Lego Ninjago – klocki z motywem akcji
14 września 2022

Lego Ninjago to zestawy, które są wydawane od przeszło dekady. Nic więc dziwnego, że seria dosyć mocno się rozrosła i oferuje naprawdę zawrotną ilość klocków, modeli i postaci. Tak właśnie. Nie ludzików – postaci. Linia jest ściśle połączona z serialem animowanym o tym samym tytule. W pudełkach więc znajdujemy jego bohaterów.

Lego Ninjago – parę słów o linii

Lego Ninjago to tak naprawdę nie tylko klocki. To osobny świat w obrębie i tak olbrzymiej oferty duńskiego producenta. Do serialu i powiązanej z nim serii modeli nawiązują:

  • gry komputerowe (z udziałem postaci z tytuły zostało ich wydanych dziewięć)
  • atrakcje w Legolandzie

Warto wyjaśnić, czym jest uniwersum Ninjago. Otóż mówimy o świecie bardzo mocno inspirowanym Japonią. Znajdziemy tu odniesienia do sztuk walki oraz innych elementów folkloru Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie zabraknie jednak również tropów popkulturowych. Pomimo że w tym świecie większość pojedynków jest prowadzonych za pomocą broni białej, bohaterowie regularnie natykają się na zaawansowanych technologicznie przeciwników.

Sami również posługują się maszynami rodem z science-fiction – na przykład swoimi niesamowitymi pojazdami. To wszystko to oczywiste odniesienia do mangi i anime.

Cechą charakterystyczną świata jest również specyficzne, inspirowana konfucjonizmem, filozofia. W uniwersum Ninjago nieustannie ścierają się ze sobą siły dobra i ciemności.

Co znajduje się w zestawach Lego Ninjago?

Lego ninjago nowość to całkiem naturalną koleją rzeczy linia zestawów, które zachęcają nie tylko do budowania, ale też do zabaw opartych na wszelkiego rodzaju przygodach. Dzieci po złożeniu modeli niezawodnie będą nimi toczyć improwizowane bitwy, jak za pomocą żołnierzyków.

Przykłady struktury na okładkach pudełek to:

  1. Lokalizacje – na przykład wioska strażników albo świątynia
  2. Przeciwnicy. Pamiętajmy, że bohaterowie Ninjago regularnie ścierają się ze smokami, mechami i demonami. Wrogowie są naprawdę imponujących rozmiarów.
  3. Pojazdy. No modłę Power Raingers główne postacie z serii mają swoje pojazdy. Możemy je zakupić w osobnych pudełkach i złożyć.