zapamiętają na długo. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Większość maluchów, tak, jak Bronisław Malinowski, chcieliby być mistrzami w sporcie, najlepiej w biegach. Ten dzień spędziły na sportowo, zmagając się w konkurencjach biegowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego Pana Krystiana Pikausa i Pana Mariusza Michałowskiego. Wszyscy uczestnicy sportowej zabawy otrzymali słodki upominek, a każda klasa pamiątkowy dyplom.
Images: wios13.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.26
1,348,673 Unikalnych wizyt