O szkole

Dokumenty

Samorząd Uczniowski

Losowa Fotka

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 11
-> Najnowszy użytkownik: KrystynaMarcinkowska

Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

"My nie gryziemy"

Dziś klasy 1-3 oraz "zerówki" brały udział w warsztatach pt. "My nie gryziemy", organizowanych przez firmę Acana oraz Fundację Ewy Naworol. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w spotkaniu, a mądre i przydatne w życiu codziennym informacje zapamiętają na długo. Jesteśmy pewni, że nasi uczniowie bezpiecznie będą obcować z psem:)

Images: podsumowanie 015.jpg

 

Także starsi uczniowie uczestniczyli w szkoleniu. W czasie zajęć dowiedzieli się, jak obchodzić się z agresywnym psem,jak radzić sobie w czasie ataku psa, jak wypełniać wszystkie potrzeby psa i być jego dobrym opiekunem. Ciekawym punktem szkolenia była nauka pierwszej pomocy dla zwierząt. Dziękujemy za bardzo wartościowe szkolenie!


Images: podsumowanie 015.jpg

kreatywne dzieci II 2019

Realizacja projektu „Kreatywne Dzieci II”.

We wrześniu 2019 roku ruszyły w naszej szkole zajęcia dodatkowe finansowane przez Starostwo Powiatowe w Oławie. Fundusze pozyskało Stowarzyszenie „Moja Bystrzyca”, aby po raz kolejny uczniowie mogli doskonalić umiejętności gry w szachy, informatyczne i gry na gitarze. Dwie grupy uczniów relaksują się po lekcjach grając w różnorodne gry planszowe zakupione również z funduszy projektowych. Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności będą przez uczniów wykorzystywane w różnorodnych konkursach i turniejach oraz przyczynią się do rozwoju osobistego naszych dzieciaków.


Images: podsumowanie 015.jpg

Polonistyczne zmagania!

Za nami polonistyczne zmagania w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym.

W tym roku przebiegał pod hasłem: Percy Jackson

i bogowie olimpijscy. Morze potworów. Do konkursu (18 października 2018r.) przystąpili uczniowie z klas 7 i 8 oraz jeden z klasy 6c. Pisało 10 uczniów. Ich zadaniem było zmierzyć się ze szczegółowymi pytaniami dotyczącymi treści książki Ricka Riordana Morze potworów. Twierdzą, że poszło im dobrze, teraz oczekują na ogłoszenie wyników, które nastąpi w grudniu. Czekamy z niecierpliwością!


Koordynatorki szkolnego etapu ogólnopolskich konkursów polonistycznych


Beata Lasota i Katarzyna Wypchło


 

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

15 pażdziernika do naszej szkoły zawitali policjanci ruchu drogowego. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach. Spotkania w szkole, to jeden z elementów działań profilaktycznych sponsorowanych przez Gminę Oława. Dzieci chętnie demonstrowały prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. W  zajęciach wykorzystano pomoce, takie jak: sygnalizacja swietlna, znaki drogowe, itp. Poprzez zabawę udało się w sposób atrakcyjny poznać

i przyswoić podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.Images: podsumowanie 015.jpg

 

Artyści z 2a

Uczniowie klasy II a  podczas tworzenia swoich dzieł :)

Drugoklasiści doskonalą swój "warsztat" i rozwijają umiejętności w zakresie znajomości i stosowania

różnorodnych technik, materiałów i narzędzi na zajęciach koła plastycznego.

Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

Spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem

Dzień Edukacji Narodowej w klasie 2b

Klasa 2b świętowała Dzień Edukacji Narodowej uroczyście i kulinarnie:)
Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dnia 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy 5a przygotowali dla nauczycieli, wychowawców oraz pracowników obsługi i administracji ciekawe przedstawienie, w trakcie którego składali życzenia, śpiewali piosenki, odgrywali scenki z życia szkoły, aby podziękować za trud włożony w ich edukację i wychowanie.


Dzień Edukacji Narodowej jest upamiętnieniem dnia powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszą państwową władzą szkolną w skali światowej, a jej działanie dotyczyło przede wszystkim zmiany kierunku wychowania społeczeństwa.


Images: podsumowanie 015.jpg

Młodzi głosują 2019

10 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Młodzi głosują”.


Images: podsumowanie 015.jpg

Klasa 4a na wycieczce integracyjnej we Wrocławiu!

9 października uczniowie klasy 4a przeżyli niezapomniane chwile. Mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze zabytki wrocławskiego rynku, podziwiając ratusz, pomnik Aleksandra Fredry, malownicze kamieniczki.

Szczególne wrażenie zrobiły dwie: Jaś i Małgosia. Wycieczkowicze wysłuchali kilku legend dotyczących starego miasta. Spacer po najstarszych uliczkach połączony był z poszukiwaniem wrocławskich krasnali.

Na koniec pani przewodnik rozdała uczestnikom albumy z rejestrem wszystkich figurek.

Po spacerze czekała na uczniów jeszcze jedna niespodzianka, wizyta w manufakturze Słodkie Czary Mary. Każdy wykonał własnoręcznie lizaka, którego zabrał ze sobą. Te wspomnienia na długo pozostaną w pamięci czwartoklasistów.


Images: podsumowanie 015.jpg


 

Spotkanie z iluzjonistą

We wtorek 8 października 2019 roku, w naszej szkole odbył się pokaz magicznych sztuczek.

Magik zachwycił i zadziwił wszystkich swoimi niezwykłymi zdolnościami. Cały czas wywoływał uśmiechy na twarzach widowni. W niektórych sztuczkach towarzyszyli mu uczniowie, którzy chętnie zgłaszali się na ochotnika i świetnie się przy tym bawili. Uczestnicy spotkania z ciekawością przyglądali się wyczynom iluzjonisty.

Images: podsumowanie 015.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.04
2,977,019 Unikalnych wizyt